Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 13:24 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 13:24

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
PL 457/2007 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 61 36 12 41 18 4 8 15
- voturi pentru (DA):115 3 34 11 38 15 2 6 6
- voturi împotrivă (NU):71 57 - 1 3 - 2 - 8
- abțineri:6 - - - - 3 - 2 1
- nu au votat:3 1 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL -
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD NU
15. Bănicioiu Nicolae PSD NU
16. Becșenescu Dumitru PD-L NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bentu Dumitru PSD NU
19. Bivolaru Ioan PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Boureanu Cristian Alexandru - NU
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
35. Călian Petru PC NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD NU
39. Chiș Filonaș PSD NU
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Cliveti Minodora PSD NU
43. Codîrlă Liviu PD-L DA
44. Constantinescu Anca PD-L DA
45. Corlățean Titus PSD NU
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD NU
48. Diaconescu Marin PRM DA
49. Diaconescu Renică PNL DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD NU
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
54. Dumitrescu Zamfir - NU
55. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
56. Dumitriu Mihai PSD NU
57. Dușa Mircea PSD NU
58. Duțu Stelian PD-L DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Florea Damian PC DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Găleteanu Monalisa PSD NU
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Gheorghe Valeriu PNL DA
66. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
67. Ghișe Ioan PNL DA
68. Giurgiu Mircia - NU
69. Godja Petru PSD NU
70. Gonțea Ion PD-L DA
71. Grigore Dan PD-L DA
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gușă Cozmin Horea - DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L DA
78. Ignat Miron Minoritati Abținere
79. Ilie Cristian PD-L DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L NU
82. Iordache Florin PSD NU
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Kelemen Hunor UDMR DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Kovacs Attila UDMR Abținere
88. Lakatos Petru UDMR DA
89. Lambrino Radu PD-L DA
90. Lificiu Petru - DA
91. Liga Dănuț PD-L DA
92. Luchian Ion PNL DA
93. Macaleți Costică PSD NU
94. Magheru Paul PRM DA
95. Man Mircea PD-L DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marian Dan Mihai PNL DA
98. Marin Constantin PSD NU
99. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD NU
102. Mazăre Alexandru PSD NU
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mătușa Tudor PRM DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PRM NU
111. Mironescu Laurențiu PD-L DA
112. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
113. Mitrea Manuela PSD NU
114. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
115. Mînzînă Ion PRM DA
116. Mocanu Alexandru PD-L DA
117. Mocanu Vasile PSD NU
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
119. Mohora Tudor PSD NU
120. Moldovan Emil Radu PSD NU
121. Momanu Corneliu - DA
122. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
123. Movilă Petru PD-L DA
124. Munteanu Ioan PSD NU
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
126. Năstase Adrian PSD NU
127. Nechita Aurel PSD NU
128. Nedelcu Gabriela PSD NU
129. Nica Dan PSD NU
130. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
132. Nițulescu Teodor PC DA
133. Olarean Aurel PD-L DA
134. Oltean Ioan PD-L DA
135. Palăr Ionel PNL DA
136. Petrea Constantin PD-L DA
137. Ponta Victor-Viorel PSD NU
138. Pop Claudiu Adrian PSD NU
139. Popa Cornel PNL DA
140. Popa Nicolae PNL DA
141. Popescu Florin Aurelian - DA
142. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
143. Pruteanu Vasile - DA
144. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Puzdrea Dumitru PD-L DA
147. Radan Mihai Minoritati DA
148. Rădulescu Cristian PD-L DA
149. Rogin Marius PD-L DA
150. Rus Ioan Aurel PRM DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
152. Sandu-Capră Mihai PNL DA
153. Sasu Ion PSD NU
154. Săniuță Marian-Florian PSD NU
155. Săpunaru Nini PNL DA
156. Sârb Gheorghe PD-L DA
157. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
158. Scutaru Adrian George PNL DA
159. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sirețeanu Mihail PSD NU
162. Sóki Béla UDMR DA
163. Soporan Vasile Filip PSD NU
164. Stan Ioan PSD NU
165. Stan Ion PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD NU
167. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
168. Stoica Ion - NU
169. Strungă Emil PNL DA
170. Szekely Levente Csaba UDMR DA
171. Știrbeț Cornel - NU
172. Știucă Alecsandru PSD NU
173. Tabără Valeriu PD-L NU
174. Tamás Sándor UDMR DA
175. Tărniceru Petru PSD NU
176. Timar Liviu PSD NU
177. Toró Tiberiu UDMR DA
178. Tudor Marcu PRM DA
179. Turcan Raluca - NU
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ujeniuc Dragoș - DA
182. Ungureanu Petre - NU
183. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
184. Ursărescu Dorinel PNL -
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasile Aurelia PSD NU
188. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
189. Văsioiu Horia PD-L DA
190. Vlădoiu Aurel PSD NU
191. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
192. Voinea Florea PSD NU
193. Zaharia Claudius Mihail - NU
194. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
195. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro