Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 13:26 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 13:26

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
PL 500/2007 pentru modificarea art. 174 din Legea învățământului nr.84/1995
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:192 62 34 15 40 17 3 7 14
- voturi pentru (DA):190 61 34 15 40 17 3 7 13
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Avram Dumitru PRM DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae PSD DA
16. Becșenescu Dumitru PD-L DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Boureanu Cristian Alexandru - Abținere
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Cliveti Minodora PSD DA
42. Codîrlă Liviu PD-L DA
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Corlățean Titus PSD DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PNL DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Zamfir - DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Florea Damian PC DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Gabor Gheorghe PNL DA
62. Gerea Andrei Dominic PNL DA
63. Gheorghe Valeriu PNL DA
64. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
65. Ghișe Ioan PNL DA
66. Giurgiu Mircia - DA
67. Gonțea Ion PD-L DA
68. Grigore Dan PD-L DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gușă Cozmin Horea - DA
71. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Igaș Traian Constantin PD-L DA
75. Ignat Miron Minoritati DA
76. Ilie Cristian PD-L DA
77. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
78. Iordache Florin PSD DA
79. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
80. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
81. Kelemen Hunor UDMR DA
82. Kerekes Károly UDMR DA
83. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
84. Kovacs Attila UDMR DA
85. Lakatos Petru UDMR DA
86. Lambrino Radu PD-L DA
87. Lificiu Petru - DA
88. Liga Dănuț PD-L DA
89. Luchian Ion PNL DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Magheru Paul PRM DA
92. Man Mircea PD-L DA
93. Manda Iulian Claudiu PSD DA
94. Manta Pantelimon PNL DA
95. Marian Dan Mihai PNL DA
96. Marin Constantin PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Matei Cătălin Lucian PSD DA
99. Mazăre Alexandru PSD DA
100. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Mătușa Tudor PRM DA
104. Merce Ilie PRM DA
105. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PRM DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L DA
109. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
111. Mînzînă Ion PRM DA
112. Mocanu Alexandru PD-L DA
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Moldovan Emil Radu PSD DA
118. Momanu Corneliu - DA
119. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
120. Movilă Petru PD-L DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
123. Năstase Adrian PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Nedelcu Gabriela PSD DA
126. Nica Dan PSD DA
127. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
128. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
129. Olarean Aurel PD-L DA
130. Oltean Ioan PD-L DA
131. Palăr Ionel PNL DA
132. Petrea Constantin PD-L DA
133. Ponta Victor-Viorel PSD DA
134. Pop Claudiu Adrian PSD DA
135. Popa Cornel PNL DA
136. Popa Nicolae PNL DA
137. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
138. Pruteanu Vasile - DA
139. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
140. Pupeză Viorel PSD DA
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Radan Mihai Minoritati DA
143. Rădulescu Cristian PD-L DA
144. Rogin Marius PD-L DA
145. Rus Ioan Aurel PRM DA
146. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
147. Sanda Victor PSD DA
148. Sandu-Capră Mihai PNL DA
149. Sasu Ion PSD DA
150. Săniuță Marian-Florian PSD DA
151. Săpunaru Nini PNL DA
152. Sârb Gheorghe PD-L DA
153. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
154. Scutaru Adrian George PNL DA
155. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Sirețeanu Mihail PSD DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Soporan Vasile Filip PSD DA
160. Stan Ion PSD NU
161. Stanciu Anghel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
164. Stoica Ion - DA
165. Strungă Emil PNL DA
166. Szekely Levente Csaba UDMR DA
167. Știrbeț Cornel - DA
168. Știucă Alecsandru PSD DA
169. Tabără Valeriu PD-L DA
170. Tamás Sándor UDMR DA
171. Tărniceru Petru PSD DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Todoran Pavel PSD DA
174. Toró Tiberiu UDMR DA
175. Tudor Marcu PRM DA
176. Turcan Raluca - DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ujeniuc Dragoș - DA
179. Ungureanu Petre - DA
180. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
181. Ursărescu Dorinel PNL DA
182. Vainer Aurel Minoritati DA
183. Varga Attila UDMR DA
184. Vasile Aurelia PSD DA
185. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
186. Văsioiu Horia PD-L DA
187. Vlădoiu Aurel PSD DA
188. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
189. Voinea Florea PSD DA
190. Zaharia Claudius Mihail - DA
191. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
192. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 12:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro