Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-2
Subiect vot: Vot final
PL 529/2007 pentru aderarea Guvernului României la Convenția Internațională privind Reglementarea Vânării Balenelor, adoptată la Washington, la 2 decembrie 1946 și la Protocolul la Convenția Internațională privind Reglementarea Vânării Balenelor, adoptat la Washington, la 19 noiembrie 1956
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 72 36 17 42 16 7 7 22
- voturi pentru (DA):206 70 34 14 39 16 7 7 19
- voturi împotrivă (NU):4 1 1 1 - - - - 1
- abțineri:7 1 1 1 2 - - - 2
- nu au votat:2 - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Becșenescu Dumitru PD-L DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Boureanu Cristian Alexandru - DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu - DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL NU
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L -
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L Abținere
47. Ciontu Corneliu PC DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Cliveti Minodora PSD DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PD-L DA
52. Constantinescu Anca PD-L Abținere
53. Corlățean Titus PSD DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Diaconescu Marin PRM NU
57. Diaconescu Renică PNL Abținere
58. Dida Corneliu Ioan PSD DA
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Dumitru PRM DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Florea Damian PC DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Gheorghe Valeriu PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - Abținere
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Godja Petru PSD DA
84. Gonțea Ion PD-L DA
85. Grigore Dan PD-L DA
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gușă Cozmin Horea - Abținere
88. Hanganu Romeo Octavian - DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ilie Cristian PD-L DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PD-L DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lari-Iorga Leonida - DA
105. Lificiu Petru - DA
106. Liga Dănuț PD-L DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Mătușa Tudor PRM DA
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PRM -
125. Mironescu Laurențiu PD-L DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
127. Mitrea Manuela PSD DA
128. Mitrea Miron Tudor PSD DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
130. Mînzînă Ion PRM DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
138. Momanu Corneliu - DA
139. Movilă Petru PD-L DA
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Năstase Adrian PSD DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Nedelcu Gabriela PSD DA
145. Nica Dan PSD DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Nițulescu Teodor PC DA
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Ovidenie Costel - DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pardău Dumitru - DA
154. Pavelescu Aurelian - DA
155. Păun Nicolae Minoritati DA
156. Petrea Constantin PD-L DA
157. Ponta Victor-Viorel PSD NU
158. Pop Claudiu Adrian PSD DA
159. Popa Cornel PNL DA
160. Popa Nicolae PNL DA
161. Popescu Florin Aurelian - DA
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Pruteanu Vasile - DA
164. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
165. Pupeză Viorel PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Puzdrea Dumitru PD-L DA
168. Rădulescu Cristian PD-L DA
169. Rogin Marius PD-L DA
170. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
171. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
172. Sanda Victor PSD DA
173. Sandu-Capră Mihai PNL DA
174. Sasu Ion PSD DA
175. Săniuță Marian-Florian PSD DA
176. Săpunaru Nini PNL DA
177. Sârb Gheorghe PD-L DA
178. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
179. Scutaru Adrian George PNL DA
180. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Sirețeanu Mihail PSD DA
183. Sóki Béla UDMR DA
184. Soporan Vasile Filip PSD DA
185. Stan Ioan PSD DA
186. Stan Ion PSD DA
187. Stanciu Anghel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
190. Stănescu Mircea PSD DA
191. Stoica Ion - DA
192. Strungă Emil PNL DA
193. Szekely Levente Csaba UDMR DA
194. Știrbeț Cornel - DA
195. Știucă Alecsandru PSD DA
196. Tabără Valeriu PD-L DA
197. Tamás Sándor UDMR DA
198. Timar Liviu PSD DA
199. Timiș Ioan PNL DA
200. Todoran Pavel PSD DA
201. Tudor Constantin PD-L DA
202. Tudor Marcu PRM DA
203. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
204. Ujeniuc Dragoș - DA
205. Ungureanu Petre - DA
206. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
207. Ursărescu Dorinel PNL DA
208. Vainer Aurel Minoritati DA
209. Varga Attila UDMR DA
210. Vasile Aurelia PSD DA
211. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
212. Văsioiu Horia PD-L DA
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Vlădoiu Aurel PSD DA
215. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
216. Voinea Florea PSD DA
217. Zaharia Claudius Mihail - DA
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
219. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro