Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2006 > 17:29 Versiunea pentru printare
Luni, 6 februarie 2006, ora 17:29

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 490/2005 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.28/2005 pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:170 64 40 6 23 15 10 6 6
- voturi pentru (DA):160 61 37 4 23 15 8 6 6
- voturi împotrivă (NU):5 3 1 1 - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:4 - 1 1 - - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buciuta Ștefan Minoritati DA
22. Calimente Mihăiță PNL Abținere
23. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
24. Călian Petru PC DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Câmpanu Liviu PNL DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD NU
30. Ciopraga Mircea PNL DA
31. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
32. Cliveti Minodora PSD DA
33. Cocrea Olguța - DA
34. Codîrlă Liviu PRM DA
35. Constantinescu Anca PD-L DA
36. Constantinescu Viorel PSD DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Cutean Vasile Emilian PSD DA
39. Dan Iosif PSD DA
40. Dida Corneliu Ioan PSD DA
41. Dobre Traian PNL DA
42. Dorneanu Valer PSD DA
43. Dragomir Gheorghe PNL DA
44. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
45. Dumitrescu Zamfir PSD DA
46. Dumitriu Mihai PSD DA
47. Dumitru Ion PSD DA
48. Dușa Mircea PSD DA
49. Duțu Stelian PD-L DA
50. Faina Constantin PC DA
51. Fenechiu Relu PNL DA
52. Furo Iuliu Ioan PRM NU
53. Gabor Gheorghe PNL DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Găleteanu Monalisa PSD NU
56. Gerea Andrei Dominic PNL DA
57. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
58. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
59. Ghișe Ioan PNL -
60. Gonțea Ion PD-L DA
61. Grosaru Mircea Minoritati DA
62. Gubandru Aurel PSD DA
63. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
64. Hanganu Romeo Octavian PC -
65. Hoban Ioan PNL DA
66. Hoinaru Marian PNL NU
67. Ifrim Mircea PRM DA
68. Igaș Traian Constantin PD-L DA
69. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
70. Iordache Florin PSD DA
71. Iordache Grațiela Denisa PC DA
72. Iustian Mircea Teodor PNL DA
73. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
74. Kelemen Hunor UDMR DA
75. Kerekes Károly UDMR DA
76. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
77. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
78. Kovacs Attila UDMR DA
79. Lakatos Petru UDMR DA
80. Lambrino Radu PD-L DA
81. Lificiu Petru - DA
82. Liga Dănuț - DA
83. Macaleți Costică PSD DA
84. Manda Iulian Claudiu PSD DA
85. Manta Pantelimon PC DA
86. Marin Constantin PSD DA
87. Martin Eduard-Stelian PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Máté András-Levente UDMR DA
90. Matei Cătălin Lucian PSD DA
91. Mazăre Alexandru PSD DA
92. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
93. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
94. Mătușa Tudor PRM DA
95. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
96. Mironescu Laurențiu PD-L DA
97. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
98. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
99. Mînzînă Ion PRM -
100. Mocanu Alexandru PD-L DA
101. Mocanu Vasile PSD DA
102. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
103. Mohora Tudor PSD DA
104. Momanu Corneliu PNL DA
105. Movilă Petru PD-L DA
106. Munteanu Ioan PSD DA
107. Nassar Rodica PSD DA
108. Năstase Adrian PSD DA
109. Nedelcu Gabriela PSD DA
110. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
111. Nițulescu Teodor PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Oancea Viorel PNL DA
114. Olarean Aurel PD-L DA
115. Ovidenie Costel - DA
116. Palăr Ionel PNL DA
117. Pardău Dumitru PNL DA
118. Ponta Victor-Viorel PSD NU
119. Pop Claudiu Adrian PSD DA
120. Popa Cornel PNL DA
121. Popa Nicolae PC -
122. Popescu Florin Aurelian PNL DA
123. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
124. Pruteanu Vasile PNL DA
125. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
126. Pupeză Viorel PSD DA
127. Pușcaș Vasile PSD DA
128. Pușcă Mircea Valer PNL DA
129. Racoceanu Viorel PD-L DA
130. Radan Mihai Minoritati DA
131. Rogin Marius PD-L DA
132. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
133. Sanda Victor PSD DA
134. Sandu-Capră Mihai PNL DA
135. Sasu Ion PSD DA
136. Săpunaru Nini PNL DA
137. Sârb Gheorghe PSD DA
138. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
139. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
140. Seres Dénes UDMR DA
141. Sóki Béla UDMR DA
142. Soporan Vasile Filip PSD DA
143. Stan Ioan PSD DA
144. Stan Ion PSD DA
145. Stoica Ion - DA
146. Străchinaru Petre PD-L DA
147. Strungă Emil PNL DA
148. Szekely Levente Csaba UDMR DA
149. Știrbeț Cornel PNL DA
150. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
151. Știreanu Octavian PSD DA
152. Timar Liviu PSD DA
153. Timiș Ioan PSD DA
154. Todoran Pavel PSD DA
155. Toma Florentina Marilena PSD DA
156. Toma Horia-Victor PNL DA
157. Tudor Constantin PC DA
158. Turcan Raluca PNL DA
159. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
160. Ujeniuc Dragoș PNL DA
161. Ungureanu Petre PNL DA
162. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
163. Ursărescu Dorinel PNL DA
164. Vasile Aurelia PSD DA
165. Văsioiu Horia PD-L DA
166. Vlădoiu Aurel PSD DA
167. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
168. Voinea Florea PSD DA
169. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
170. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 iulie 2019, 1:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro