Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 13:28 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 13:28

Poziție pe
ordinea de zi:
21
Subiect vot: Vot final
PL 477/2007 pentru completarea art.1 din Ordonanța Guvernului nr.63/2002 privind atribuirea sau schimbarea de denumiri
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 66 34 15 38 18 3 8 14
- voturi pentru (DA):192 63 34 15 38 17 3 8 14
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru - DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Codîrlă Liviu PD-L DA
44. Constantinescu Anca PD-L DA
45. Corlățean Titus PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Marin PRM DA
49. Diaconescu Renică PNL DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Liana Minoritati DA
54. Dumitrescu Zamfir - DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dumitru Ion PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Florea Damian PC DA
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Găleteanu Monalisa PSD DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Gheorghe Valeriu PNL DA
67. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Giurgiu Mircia - DA
70. Gonțea Ion PD-L DA
71. Grigore Dan PD-L DA
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gușă Cozmin Horea - DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L DA
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Ilie Cristian PD-L DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
85. Kelemen Hunor UDMR DA
86. Kerekes Károly UDMR Abținere
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
88. Kovacs Attila UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR DA
90. Lificiu Petru - DA
91. Liga Dănuț PD-L DA
92. Luchian Ion PNL DA
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM DA
95. Manda Iulian Claudiu PSD DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marian Dan Mihai PNL DA
98. Marin Constantin PSD NU
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mătușa Tudor PRM DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PRM DA
111. Mironescu Laurențiu PD-L DA
112. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
113. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
114. Mînzînă Ion PRM DA
115. Mocanu Alexandru PD-L DA
116. Mocanu Vasile PSD DA
117. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
118. Mohora Tudor PSD DA
119. Moisoiu Adrian PRM DA
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu - DA
122. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
123. Movilă Petru PD-L DA
124. Munteanu Ioan PSD DA
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
126. Năstase Adrian PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Nedelcu Gabriela PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
132. Nițulescu Teodor PC DA
133. Olarean Aurel PD-L DA
134. Oltean Ioan PD-L DA
135. Palăr Ionel PNL DA
136. Petrea Constantin PD-L DA
137. Ponta Victor-Viorel PSD DA
138. Pop Claudiu Adrian PSD DA
139. Popa Cornel PNL DA
140. Popa Nicolae PNL DA
141. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
142. Pruteanu Vasile - DA
143. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
144. Pupeză Viorel PSD DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Radan Mihai Minoritati DA
147. Rădulescu Cristian PD-L DA
148. Rogin Marius PD-L DA
149. Rus Ioan Aurel PRM DA
150. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
151. Sanda Victor PSD DA
152. Sandu-Capră Mihai PNL DA
153. Sasu Ion PSD DA
154. Săniuță Marian-Florian PSD DA
155. Săpunaru Nini PNL DA
156. Sârb Gheorghe PD-L DA
157. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
158. Scutaru Adrian George PNL DA
159. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sirețeanu Mihail PSD DA
162. Sóki Béla UDMR DA
163. Soporan Vasile Filip PSD DA
164. Stan Ioan PSD DA
165. Stan Ion PSD NU
166. Stanciu Anghel PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
169. Stoica Ion - DA
170. Strungă Emil PNL DA
171. Szekely Levente Csaba UDMR DA
172. Știrbeț Cornel - DA
173. Știucă Alecsandru PSD DA
174. Tabără Valeriu PD-L DA
175. Tamás Sándor UDMR DA
176. Timar Liviu PSD DA
177. Todoran Pavel PSD DA
178. Toró Tiberiu UDMR DA
179. Tudor Marcu PRM DA
180. Turcan Raluca - DA
181. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
182. Ujeniuc Dragoș - DA
183. Ungureanu Petre - DA
184. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
185. Ursărescu Dorinel PNL DA
186. Vainer Aurel Minoritati DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasile Aurelia PSD DA
189. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
190. Văsioiu Horia PD-L DA
191. Vlădoiu Aurel PSD DA
192. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
193. Voinea Florea PSD DA
194. Zaharia Claudius Mihail - DA
195. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
196. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 4:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro