Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 13:27 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 13:27

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
PL 431/2007 privind cerințele minime de siguranță pentru tunelurile situate pe secțiunile naționale ale Rețelei rutiere transeuropene
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:198 65 36 14 40 18 3 8 14
- voturi pentru (DA):196 63 36 14 40 18 3 8 14
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD -
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Boureanu Cristian Alexandru - DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Codîrlă Liviu PD-L DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Corlățean Titus PSD DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PNL DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Florea Damian PC DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Găleteanu Monalisa PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Gheorghe Valeriu PNL DA
70. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Giurgiu Mircia - DA
73. Gonțea Ion PD-L DA
74. Grigore Dan PD-L DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gușă Cozmin Horea - DA
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
78. Hoban Ioan PNL DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Igaș Traian Constantin PD-L DA
81. Ignat Miron Minoritati DA
82. Ilie Cristian PD-L DA
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
84. Ionescu Daniel PD-L DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kovacs Attila UDMR DA
92. Lakatos Petru UDMR DA
93. Lambrino Radu PD-L DA
94. Lificiu Petru - DA
95. Liga Dănuț PD-L DA
96. Luchian Ion PNL DA
97. Macaleți Costică PSD DA
98. Magheru Paul PRM DA
99. Man Mircea PD-L DA
100. Manda Iulian Claudiu PSD DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marian Dan Mihai PNL DA
103. Marin Constantin PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Matei Cătălin Lucian PSD DA
107. Mazăre Alexandru PSD DA
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
110. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PRM DA
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
117. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
118. Mînzînă Ion PRM DA
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Mocanu Vasile PSD DA
121. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
122. Mohora Tudor PSD DA
123. Moisoiu Adrian PRM DA
124. Moldovan Emil Radu PSD DA
125. Momanu Corneliu - DA
126. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
127. Movilă Petru PD-L DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
130. Năstase Adrian PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nedelcu Gabriela PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
135. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
136. Nițulescu Teodor PC DA
137. Oltean Ioan PD-L DA
138. Palăr Ionel PNL DA
139. Petrea Constantin PD-L DA
140. Ponta Victor-Viorel PSD DA
141. Pop Claudiu Adrian PSD DA
142. Popa Cornel PNL DA
143. Popa Nicolae PNL DA
144. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
145. Pruteanu Vasile - DA
146. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
147. Pupeză Viorel PSD DA
148. Pușcă Mircea Valer PNL DA
149. Radan Mihai Minoritati DA
150. Rădulescu Cristian PD-L DA
151. Rogin Marius PD-L DA
152. Rus Ioan Aurel PRM DA
153. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
154. Sanda Victor PSD DA
155. Sandu-Capră Mihai PNL DA
156. Sasu Ion PSD DA
157. Săniuță Marian-Florian PSD DA
158. Săpunaru Nini PNL DA
159. Sârb Gheorghe PD-L DA
160. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
161. Scutaru Adrian George PNL DA
162. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
163. Seres Dénes UDMR DA
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Soporan Vasile Filip PSD DA
166. Stan Ion PSD NU
167. Stanciu Anghel PSD DA
168. Stativă Irinel Ioan PSD DA
169. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
170. Stoica Ion - DA
171. Strungă Emil PNL DA
172. Szekely Levente Csaba UDMR DA
173. Știrbeț Cornel - DA
174. Știucă Alecsandru PSD DA
175. Tabără Valeriu PD-L DA
176. Tamás Sándor UDMR DA
177. Tărniceru Petru PSD DA
178. Timar Liviu PSD DA
179. Todoran Pavel PSD DA
180. Toró Tiberiu UDMR DA
181. Tudor Marcu PRM DA
182. Turcan Raluca - DA
183. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
184. Ujeniuc Dragoș - DA
185. Ungureanu Petre - DA
186. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
187. Ursărescu Dorinel PNL DA
188. Vainer Aurel Minoritati DA
189. Varga Attila UDMR DA
190. Vasile Aurelia PSD DA
191. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
192. Văsioiu Horia PD-L DA
193. Vlădoiu Aurel PSD DA
194. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
195. Voinea Florea PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail - DA
197. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
198. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 20:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro