Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 13:19 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 13:19

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 524/2007 privind aderarea României la Protocolul din 1978 privind Convenția internațională din 1974 pentru ocrotirea vieții omenești pe mare (Convenția SOLAS), adoptat la Londra, la 17 februarie 1978, astfel cum acesta a fost modificat prin amendamentele din 1981, respectiv, 1988
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:204 69 36 15 39 17 4 9 15
- voturi pentru (DA):200 67 35 14 39 17 4 9 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru - DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Codîrlă Liviu PD-L DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Corlățean Titus PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Florea Damian PC DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Găleteanu Monalisa PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Gheorghe Valeriu PNL DA
70. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Giurgiu Mircia - DA
73. Godja Petru PSD DA
74. Gonțea Ion PD-L DA
75. Grigore Dan PD-L DA
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Gușă Cozmin Horea - DA
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
79. Hoban Ioan PNL DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Igaș Traian Constantin PD-L DA
82. Ignat Miron Minoritati DA
83. Ilie Cristian PD-L DA
84. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
85. Ionescu Daniel PD-L DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
88. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
89. Kelemen Hunor UDMR DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Kovacs Attila UDMR DA
93. Lakatos Petru UDMR DA
94. Lambrino Radu PD-L DA
95. Lificiu Petru - DA
96. Liga Dănuț PD-L DA
97. Luchian Ion PNL DA
98. Macaleți Costică PSD DA
99. Magheru Paul PRM -
100. Man Mircea PD-L DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marian Dan Mihai PNL DA
103. Marin Constantin PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Matei Cătălin Lucian PSD DA
107. Mazăre Alexandru PSD DA
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
110. Mătușa Tudor PRM DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PRM DA
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
117. Mitrea Manuela PSD DA
118. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
119. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
120. Mînzînă Ion PRM DA
121. Mocanu Alexandru PD-L DA
122. Mocanu Vasile PSD DA
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
124. Mohora Tudor PSD DA
125. Moisoiu Adrian PRM DA
126. Moldovan Emil Radu PSD DA
127. Momanu Corneliu - DA
128. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
129. Movilă Petru PD-L DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
132. Năstase Adrian PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nedelcu Gabriela PSD DA
135. Nica Dan PSD DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
137. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
138. Nițulescu Teodor PC DA
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Oltean Ioan PD-L DA
141. Palăr Ionel PNL DA
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
144. Pop Claudiu Adrian PSD DA
145. Popa Cornel PNL DA
146. Popa Nicolae PNL DA
147. Popescu Florin Aurelian - DA
148. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
149. Pruteanu Vasile - DA
150. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
151. Pupeză Viorel PSD DA
152. Pușcă Mircea Valer PNL DA
153. Radan Mihai Minoritati DA
154. Rădulescu Cristian PD-L DA
155. Rogin Marius PD-L DA
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
158. Rușanu Dan Radu PNL -
159. Sanda Victor PSD DA
160. Sandu-Capră Mihai PNL DA
161. Sasu Ion PSD DA
162. Săniuță Marian-Florian PSD DA
163. Săpunaru Nini PNL DA
164. Sârb Gheorghe PD-L DA
165. Scutaru Adrian George PNL DA
166. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Sirețeanu Mihail PSD DA
169. Sóki Béla UDMR DA
170. Soporan Vasile Filip PSD DA
171. Stan Ioan PSD DA
172. Stan Ion PSD DA
173. Stanciu Anghel PSD DA
174. Stativă Irinel Ioan PSD DA
175. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
176. Stoica Ion - DA
177. Strungă Emil PNL DA
178. Szekely Levente Csaba UDMR DA
179. Știrbeț Cornel - DA
180. Știucă Alecsandru PSD DA
181. Tabără Valeriu PD-L DA
182. Tamás Sándor UDMR DA
183. Timar Liviu PSD DA
184. Todoran Pavel PSD DA
185. Toró Tiberiu UDMR DA
186. Tudor Marcu PRM DA
187. Turcan Raluca - DA
188. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
189. Ujeniuc Dragoș - DA
190. Ungureanu Petre - DA
191. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
192. Ursărescu Dorinel PNL DA
193. Vainer Aurel Minoritati DA
194. Varga Attila UDMR DA
195. Vasile Aurelia PSD DA
196. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
197. Văsioiu Horia PD-L DA
198. Vlase Petru Gabriel PSD DA
199. Vlădoiu Aurel PSD DA
200. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
201. Voinea Florea PSD DA
202. Zaharia Claudius Mihail - DA
203. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
204. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 12:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro