Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-3
Subiect vot: Vot final
PL 520/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.61/2007 pentru reglementarea unor măsuri de punere în aplicare a Convenției privind constituirea Oficiului European de Poliție (Convenția EUROPOL)
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 73 34 17 40 16 5 9 22
- voturi pentru (DA):211 70 34 17 40 16 5 9 20
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Boureanu Cristian Alexandru - DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buzatu Dan Horațiu - Abținere
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu PC DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Cliveti Minodora PSD DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PD-L DA
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Corlățean Titus PSD DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Diaconescu Marin PRM DA
57. Diaconescu Renică PNL DA
58. Dida Corneliu Ioan PSD DA
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Dumitru PRM DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Godja Petru PSD DA
83. Gonțea Ion PD-L DA
84. Grigore Dan PD-L DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gușă Cozmin Horea - DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hanganu Romeo Octavian - DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ilie Cristian PD-L DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PD-L DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lari-Iorga Leonida - DA
105. Lificiu Petru - DA
106. Liga Dănuț PD-L DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Mătușa Tudor PRM DA
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
125. Mircea Costache PRM DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mînzînă Ion PRM DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohora Tudor PSD DA
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Moldovan Emil Radu PSD DA
139. Momanu Corneliu - DA
140. Movilă Petru PD-L DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
143. Năstase Adrian PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Ovidenie Costel - DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pardău Dumitru - DA
154. Pavelescu Aurelian - -
155. Păun Nicolae Minoritati DA
156. Petrea Constantin PD-L DA
157. Ponta Victor-Viorel PSD DA
158. Pop Claudiu Adrian PSD DA
159. Popa Cornel PNL DA
160. Popa Nicolae PNL DA
161. Popescu Florin Aurelian - DA
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Pruteanu Vasile - DA
164. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
165. Pupeză Viorel PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Rădulescu Cristian PD-L DA
168. Rogin Marius PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Sanda Victor PSD DA
172. Sandu-Capră Mihai PNL DA
173. Sasu Ion PSD DA
174. Săniuță Marian-Florian PSD DA
175. Sârb Gheorghe PD-L DA
176. Scutaru Adrian George PNL DA
177. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Sirețeanu Mihail PSD DA
180. Sóki Béla UDMR DA
181. Soporan Vasile Filip PSD DA
182. Stan Ion PSD DA
183. Stanciu Anghel PSD NU
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
186. Stănescu Mircea PSD DA
187. Stoica Ion - DA
188. Strungă Emil PNL DA
189. Szekely Levente Csaba UDMR DA
190. Știrbeț Cornel - DA
191. Știucă Alecsandru PSD DA
192. Tabără Valeriu PD-L DA
193. Tamás Sándor UDMR DA
194. Timar Liviu PSD DA
195. Timiș Ioan PNL DA
196. Todoran Pavel PSD DA
197. Tudor Constantin PD-L DA
198. Tudor Marcu PRM DA
199. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
200. Ujeniuc Dragoș - DA
201. Ungureanu Petre - DA
202. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
203. Ursărescu Dorinel PNL DA
204. Vainer Aurel Minoritati DA
205. Varga Attila UDMR DA
206. Vasile Aurelia PSD DA
207. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
208. Văsioiu Horia PD-L DA
209. Vlase Petru Gabriel PSD DA
210. Vlădoiu Aurel PSD DA
211. Voicu Cătălin PSD DA
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Voinea Florea PSD DA
214. Zaharia Claudius Mihail - DA
215. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
216. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 7:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro