Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 12:59

Subiect vot: Vot final - Proiectul de hotărâre referitoare la raportul subcomisiei de anchetă parlamentară privind cercetarea legalității retrocedării Castelului Bran și a procedurii de scoatere la vânzare a acestuia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:223 71 37 17 43 17 8 9 21
- voturi pentru (DA):159 70 3 17 42 2 6 3 16
- voturi împotrivă (NU):56 1 33 - - 14 2 5 1
- abțineri:4 - - - - 1 - - 3
- nu au votat:4 - 1 - 1 - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Almășan Liviu PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR NU
10. Antal István UDMR NU
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR NU
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Becșenescu Dumitru PD-L DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
31. Boureanu Cristian Alexandru - DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Buzatu Dan Horațiu - Abținere
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Calimente Mihăiță PNL NU
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL NU
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Ciontu Corneliu PC DA
49. Ciopraga Mircea PNL NU
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
51. Cliveti Minodora PSD DA
52. Cocrea Olguța - NU
53. Codîrlă Liviu PD-L DA
54. Constantinescu Anca PD-L DA
55. Corlățean Titus PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL NU
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Diaconescu Renică PNL DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dobre Traian PNL NU
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Dumitru PRM DA
64. Dragomir Gheorghe PNL NU
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati -
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR NU
74. Faina Constantin PC DA
75. Florea Damian PC NU
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL NU
78. Găleteanu Monalisa PSD DA
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL NU
81. Gheorghe Valeriu PNL DA
82. Gheorghiof Titu Nicolae PNL -
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Ghișe Ioan PNL NU
85. Giurgiu Mircia - DA
86. Godja Petru PSD DA
87. Gonțea Ion PD-L DA
88. Grigore Dan PD-L DA
89. Grosaru Mircea Minoritati NU
90. Gușă Cozmin Horea - Abținere
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Ilie Cristian PD-L DA
97. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
98. Ionescu Daniel PD-L DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
101. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
102. Kerekes Károly UDMR NU
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
104. Kovacs Attila UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR NU
106. Lambrino Radu PD-L -
107. Lari-Iorga Leonida - -
108. Lificiu Petru - DA
109. Liga Dănuț PD-L DA
110. Luchian Ion PNL NU
111. Macaleți Costică PSD DA
112. Magheru Paul PRM DA
113. Man Mircea PD-L DA
114. Manta Pantelimon PNL NU
115. Marian Dan Mihai PNL NU
116. Marin Constantin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
118. Máté András-Levente UDMR NU
119. Matei Cătălin Lucian PSD DA
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
122. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
123. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
124. Mătușa Tudor PRM DA
125. Meir Nati - DA
126. Merce Ilie PRM DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
128. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
129. Mircea Costache PRM DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mitrea Manuela PSD DA
133. Mitrea Miron Tudor PSD DA
134. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
135. Mînzînă Ion PRM DA
136. Mocanu Alexandru PD-L DA
137. Mocanu Vasile PSD DA
138. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mohora Tudor PSD DA
141. Moisoiu Adrian PRM DA
142. Moldovan Emil Radu PSD DA
143. Momanu Corneliu - DA
144. Movilă Petru PD-L DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
147. Năstase Adrian PSD DA
148. Nechita Aurel PSD DA
149. Nedelcu Gabriela PSD DA
150. Nica Dan PSD DA
151. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
152. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
153. Nițulescu Teodor PC DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Ovidenie Costel - DA
157. Palăr Ionel PNL NU
158. Pardău Dumitru - DA
159. Pavelescu Aurelian - Abținere
160. Păun Nicolae Minoritati NU
161. Petrea Constantin PD-L DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Pop Claudiu Adrian PSD DA
164. Popa Cornel PNL NU
165. Popa Nicolae PNL NU
166. Popescu Florin Aurelian - DA
167. Popescu Ionica Constanța PC NU
168. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
169. Pruteanu Vasile - DA
170. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
171. Pupeză Viorel PSD DA
172. Pușcă Mircea Valer PNL NU
173. Puzdrea Dumitru PD-L DA
174. Rădulescu Cristian PD-L DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Rus Ioan Aurel PRM DA
177. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
178. Sanda Victor PSD DA
179. Sandu-Capră Mihai PNL NU
180. Sasu Ion PSD DA
181. Săniuță Marian-Florian PSD DA
182. Săpunaru Nini PNL NU
183. Sârb Gheorghe PD-L DA
184. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
185. Scutaru Adrian George PNL NU
186. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
187. Seres Dénes UDMR NU
188. Sirețeanu Mihail PSD DA
189. Sóki Béla UDMR NU
190. Soporan Vasile Filip PSD DA
191. Stan Ioan PSD DA
192. Stan Ion PSD NU
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
195. Stoica Ion - DA
196. Strungă Emil PNL NU
197. Szekely Levente Csaba UDMR NU
198. Știrbeț Cornel - DA
199. Știucă Alecsandru PSD DA
200. Tabără Valeriu PD-L DA
201. Tamás Sándor UDMR NU
202. Timar Liviu PSD DA
203. Timiș Ioan PNL NU
204. Todoran Pavel PSD DA
205. Toró Tiberiu UDMR Abținere
206. Tudor Constantin PD-L DA
207. Tudor Marcu PRM DA
208. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
209. Ujeniuc Dragoș - DA
210. Ungureanu Petre - DA
211. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
212. Ursărescu Dorinel PNL NU
213. Vainer Aurel Minoritati NU
214. Varga Attila UDMR NU
215. Vasile Aurelia PSD DA
216. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
217. Văsioiu Horia PD-L DA
218. Vlase Petru Gabriel PSD DA
219. Vlădoiu Aurel PSD DA
220. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
221. Zaharia Claudius Mihail - DA
222. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
223. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 12:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro