Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-1
Subiect vot: Vot final
PL 549/2007 pentru ratificarea Protocolului, semnat la București, la 6 septembrie 2006, la Acordul dintre Guvernul României și Guvernul Republicii Coreea privind promovarea și protejarea reciprocă a investițiilor, semnat la București, la 7 august 1990
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 74 33 17 40 16 6 7 22
- voturi pentru (DA):211 72 33 17 39 16 6 7 21
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Boureanu Cristian Alexandru - DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buzatu Dan Horațiu - DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PD-L DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Corlățean Titus PSD DA
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Diaconescu Marin PRM DA
56. Diaconescu Renică PNL DA
57. Dida Corneliu Ioan PSD DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Dumitru PRM DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Florea Damian PC DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Giurgiu Mircia - DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Godja Petru PSD DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gușă Cozmin Horea - DA
86. Hanganu Romeo Octavian - DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PD-L DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kovacs Attila UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR DA
100. Lambrino Radu PD-L -
101. Lari-Iorga Leonida - DA
102. Lificiu Petru - DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM DA
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manta Pantelimon PNL DA
109. Marian Dan Mihai PNL DA
110. Marin Constantin PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mazăre Alexandru PSD DA
115. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
116. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Mătușa Tudor PRM DA
119. Meir Nati - DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
123. Mircea Costache PRM DA
124. Mironescu Laurențiu PD-L DA
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Mitrea Miron Tudor PSD DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD DA
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohora Tudor PSD DA
135. Moisoiu Adrian PRM DA
136. Moldovan Emil Radu PSD DA
137. Momanu Corneliu - DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
141. Năstase Adrian PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nițulescu Teodor PC DA
148. Olarean Aurel PD-L DA
149. Oltean Ioan PD-L DA
150. Ovidenie Costel - DA
151. Palăr Ionel PNL DA
152. Pardău Dumitru - DA
153. Pavelescu Aurelian - DA
154. Păun Nicolae Minoritati DA
155. Petrea Constantin PD-L DA
156. Ponta Victor-Viorel PSD DA
157. Pop Claudiu Adrian PSD DA
158. Popa Cornel PNL DA
159. Popa Nicolae PNL DA
160. Popescu Florin Aurelian - DA
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
162. Pruteanu Vasile - DA
163. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
164. Pupeză Viorel PSD DA
165. Pușcă Mircea Valer PNL DA
166. Rădulescu Cristian PD-L DA
167. Rogin Marius PD-L DA
168. Rus Ioan Aurel PRM DA
169. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
170. Sanda Victor PSD DA
171. Sandu-Capră Mihai PNL DA
172. Sasu Ion PSD DA
173. Săniuță Marian-Florian PSD DA
174. Săpunaru Nini PNL DA
175. Sârb Gheorghe PD-L DA
176. Scutaru Adrian George PNL DA
177. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Sirețeanu Mihail PSD DA
180. Sóki Béla UDMR DA
181. Soporan Vasile Filip PSD DA
182. Stan Ioan PSD NU
183. Stan Ion PSD DA
184. Stanciu Anghel PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
187. Stănescu Mircea PSD DA
188. Stoica Ion - DA
189. Szekely Levente Csaba UDMR DA
190. Știrbeț Cornel - DA
191. Știucă Alecsandru PSD DA
192. Tabără Valeriu PD-L DA
193. Tamás Sándor UDMR DA
194. Timar Liviu PSD DA
195. Timiș Ioan PNL DA
196. Todoran Pavel PSD DA
197. Tudor Constantin PD-L DA
198. Tudor Marcu PRM DA
199. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
200. Ujeniuc Dragoș - DA
201. Ungureanu Petre - DA
202. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
203. Ursărescu Dorinel PNL DA
204. Vainer Aurel Minoritati DA
205. Varga Attila UDMR DA
206. Vasile Aurelia PSD DA
207. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
208. Văsioiu Horia PD-L DA
209. Vlase Petru Gabriel PSD DA
210. Vlădoiu Aurel PSD DA
211. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
212. Voinea Florea PSD DA
213. Zaharia Claudius Mihail - DA
214. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
215. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 17:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro