Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2006 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 7 februarie 2006, ora 12:40

Subiect vot: Vot final
PL 595/2005 pentru completarea Legii administrației publice locale nr.215/2001
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:235 80 50 19 28 21 17 11 9
- voturi pentru (DA):209 70 48 11 25 21 17 11 6
- voturi împotrivă (NU):13 4 - 7 - - - - 2
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:12 5 2 1 3 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD NU
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM NU
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD -
41. Ciocâlteu Alexandru - DA
42. Ciontu Corneliu - DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Constantinescu Anca PD-L -
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Dan Iosif PSD -
52. Diaconescu Marin PSD DA
53. Diaconescu Renică PC DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Zamfir PSD DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Eserghep Gelil PRM NU
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Georgescu Filip PSD NU
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Gheorghe Valeriu PNL DA
79. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Giurescu Ion PSD DA
83. Glăvan Ștefan PC DA
84. Gonțea Ion PD-L DA
85. Grigore Dan - DA
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gubandru Aurel PSD DA
88. Hanganu Romeo Octavian PC DA
89. Hellvig Eduard Raul PC DA
90. Hoinaru Marian PNL DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ifrim Mircea PRM DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
104. Kovacs Attila UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR DA
106. Lambrino Radu PD-L DA
107. Lari-Iorga Leonida - -
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL -
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM -
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD Abținere
116. Martin Eduard-Stelian PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mătușa Tudor PRM DA
122. Meir Nati - NU
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Mihalache Sorin Dan PSD -
125. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
127. Mitrea Manuela PSD DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu PNL DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Nedelcu Gabriela PSD DA
142. Nica Dan PSD DA
143. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
144. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
145. Niță Constantin PSD DA
146. Nițulescu Teodor PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oancea Viorel PNL DA
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L -
151. Ovidenie Costel - DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pardău Dumitru PNL DA
155. Pavelescu Aurelian - NU
156. Paveliu Marian Sorin PNL DA
157. Păun Nicolae Minoritati DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Plumb Rovana PSD DA
160. Pop Claudiu Adrian PSD DA
161. Popa Cornel PNL DA
162. Popa Daniela PC DA
163. Popa Nicolae PC DA
164. Popescu Florin Aurelian PNL DA
165. Popescu Ionica Constanța PC DA
166. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
167. Preda Cezar-Florin PD-L DA
168. Preda Ion PNL DA
169. Pruteanu Vasile PNL DA
170. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
171. Pupeză Viorel PSD DA
172. Pușcaș Vasile PSD -
173. Pușcă Mircea Valer PNL DA
174. Racoceanu Viorel PD-L DA
175. Radan Mihai Minoritati DA
176. Rogin Marius PD-L DA
177. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
178. Rus Ioan Aurel PRM NU
179. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
180. Sanda Victor PSD DA
181. Sandu Gabriel PNL DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD NU
185. Săpunaru Nini PNL DA
186. Sârb Gheorghe PSD DA
187. Sârbu Marian PSD DA
188. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
189. Scutaru Adrian George PNL DA
190. Semcu Adrian Emanuil PNL -
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Severin Adrian PSD DA
193. Sirețeanu Mihail PSD DA
194. Sóki Béla UDMR DA
195. Soporan Vasile Filip PSD DA
196. Stan Ioan PSD DA
197. Stănescu Mircea PD-L -
198. Stoica Ion - DA
199. Strungă Emil PNL DA
200. Szekely Levente Csaba UDMR DA
201. Știrbeț Cornel PNL DA
202. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
203. Știreanu Octavian PSD DA
204. Știucă Alecsandru PSD DA
205. Tamás Sándor UDMR DA
206. Tămagă Constantin PSD NU
207. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
208. Tărniceru Petru PSD -
209. Timar Liviu PSD DA
210. Timiș Ioan PSD DA
211. Todoran Pavel PSD DA
212. Toma Florentina Marilena PSD DA
213. Toma Horia-Victor PNL DA
214. Toró Tiberiu UDMR DA
215. Tudor Constantin PC DA
216. Tudose Mihai PSD DA
217. Turcan Raluca PNL DA
218. Țundrea Ioan PC DA
219. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
220. Ujeniuc Dragoș PNL DA
221. Ungureanu Petre PNL DA
222. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
223. Ursărescu Dorinel PNL DA
224. Varga Attila UDMR DA
225. Vasile Aurelia PSD DA
226. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
227. Vălean Adina Ioana PNL DA
228. Văsioiu Horia PD-L DA
229. Vlase Petru Gabriel PSD DA
230. Vlădoiu Aurel PSD DA
231. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
232. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
233. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
234. Zegrean Augustin PD-L DA
235. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 iulie 2019, 8:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro