Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 13:16 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 13:16

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 522/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.71/2007 pentru aprobarea Contractului de finanțare dintre România, Banca Europeană de Investiții și Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România S.A., pentru finanțarea Proiectului privind reabilitarea drumurilor, etapa a VI-a semnat la București la 22 decembrie 2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:204 69 36 15 41 16 4 8 15
- voturi pentru (DA):202 67 36 15 41 16 4 8 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru - DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buzatu Dan Horațiu - DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Codîrlă Liviu PD-L DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Corlățean Titus PSD DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM DA
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Florea Damian PC DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Gheorghe Valeriu PNL DA
72. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Godja Petru PSD DA
76. Gonțea Ion PD-L DA
77. Grigore Dan PD-L DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gușă Cozmin Horea - DA
80. Hoban Ioan PNL DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Igaș Traian Constantin PD-L DA
83. Ignat Miron Minoritati DA
84. Ilie Cristian PD-L DA
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
86. Ionescu Daniel PD-L DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Kovacs Attila UDMR DA
93. Lambrino Radu PD-L DA
94. Lificiu Petru - DA
95. Liga Dănuț PD-L DA
96. Luchian Ion PNL DA
97. Macaleți Costică PSD DA
98. Magheru Paul PRM DA
99. Man Mircea PD-L DA
100. Manta Pantelimon PNL DA
101. Marian Dan Mihai PNL DA
102. Marin Constantin PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Cătălin Lucian PSD DA
106. Mazăre Alexandru PSD DA
107. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
108. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
109. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
110. Mătușa Tudor PRM DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PRM DA
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
117. Mitrea Manuela PSD DA
118. Mitrea Miron Tudor PSD DA
119. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
120. Mînzînă Ion PRM DA
121. Mocanu Alexandru PD-L DA
122. Mocanu Vasile PSD DA
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
124. Mohora Tudor PSD DA
125. Moisoiu Adrian PRM DA
126. Moldovan Emil Radu PSD DA
127. Momanu Corneliu - DA
128. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
129. Movilă Petru PD-L DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
132. Năstase Adrian PSD DA
133. Nechita Aurel PSD -
134. Nedelcu Gabriela PSD DA
135. Nica Dan PSD DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
137. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
138. Nițulescu Teodor PC DA
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Oltean Ioan PD-L DA
141. Palăr Ionel PNL DA
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Ponta Victor-Viorel PSD DA
144. Pop Claudiu Adrian PSD DA
145. Popa Cornel PNL DA
146. Popa Nicolae PNL DA
147. Popescu Florin Aurelian - DA
148. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
149. Pruteanu Vasile - DA
150. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
151. Pupeză Viorel PSD DA
152. Pușcă Mircea Valer PNL DA
153. Puzdrea Dumitru PD-L DA
154. Radan Mihai Minoritati DA
155. Rădulescu Cristian PD-L DA
156. Rogin Marius PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM DA
158. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
159. Sanda Victor PSD DA
160. Sandu-Capră Mihai PNL DA
161. Sasu Ion PSD DA
162. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
163. Săpunaru Nini PNL DA
164. Sârb Gheorghe PD-L DA
165. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
166. Scutaru Adrian George PNL DA
167. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
168. Seres Dénes UDMR DA
169. Sirețeanu Mihail PSD DA
170. Sóki Béla UDMR DA
171. Soporan Vasile Filip PSD DA
172. Stan Ion PSD DA
173. Stanciu Anghel PSD DA
174. Stativă Irinel Ioan PSD DA
175. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
176. Stoica Ion - DA
177. Strungă Emil PNL DA
178. Szekely Levente Csaba UDMR DA
179. Știucă Alecsandru PSD DA
180. Tabără Valeriu PD-L DA
181. Tamás Sándor UDMR DA
182. Timar Liviu PSD DA
183. Todoran Pavel PSD DA
184. Toró Tiberiu UDMR DA
185. Tudor Marcu PRM DA
186. Turcan Raluca - DA
187. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
188. Ujeniuc Dragoș - DA
189. Ungureanu Petre - DA
190. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
191. Ursărescu Dorinel PNL DA
192. Vainer Aurel Minoritati DA
193. Varga Attila UDMR DA
194. Vasile Aurelia PSD DA
195. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
196. Văsioiu Horia PD-L DA
197. Vlase Petru Gabriel PSD DA
198. Vlădoiu Aurel PSD DA
199. Voicu Cătălin PSD DA
200. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
201. Voinea Florea PSD DA
202. Zaharia Claudius Mihail - DA
203. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
204. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 20:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro