Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
PL 525/2007 privind declararea neaplicării "Regulilor uniforme privind Contractul de utilizare a infrastructurii în traficul internațional feroviar (CUI)", a "Regulilor uniforme privind validarea normelor tehnice și adoptarea prescripțiilor tehnice uniforme aplicabile materialului feroviar destinat utilizării în trafic internațional (APTU)" și a "Regulilor uniforme privind admiterea tehnică a materialului feroviar utilizat în trafic internațional (ATMF)", cuprinse în apendicele E, F și respectiv G la Convenția privind transporturile internaționale feroviare (COTIF), semnată la Berna la 9 mai 1980
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:202 69 36 14 38 18 3 9 15
- voturi pentru (DA):199 69 35 14 38 18 3 8 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru - DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buzatu Dan Horațiu - DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Codîrlă Liviu PD-L DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Corlățean Titus PSD DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM DA
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Florea Damian PC DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Gheorghe Valeriu PNL DA
72. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Godja Petru PSD DA
76. Gonțea Ion PD-L DA
77. Grigore Dan PD-L DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gușă Cozmin Horea - DA
80. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
81. Hoban Ioan PNL -
82. Ibram Iusein Minoritati -
83. Igaș Traian Constantin PD-L DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Ilie Cristian PD-L DA
86. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
87. Ionescu Daniel PD-L DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kovacs Attila UDMR DA
94. Lakatos Petru UDMR DA
95. Lificiu Petru - DA
96. Liga Dănuț PD-L DA
97. Luchian Ion PNL DA
98. Macaleți Costică PSD DA
99. Magheru Paul PRM DA
100. Man Mircea PD-L DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marian Dan Mihai PNL DA
103. Marin Constantin PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Matei Cătălin Lucian PSD DA
107. Mazăre Alexandru PSD DA
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
110. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
111. Mătușa Tudor PRM DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PRM DA
116. Mironescu Laurențiu PD-L DA
117. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
118. Mitrea Manuela PSD DA
119. Mitrea Miron Tudor PSD DA
120. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
121. Mînzînă Ion PRM DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocanu Vasile PSD DA
124. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
125. Mohora Tudor PSD DA
126. Moisoiu Adrian PRM DA
127. Moldovan Emil Radu PSD DA
128. Momanu Corneliu - DA
129. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
130. Movilă Petru PD-L DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
133. Năstase Adrian PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Nedelcu Gabriela PSD DA
136. Nica Dan PSD DA
137. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
138. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Palăr Ionel PNL DA
141. Petrea Constantin PD-L DA
142. Ponta Victor-Viorel PSD DA
143. Pop Claudiu Adrian PSD DA
144. Popa Cornel PNL DA
145. Popa Nicolae PNL DA
146. Popescu Florin Aurelian - DA
147. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
148. Pruteanu Vasile - DA
149. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
150. Pupeză Viorel PSD DA
151. Pușcă Mircea Valer PNL DA
152. Radan Mihai Minoritati DA
153. Rădulescu Cristian PD-L DA
154. Rogin Marius PD-L DA
155. Rus Ioan Aurel PRM DA
156. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
157. Sanda Victor PSD DA
158. Sandu-Capră Mihai PNL DA
159. Sasu Ion PSD DA
160. Săniuță Marian-Florian PSD DA
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Sârb Gheorghe PD-L DA
163. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
164. Scutaru Adrian George PNL DA
165. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sirețeanu Mihail PSD DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Soporan Vasile Filip PSD DA
170. Stan Ioan PSD DA
171. Stan Ion PSD DA
172. Stanciu Anghel PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
175. Stoica Ion - DA
176. Strungă Emil PNL DA
177. Szekely Levente Csaba UDMR DA
178. Știrbeț Cornel - DA
179. Știucă Alecsandru PSD DA
180. Tabără Valeriu PD-L DA
181. Tamás Sándor UDMR DA
182. Timar Liviu PSD DA
183. Todoran Pavel PSD DA
184. Toró Tiberiu UDMR DA
185. Tudor Marcu PRM DA
186. Turcan Raluca - DA
187. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
188. Ujeniuc Dragoș - Abținere
189. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
190. Ursărescu Dorinel PNL DA
191. Vainer Aurel Minoritati DA
192. Varga Attila UDMR DA
193. Vasile Aurelia PSD DA
194. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
195. Văsioiu Horia PD-L DA
196. Vlase Petru Gabriel PSD DA
197. Vlădoiu Aurel PSD DA
198. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
199. Voinea Florea PSD DA
200. Zaharia Claudius Mihail - DA
201. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
202. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 22:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro