Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2006 > 16:56 Versiunea pentru printare
Luni, 6 februarie 2006, ora 16:56

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 621/2005 pentru abrogarea unor prevederi din Ordonanța Guvernului nr.4/1995 privind fabricarea, comercializarea și utilizarea produselor de uz fitosanitar pentru combaterea bolilor, dăunătorilor și buruienilor în agricultură și silvicultură
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:165 62 35 8 21 14 7 7 11
- voturi pentru (DA):154 55 33 8 19 14 7 7 11
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:5 3 - - 2 - - - -
- nu au votat:5 4 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Antal István UDMR DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
13. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Buciu Angela PRM DA
16. Buciuta Ștefan Minoritati DA
17. Calimente Mihăiță PNL DA
18. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Chiper Gheorghe PSD DA
21. Chiș Filonaș PSD DA
22. Cindrea Ioan PSD DA
23. Ciocâlteu Alexandru - DA
24. Ciopraga Mircea PNL DA
25. Cliveti Minodora PSD DA
26. Cocrea Olguța - DA
27. Codîrlă Liviu PRM DA
28. Constantinescu Anca PD-L Abținere
29. Constantinescu Viorel PSD DA
30. Crăciunescu Grigore PNL DA
31. Cutean Vasile Emilian PSD DA
32. Dida Corneliu Ioan PSD DA
33. Dobre Traian PNL NU
34. Dragomir Gheorghe PNL DA
35. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
36. Dumitrescu Zamfir PSD DA
37. Dumitriu Mihai PSD DA
38. Dumitru Ion PSD DA
39. Dușa Mircea PSD DA
40. Duțu Stelian PD-L DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Fenechiu Relu PNL DA
43. Florea Damian PC DA
44. Gabor Gheorghe PNL DA
45. Găleteanu Monalisa PSD DA
46. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
47. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
48. Grigore Dan - DA
49. Grosaru Mircea Minoritati DA
50. Gubandru Aurel PSD DA
51. Gușă Cozmin Horea - DA
52. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
53. Hellvig Eduard Raul PC DA
54. Hoinaru Marian PNL DA
55. Ibram Iusein Minoritati DA
56. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
57. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
58. Iordache Florin PSD DA
59. Iriza Marius PRM DA
60. Iustian Mircea Teodor PNL DA
61. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
62. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
63. Kovacs Attila UDMR DA
64. Lakatos Petru UDMR DA
65. Lambrino Radu PD-L DA
66. Lificiu Petru - DA
67. Macaleți Costică PSD -
68. Man Mircea PD-L DA
69. Manta Pantelimon PC DA
70. Marin Constantin PSD DA
71. Martin Eduard-Stelian PSD DA
72. Máté András-Levente UDMR DA
73. Matei Cătălin Lucian PSD DA
74. Mazăre Alexandru PSD DA
75. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
76. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
77. Mătușa Tudor PRM DA
78. Meir Nati - DA
79. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
80. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
81. Mironescu Laurențiu PD-L DA
82. Mitrea Manuela PSD DA
83. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
84. Mînzînă Ion PRM DA
85. Mocanu Alexandru PD-L DA
86. Mocanu Vasile PSD DA
87. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
88. Mohora Tudor PSD DA
89. Moldovan Emil Radu PSD DA
90. Movilă Petru PD-L DA
91. Munteanu Ioan PSD DA
92. Nassar Rodica PSD DA
93. Năstase Adrian PSD DA
94. Nechita Aurel PSD DA
95. Nedelcu Gabriela PSD DA
96. Nica Dan PSD Abținere
97. Nicula Vasile Cosmin PSD Abținere
98. Niță Constantin PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Oancea Viorel PNL DA
101. Olarean Aurel PD-L DA
102. Ovidenie Costel - DA
103. Palăr Ionel PNL DA
104. Pardău Dumitru PNL DA
105. Pavelescu Aurelian - DA
106. Paveliu Marian Sorin PNL DA
107. Ponta Victor-Viorel PSD DA
108. Pop Claudiu Adrian PSD DA
109. Popescu Dan Ioan PSD DA
110. Popescu Florin Aurelian PNL DA
111. Popescu Ionica Constanța PC DA
112. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
113. Preda Ion PNL DA
114. Pruteanu Vasile PNL DA
115. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
116. Pupeză Viorel PSD -
117. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
118. Pușcă Mircea Valer PNL DA
119. Racoceanu Viorel PD-L DA
120. Rogin Marius PD-L DA
121. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
122. Sanda Victor PSD Abținere
123. Sandu-Capră Mihai PNL DA
124. Sasu Ion PSD DA
125. Săpunaru Nini PNL DA
126. Sârb Gheorghe PSD DA
127. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
128. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
129. Seres Dénes UDMR DA
130. Sóki Béla UDMR DA
131. Soporan Vasile Filip PSD DA
132. Stan Ion PSD DA
133. Stanciu Anghel PSD DA
134. Stănescu Cristian PRM DA
135. Stoica Ion - DA
136. Străchinaru Petre PD-L DA
137. Strungă Emil PNL DA
138. Szekely Levente Csaba UDMR DA
139. Șandru Marcela Lavinia - DA
140. Știrbeț Cornel PNL DA
141. Timar Liviu PSD DA
142. Timiș Ioan PSD -
143. Todoran Pavel PSD DA
144. Toma Florentina Marilena PSD DA
145. Toma Horia-Victor PNL DA
146. Tudor Constantin PC DA
147. Tudose Mihai PSD DA
148. Turcan Raluca PNL -
149. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
150. Ujeniuc Dragoș PNL DA
151. Ungureanu Petre PNL DA
152. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD -
153. Ursărescu Dorinel PNL DA
154. Vainer Aurel Minoritati DA
155. Varga Attila UDMR DA
156. Vasile Aurelia PSD DA
157. Vălean Adina Ioana PNL DA
158. Văsioiu Horia PD-L DA
159. Vlase Petru Gabriel PSD DA
160. Vlădoiu Aurel PSD DA
161. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
162. Voinea Florea PSD DA
163. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
164. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
165. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 iulie 2019, 8:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro