Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-11
Subiect vot: Vot final
PL 503/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2007 pentru completarea Legii nr. 3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 68 36 18 40 16 7 9 22
- voturi pentru (DA):211 68 36 18 40 16 7 9 17
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - - 3
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Becșenescu Dumitru PD-L DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Boureanu Cristian Alexandru - DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buzatu Dan Horațiu - -
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PD-L DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Corlățean Titus PSD DA
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Diaconescu Marin PRM DA
56. Diaconescu Renică PNL DA
57. Dida Corneliu Ioan PSD DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Dumitru PRM DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Florea Damian PC DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Godja Petru PSD DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gușă Cozmin Horea - DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian - DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Ilie Cristian PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
96. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR DA
100. Lari-Iorga Leonida - DA
101. Lificiu Petru - DA
102. Liga Dănuț PD-L DA
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manta Pantelimon PNL DA
108. Marian Dan Mihai PNL DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mazăre Alexandru PSD DA
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
118. Mătușa Tudor PRM DA
119. Meir Nati - DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
123. Mircea Costache PRM DA
124. Mironescu Laurențiu PD-L DA
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Mitrea Miron Tudor PSD DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD DA
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohora Tudor PSD DA
135. Moisoiu Adrian PRM DA
136. Moldovan Emil Radu PSD DA
137. Momanu Corneliu - DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
141. Năstase Adrian PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nițulescu Teodor PC DA
148. Olarean Aurel PD-L DA
149. Oltean Ioan PD-L DA
150. Ovidenie Costel - DA
151. Palăr Ionel PNL DA
152. Pardău Dumitru - DA
153. Pavelescu Aurelian - DA
154. Păun Nicolae Minoritati DA
155. Petrea Constantin PD-L DA
156. Ponta Victor-Viorel PSD DA
157. Pop Claudiu Adrian PSD DA
158. Popa Cornel PNL DA
159. Popa Nicolae PNL DA
160. Popescu Florin Aurelian - NU
161. Popescu Ionica Constanța PC DA
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Pruteanu Vasile - DA
164. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
165. Pupeză Viorel PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Rădulescu Cristian PD-L DA
168. Rogin Marius PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Sanda Victor PSD DA
172. Sandu-Capră Mihai PNL DA
173. Sasu Ion PSD DA
174. Săniuță Marian-Florian PSD DA
175. Săpunaru Nini PNL DA
176. Sârb Gheorghe PD-L DA
177. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
178. Scutaru Adrian George PNL DA
179. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Sirețeanu Mihail PSD DA
182. Sóki Béla UDMR DA
183. Soporan Vasile Filip PSD DA
184. Stan Ioan PSD DA
185. Stan Ion PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
188. Stănescu Mircea PSD DA
189. Stoica Ion - DA
190. Strungă Emil PNL DA
191. Szekely Levente Csaba UDMR DA
192. Știrbeț Cornel - -
193. Știucă Alecsandru PSD DA
194. Tamás Sándor UDMR DA
195. Timar Liviu PSD DA
196. Timiș Ioan PNL DA
197. Todoran Pavel PSD DA
198. Toró Tiberiu UDMR DA
199. Tudor Constantin PD-L DA
200. Tudor Marcu PRM DA
201. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
202. Ujeniuc Dragoș - NU
203. Ungureanu Petre - NU
204. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
205. Ursărescu Dorinel PNL DA
206. Vainer Aurel Minoritati DA
207. Varga Attila UDMR DA
208. Vasile Aurelia PSD DA
209. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
210. Văsioiu Horia PD-L DA
211. Vlădoiu Aurel PSD DA
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Voinea Florea PSD DA
214. Zaharia Claudius Mihail - DA
215. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
216. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 23:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro