Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
PL 315/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr. 495/2004 privind salarizarea și alte drepturi bănești ale personalului din administrația centrală a Ministerului Afacerilor Externe și de la misiunile diplomatice, oficiile consulare și institutele culturale românești din străinătate
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 67 36 17 42 17 8 9 20
- voturi pentru (DA):154 64 35 11 2 17 7 8 10
- voturi împotrivă (NU):56 1 1 4 40 - 1 - 9
- abțineri:4 2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:2 - - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PNL NU
6. Amarie Constantin PD-L NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L NU
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Becșenescu Dumitru PD-L NU
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
25. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Boureanu Cristian Alexandru - NU
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L NU
34. Buda Ioan PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu - NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L NU
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PD-L NU
51. Constantinescu Anca PD-L NU
52. Corlățean Titus PSD DA
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Diaconescu Marin PRM NU
56. Diaconescu Renică PNL DA
57. Dida Corneliu Ioan PSD DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Dumitru PRM DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drețcanu Doina Micșunica PSD Abținere
63. Dumitrescu Liana Minoritati -
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Duțu Stelian PD-L NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Florea Damian PC DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Gheorghe Valeriu PNL DA
79. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Godja Petru PSD DA
83. Gonțea Ion PD-L NU
84. Grigore Dan PD-L NU
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gușă Cozmin Horea - NU
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Igaș Traian Constantin PD-L NU
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Ilie Cristian PD-L NU
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
94. Ionescu Daniel PD-L NU
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
97. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lari-Iorga Leonida - DA
103. Lificiu Petru - DA
104. Liga Dănuț PD-L NU
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Man Mircea PD-L NU
109. Manta Pantelimon PNL DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD DA
115. Mazăre Alexandru PSD DA
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
117. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
118. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
119. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
120. Mătușa Tudor PRM DA
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM NU
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
125. Mircea Costache PRM DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Mitrea Miron Tudor PSD DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mînzînă Ion PRM DA
132. Mocanu Alexandru PD-L NU
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohora Tudor PSD DA
137. Moisoiu Adrian PRM NU
138. Moldovan Emil Radu PSD DA
139. Momanu Corneliu - NU
140. Movilă Petru PD-L NU
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
143. Năstase Adrian PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Nițulescu Teodor PC NU
150. Olarean Aurel PD-L NU
151. Oltean Ioan PD-L NU
152. Ovidenie Costel - DA
153. Palăr Ionel PNL DA
154. Pardău Dumitru - Abținere
155. Pavelescu Aurelian - DA
156. Păun Nicolae Minoritati DA
157. Petrea Constantin PD-L NU
158. Ponta Victor-Viorel PSD DA
159. Pop Claudiu Adrian PSD DA
160. Popa Cornel PNL DA
161. Popa Nicolae PNL DA
162. Popescu Florin Aurelian - NU
163. Popescu Ionica Constanța PC DA
164. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
165. Pruteanu Vasile - DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
167. Pupeză Viorel PSD DA
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Puzdrea Dumitru PD-L NU
170. Rădulescu Cristian PD-L NU
171. Rogin Marius PD-L NU
172. Rus Ioan Aurel PRM DA
173. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
174. Sanda Victor PSD DA
175. Sandu-Capră Mihai PNL DA
176. Sasu Ion PSD DA
177. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
178. Săpunaru Nini PNL DA
179. Sârb Gheorghe PD-L NU
180. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
181. Scutaru Adrian George PNL DA
182. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Sirețeanu Mihail PSD DA
185. Sóki Béla UDMR DA
186. Soporan Vasile Filip PSD DA
187. Stan Ion PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
190. Stoica Ion - DA
191. Strungă Emil PNL DA
192. Szekely Levente Csaba UDMR DA
193. Știrbeț Cornel - NU
194. Știucă Alecsandru PSD DA
195. Tabără Valeriu PD-L NU
196. Tamás Sándor UDMR DA
197. Timar Liviu PSD DA
198. Todoran Pavel PSD DA
199. Toró Tiberiu UDMR DA
200. Tudor Constantin PD-L NU
201. Tudor Marcu PRM -
202. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
203. Ujeniuc Dragoș - NU
204. Ungureanu Petre - NU
205. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
206. Ursărescu Dorinel PNL DA
207. Vainer Aurel Minoritati DA
208. Varga Attila UDMR DA
209. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
210. Văsioiu Horia PD-L NU
211. Vlădoiu Aurel PSD DA
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Voinea Florea PSD DA
214. Zaharia Claudius Mihail - NU
215. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
216. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro