Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 13:18

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
PL 523/2007 pentru ratificarea Acordului Multilateral între Comunitatea Europeană și Statele Sale Membre, Republica Albania, Bosnia și Herțegovina, Republica Bulgaria, Republica Croația, Fosta Republică Iugoslavă a Macedoniei, Republica Islanda, Republica Muntenegru, Regatul Norvegiei, România, Republica Serbia și Misiunea Administrației Interimare a Organizației Națiunilor Unite în Kosovo privind înființarea unei Zone Europene Comune de Aviație, adoptat la Luxemburg la 9 iunie 2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:202 68 35 13 41 16 4 9 16
- voturi pentru (DA):199 67 34 13 41 16 4 8 16
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Avram Dumitru PRM DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Becșenescu Dumitru PD-L DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru - DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buzatu Dan Horațiu - DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Codîrlă Liviu PD-L DA
44. Corlățean Titus PSD DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PNL DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitrescu Zamfir - DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dumitru Ion PSD DA
59. Dușa Mircea PSD DA
60. Duțu Stelian PD-L DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Florea Damian PC DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Gheorghe Valeriu PNL DA
68. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Giurgiu Mircia - DA
71. Godja Petru PSD DA
72. Gonțea Ion PD-L DA
73. Grigore Dan PD-L DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gușă Cozmin Horea - DA
76. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
77. Hoban Ioan PNL DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L DA
80. Ignat Miron Minoritati DA
81. Ilie Cristian PD-L DA
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
83. Ionescu Daniel PD-L DA
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
86. Kelemen Hunor UDMR DA
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
89. Kovacs Attila UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L DA
92. Lificiu Petru - DA
93. Liga Dănuț PD-L DA
94. Luchian Ion PNL DA
95. Macaleți Costică PSD DA
96. Magheru Paul PRM DA
97. Man Mircea PD-L DA
98. Manta Pantelimon PNL DA
99. Marian Dan Mihai PNL DA
100. Marin Constantin PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD DA
104. Mazăre Alexandru PSD DA
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mătușa Tudor PRM DA
109. Merce Ilie PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
112. Mircea Costache PRM DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L DA
114. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
117. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
118. Mînzînă Ion PRM DA
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Mocanu Vasile PSD DA
121. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
122. Mohora Tudor PSD DA
123. Moisoiu Adrian PRM DA
124. Moldovan Emil Radu PSD DA
125. Momanu Corneliu - DA
126. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
127. Movilă Petru PD-L DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
130. Năstase Adrian PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nedelcu Gabriela PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
135. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
136. Nițulescu Teodor PC DA
137. Olarean Aurel PD-L DA
138. Oltean Ioan PD-L DA
139. Palăr Ionel PNL DA
140. Petrea Constantin PD-L DA
141. Ponta Victor-Viorel PSD DA
142. Pop Claudiu Adrian PSD DA
143. Popa Cornel PNL DA
144. Popa Nicolae PNL DA
145. Popescu Florin Aurelian - DA
146. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
147. Pruteanu Vasile - DA
148. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
149. Pupeză Viorel PSD DA
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Puzdrea Dumitru PD-L DA
152. Radan Mihai Minoritati DA
153. Rădulescu Cristian PD-L DA
154. Rogin Marius PD-L DA
155. Rus Ioan Aurel PRM DA
156. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
157. Rușanu Dan Radu PNL -
158. Sanda Victor PSD DA
159. Sandu-Capră Mihai PNL DA
160. Sasu Ion PSD DA
161. Săniuță Marian-Florian PSD DA
162. Săpunaru Nini PNL DA
163. Sârb Gheorghe PD-L DA
164. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
165. Scutaru Adrian George PNL DA
166. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Sirețeanu Mihail PSD DA
169. Sóki Béla UDMR DA
170. Soporan Vasile Filip PSD DA
171. Stan Ion PSD DA
172. Stanciu Anghel PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
175. Stoica Ion - DA
176. Strungă Emil PNL DA
177. Szekely Levente Csaba UDMR DA
178. Știrbeț Cornel - DA
179. Știucă Alecsandru PSD DA
180. Tabără Valeriu PD-L DA
181. Tamás Sándor UDMR DA
182. Tărniceru Petru PSD DA
183. Timar Liviu PSD DA
184. Todoran Pavel PSD DA
185. Toró Tiberiu UDMR DA
186. Tudor Marcu PRM DA
187. Turcan Raluca - DA
188. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
189. Ujeniuc Dragoș - DA
190. Ungureanu Petre - DA
191. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
192. Ursărescu Dorinel PNL DA
193. Vainer Aurel Minoritati DA
194. Varga Attila UDMR DA
195. Vasile Aurelia PSD DA
196. Văsioiu Horia PD-L DA
197. Vlase Petru Gabriel PSD DA
198. Vlădoiu Aurel PSD DA
199. Voinea Florea PSD DA
200. Zaharia Claudius Mihail - DA
201. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
202. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 23:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro