Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 12:57

Subiect vot: Vot final
PL 116/2007 pentru completarea art.10 din Legea învățământului nr.84/1995
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:223 71 37 18 40 17 9 9 22
- voturi pentru (DA):215 68 35 18 40 16 9 7 22
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - - -
- abțineri:4 2 - - - 1 - 1 -
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Becșenescu Dumitru PD-L DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Boureanu Cristian Alexandru - DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu - DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călian Petru PC DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Ciontu Corneliu PC DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
51. Cliveti Minodora PSD DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PD-L DA
54. Constantinescu Anca PD-L DA
55. Corlățean Titus PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Diaconescu Renică PNL DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Dumitru PRM DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati -
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Florea Damian PC DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Găleteanu Monalisa PSD DA
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Gheorghe Valeriu PNL DA
82. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Ghișe Ioan PNL DA
85. Giurgiu Mircia - DA
86. Godja Petru PSD DA
87. Gonțea Ion PD-L DA
88. Grigore Dan PD-L DA
89. Grosaru Mircea Minoritati DA
90. Gușă Cozmin Horea - DA
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Hanganu Romeo Octavian - DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Ignat Miron Minoritati Abținere
97. Ilie Cristian PD-L DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PD-L DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
102. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
103. Kerekes Károly UDMR DA
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Kovacs Attila UDMR DA
106. Lakatos Petru UDMR DA
107. Lari-Iorga Leonida - DA
108. Lificiu Petru - DA
109. Liga Dănuț PD-L DA
110. Luchian Ion PNL DA
111. Macaleți Costică PSD DA
112. Magheru Paul PRM DA
113. Man Mircea PD-L DA
114. Manta Pantelimon PNL DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD NU
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD DA
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
125. Mătușa Tudor PRM DA
126. Meir Nati - DA
127. Merce Ilie PRM DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
130. Mircea Costache PRM DA
131. Mironescu Laurențiu PD-L DA
132. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
133. Mitrea Manuela PSD DA
134. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
135. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
136. Mînzînă Ion PRM DA
137. Mocanu Alexandru PD-L DA
138. Mocanu Vasile PSD DA
139. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
140. Mohora Tudor PSD DA
141. Moisoiu Adrian PRM DA
142. Moldovan Emil Radu PSD DA
143. Momanu Corneliu - DA
144. Movilă Petru PD-L DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
147. Năstase Adrian PSD DA
148. Nechita Aurel PSD DA
149. Nedelcu Gabriela PSD DA
150. Nica Dan PSD DA
151. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
152. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
153. Nițulescu Teodor PC DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Ovidenie Costel - DA
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Pardău Dumitru - DA
159. Pavelescu Aurelian - DA
160. Păun Nicolae Minoritati DA
161. Petrea Constantin PD-L DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Pop Claudiu Adrian PSD DA
164. Popa Cornel PNL DA
165. Popa Nicolae PNL DA
166. Popescu Florin Aurelian - DA
167. Popescu Ionica Constanța PC DA
168. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
169. Pruteanu Vasile - DA
170. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
171. Pupeză Viorel PSD DA
172. Pușcă Mircea Valer PNL NU
173. Rădulescu Cristian PD-L DA
174. Rogin Marius PD-L DA
175. Rus Ioan Aurel PRM DA
176. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
177. Sanda Victor PSD DA
178. Sandu-Capră Mihai PNL DA
179. Sasu Ion PSD DA
180. Săniuță Marian-Florian PSD DA
181. Săpunaru Nini PNL DA
182. Sârb Gheorghe PD-L DA
183. Scutaru Adrian George PNL DA
184. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Sirețeanu Mihail PSD DA
187. Sóki Béla UDMR DA
188. Soporan Vasile Filip PSD DA
189. Stan Ioan PSD DA
190. Stan Ion PSD DA
191. Stanciu Anghel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
194. Stănescu Mircea PSD DA
195. Stoica Ion - DA
196. Strungă Emil PNL DA
197. Szekely Levente Csaba UDMR DA
198. Știrbeț Cornel - DA
199. Știucă Alecsandru PSD DA
200. Tabără Valeriu PD-L DA
201. Tamás Sándor UDMR DA
202. Timar Liviu PSD DA
203. Timiș Ioan PNL DA
204. Toró Tiberiu UDMR Abținere
205. Tudor Constantin PD-L DA
206. Tudor Marcu PRM DA
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL -
208. Ujeniuc Dragoș - DA
209. Ungureanu Petre - DA
210. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
211. Ursărescu Dorinel PNL DA
212. Vainer Aurel Minoritati DA
213. Varga Attila UDMR DA
214. Vasile Aurelia PSD DA
215. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
216. Văsioiu Horia PD-L DA
217. Vlase Petru Gabriel PSD DA
218. Vlădoiu Aurel PSD DA
219. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
220. Voinea Florea PSD DA
221. Zaharia Claudius Mihail - DA
222. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
223. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro