Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 12:51 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-7
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 464/2007 pentru modificarea alin. (1) și (5) ale art.64 din Legea educației fizice și sportului nr.69/2000
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:217 73 35 18 39 16 6 9 21
- voturi pentru (DA):138 8 35 16 38 15 5 8 13
- voturi împotrivă (NU):67 62 - 2 - - - - 3
- abțineri:4 - - - - - - - 4
- nu au votat:8 3 - - 1 1 1 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC -
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L -
16. Bădălău Niculae PSD NU
17. Băeșu George PSD NU
18. Bănicioiu Nicolae PSD NU
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bivolaru Ioan PSD NU
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD NU
33. Buzatu Dan Horațiu - DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD NU
42. Chiș Filonaș PSD NU
43. Cindrea Ioan PSD NU
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PD-L DA
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Corlățean Titus PSD NU
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD NU
54. Diaconescu Marin PRM NU
55. Diaconescu Renică PNL DA
56. Dida Corneliu Ioan PSD NU
57. Dorneanu Valer PSD NU
58. Dragomir Dumitru PRM DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir - NU
63. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD NU
66. Dușa Mircea PSD NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD NU
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - NU
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD NU
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gușă Cozmin Horea - -
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Iancu Iulian PSD NU
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati -
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PD-L DA
93. Iordache Florin PSD NU
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kovacs Attila UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR DA
100. Lambrino Radu PD-L DA
101. Lari-Iorga Leonida - DA
102. Lificiu Petru - Abținere
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Macaleți Costică PSD NU
106. Magheru Paul PRM DA
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manta Pantelimon PNL DA
109. Marian Dan Mihai PNL DA
110. Marin Constantin PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR -
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD NU
114. Mazăre Alexandru PSD NU
115. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
116. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
119. Mătușa Tudor PRM DA
120. Meir Nati - DA
121. Merce Ilie PRM DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PRM DA
125. Mironescu Laurențiu PD-L DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
127. Mitrea Manuela PSD NU
128. Mitrea Miron Tudor PSD NU
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
130. Mînzînă Ion PRM DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD NU
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
134. Mocioalcă Ion PSD -
135. Mohora Tudor PSD NU
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Moldovan Emil Radu PSD NU
138. Momanu Corneliu - DA
139. Movilă Petru PD-L DA
140. Munteanu Ioan PSD NU
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Năstase Adrian PSD NU
143. Nechita Aurel PSD NU
144. Nedelcu Gabriela PSD DA
145. Nica Dan PSD NU
146. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
148. Nițulescu Teodor PC DA
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Ovidenie Costel - DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pardău Dumitru - DA
154. Pavelescu Aurelian - Abținere
155. Păun Nicolae Minoritati DA
156. Petrea Constantin PD-L DA
157. Ponta Victor-Viorel PSD NU
158. Pop Claudiu Adrian PSD NU
159. Popa Cornel PNL DA
160. Popa Nicolae PNL DA
161. Popescu Florin Aurelian - DA
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Pruteanu Vasile - DA
164. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
165. Pupeză Viorel PSD NU
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Rădulescu Cristian PD-L DA
168. Rogin Marius PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
171. Sanda Victor PSD DA
172. Sandu-Capră Mihai PNL DA
173. Sasu Ion PSD NU
174. Săniuță Marian-Florian PSD NU
175. Săpunaru Nini PNL DA
176. Scutaru Adrian George PNL DA
177. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Sirețeanu Mihail PSD NU
180. Sóki Béla UDMR DA
181. Soporan Vasile Filip PSD NU
182. Stan Ioan PSD NU
183. Stan Ion PSD NU
184. Stativă Irinel Ioan PSD -
185. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
186. Stănescu Mircea PSD NU
187. Stoica Ion - Abținere
188. Strungă Emil PNL DA
189. Szekely Levente Csaba UDMR DA
190. Știrbeț Cornel - DA
191. Știucă Alecsandru PSD NU
192. Tabără Valeriu PD-L DA
193. Tamás Sándor UDMR DA
194. Tămagă Constantin PSD NU
195. Timar Liviu PSD NU
196. Timiș Ioan PNL DA
197. Todoran Pavel PSD NU
198. Toró Tiberiu UDMR DA
199. Tudor Constantin PD-L DA
200. Tudor Marcu PRM DA
201. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
202. Ujeniuc Dragoș - DA
203. Ungureanu Petre - DA
204. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
205. Ursărescu Dorinel PNL DA
206. Vainer Aurel Minoritati DA
207. Varga Attila UDMR DA
208. Vasile Aurelia PSD NU
209. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
210. Văsioiu Horia PD-L DA
211. Vlase Petru Gabriel PSD NU
212. Vlădoiu Aurel PSD NU
213. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
214. Voinea Florea PSD NU
215. Zaharia Claudius Mihail - NU
216. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
217. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 13:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro