Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-10
Subiect vot: Vot final
PL 459/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.36/2007 pentru abrogarea Legii nr. 476/2003 privind aprobarea taxei de notificare a prelucrărilor de date cu caracter personal, care cad sub incidența Legii nr. 677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și libera circulație a acestor date
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:217 73 35 18 37 16 7 9 22
- voturi pentru (DA):204 69 35 17 37 15 7 9 15
- voturi împotrivă (NU):6 - - - - - - - 6
- abțineri:5 3 - 1 - - - - 1
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR -
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru - DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buzatu Dan Horațiu - NU
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PD-L DA
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Corlățean Titus PSD DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Marin PRM DA
55. Diaconescu Renică PNL DA
56. Dida Corneliu Ioan PSD DA
57. Dobre Traian PNL DA
58. Dorneanu Valer PSD DA
59. Dragomir Dumitru PRM DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
62. Dumitrescu Liana Minoritati DA
63. Dumitrescu Zamfir - DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
65. Dumitriu Mihai PSD Abținere
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Florea Damian PC DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghe Valeriu PNL DA
76. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gușă Cozmin Horea - DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PD-L DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kovacs Attila UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR DA
100. Lari-Iorga Leonida - DA
101. Lificiu Petru - DA
102. Luchian Ion PNL DA
103. Macaleți Costică PSD DA
104. Magheru Paul PRM DA
105. Man Mircea PD-L DA
106. Manta Pantelimon PNL DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
117. Mătușa Tudor PRM DA
118. Meir Nati - DA
119. Merce Ilie PRM DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
121. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
122. Mircea Costache PRM DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mînzînă Ion PRM DA
129. Mocanu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu - NU
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
140. Năstase Adrian PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD DA
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD -
146. Olarean Aurel PD-L DA
147. Oltean Ioan PD-L DA
148. Ovidenie Costel - DA
149. Palăr Ionel PNL DA
150. Pardău Dumitru - Abținere
151. Pavelescu Aurelian - DA
152. Păun Nicolae Minoritati DA
153. Petrea Constantin PD-L DA
154. Ponta Victor-Viorel PSD DA
155. Pop Claudiu Adrian PSD DA
156. Popa Cornel PNL DA
157. Popa Nicolae PNL DA
158. Popescu Florin Aurelian - DA
159. Popescu Ionica Constanța PC DA
160. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
161. Pruteanu Vasile - DA
162. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
163. Pupeză Viorel PSD DA
164. Pușcă Mircea Valer PNL DA
165. Rădulescu Cristian PD-L DA
166. Rogin Marius PD-L DA
167. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Sanda Victor PSD DA
170. Sandu-Capră Mihai PNL DA
171. Sasu Ion PSD DA
172. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
173. Sârb Gheorghe PD-L DA
174. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
175. Scutaru Adrian George PNL DA
176. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Sirețeanu Mihail PSD DA
179. Sóki Béla UDMR DA
180. Soporan Vasile Filip PSD DA
181. Stan Ioan PSD DA
182. Stan Ion PSD DA
183. Stanciu Anghel PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
186. Stănescu Mircea PSD DA
187. Stoica Ion - DA
188. Strungă Emil PNL DA
189. Szekely Levente Csaba UDMR DA
190. Știrbeț Cornel - NU
191. Știucă Alecsandru PSD DA
192. Tabără Valeriu PD-L DA
193. Tamás Sándor UDMR DA
194. Tămagă Constantin PSD DA
195. Timar Liviu PSD DA
196. Timiș Ioan PNL DA
197. Todoran Pavel PSD DA
198. Toró Tiberiu UDMR DA
199. Tudor Constantin PD-L DA
200. Tudor Marcu PRM DA
201. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
202. Ujeniuc Dragoș - NU
203. Ungureanu Petre - NU
204. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
205. Ursărescu Dorinel PNL DA
206. Vainer Aurel Minoritati DA
207. Varga Attila UDMR DA
208. Vasile Aurelia PSD DA
209. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
210. Văsioiu Horia PD-L DA
211. Vlase Petru Gabriel PSD DA
212. Vlădoiu Aurel PSD DA
213. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
214. Voinea Florea PSD DA
215. Zaharia Claudius Mihail - NU
216. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
217. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 8:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro