Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2006 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 7 februarie 2006, ora 12:41

Subiect vot: Vot final
PL 479/2005 privind securitizarea creanțelor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:235 84 49 19 26 21 17 12 7
- voturi pentru (DA):216 78 47 12 25 21 17 11 5
- voturi împotrivă (NU):6 2 - 2 - - - - 2
- abțineri:7 3 - 3 1 - - - -
- nu au votat:6 1 2 2 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD Abținere
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD -
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM -
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM -
28. Bónis István UDMR DA
29. Buciu Angela PRM Abținere
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru - NU
43. Ciontu Corneliu - DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Anca PD-L Abținere
50. Constantinescu Viorel PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Dan Iosif PSD Abținere
54. Diaconescu Marin PSD Abținere
55. Diaconescu Renică PC DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Dumitru PRM DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
61. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
62. Dumitrescu Zamfir PSD DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Eserghep Gelil PRM NU
70. Faina Constantin PC DA
71. Fenechiu Relu PNL DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Damian PC DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Găleteanu Monalisa PSD DA
79. Georgescu Filip PSD NU
80. Gerea Andrei Dominic PNL -
81. Gheorghe Valeriu PNL DA
82. Ghișe Ioan PNL DA
83. Giurescu Ion PSD DA
84. Glăvan Ștefan PC DA
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan - DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gubandru Aurel PSD DA
89. Hanganu Romeo Octavian PC DA
90. Hellvig Eduard Raul PC DA
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Hoinaru Marian PNL DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iriza Marius PRM DA
99. Iustian Mircea Teodor PNL DA
100. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
101. Kelemen Hunor UDMR DA
102. Kerekes Károly UDMR DA
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
104. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
105. Kovacs Attila UDMR DA
106. Lakatos Petru UDMR DA
107. Lambrino Radu PD-L DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PC DA
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD DA
115. Martin Eduard-Stelian PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
120. Mătușa Tudor PRM DA
121. Meir Nati - NU
122. Merce Ilie PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati -
124. Mihalache Sorin Dan PSD DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
126. Mircea Costache PRM Abținere
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL -
130. Mînzînă Ion PRM DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohora Tudor PSD DA
135. Moisoiu Adrian PRM DA
136. Moldovan Emil Radu PSD DA
137. Momanu Corneliu PNL DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Movilă Petru PD-L DA
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Nedelcu Gabriela PSD DA
145. Nica Dan PSD DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
147. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
148. Niță Constantin PSD DA
149. Nițulescu Teodor PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oancea Viorel PNL DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Ovidenie Costel - DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pardău Dumitru PNL DA
157. Paveliu Marian Sorin PNL DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Plumb Rovana PSD DA
161. Pop Claudiu Adrian PSD DA
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC DA
164. Popa Nicolae PC DA
165. Popescu Dan Ioan PSD DA
166. Popescu Florin Aurelian PNL DA
167. Popescu Ionica Constanța PC DA
168. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
169. Preda Cezar-Florin PD-L DA
170. Preda Ion PNL DA
171. Pruteanu Vasile PNL DA
172. Pupeză Viorel PSD DA
173. Pușcă Mircea Valer PNL DA
174. Radan Mihai Minoritati DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
177. Rus Ioan Aurel PRM NU
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Sanda Victor PSD DA
180. Sandu Gabriel PNL DA
181. Sandu-Capră Mihai PNL DA
182. Sasu Ion PSD DA
183. Săniuță Marian-Florian PSD NU
184. Săpunaru Nini PNL DA
185. Sârb Gheorghe PSD DA
186. Sârbu Marian PSD DA
187. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
188. Scutaru Adrian George PNL DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Severin Adrian PSD DA
191. Sirețeanu Mihail PSD DA
192. Sóki Béla UDMR DA
193. Soporan Vasile Filip PSD DA
194. Stan Ioan PSD DA
195. Stan Ion PSD DA
196. Stănescu Mircea PD-L DA
197. Stănișoară Mihai PD-L DA
198. Stoica Ion - DA
199. Străchinaru Petre PD-L DA
200. Strungă Emil PNL DA
201. Szekely Levente Csaba UDMR DA
202. Știrbeț Cornel PNL DA
203. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
204. Știreanu Octavian PSD DA
205. Știucă Alecsandru PSD DA
206. Tamás Sándor UDMR DA
207. Tămagă Constantin PSD DA
208. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
209. Tărniceru Petru PSD DA
210. Timar Liviu PSD DA
211. Timiș Ioan PSD DA
212. Todoran Pavel PSD DA
213. Toma Florentina Marilena PSD DA
214. Toró Tiberiu UDMR DA
215. Tudor Constantin PC DA
216. Tudose Mihai PSD DA
217. Turcan Raluca PNL DA
218. Țundrea Ioan PC DA
219. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
220. Ujeniuc Dragoș PNL DA
221. Ungureanu Petre PNL DA
222. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
223. Ursărescu Dorinel PNL DA
224. Varga Attila UDMR DA
225. Vasile Aurelia PSD DA
226. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
227. Vălean Adina Ioana PNL DA
228. Văsioiu Horia PD-L DA
229. Vlase Petru Gabriel PSD DA
230. Vlădoiu Aurel PSD DA
231. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
232. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
233. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
234. Zegrean Augustin PD-L DA
235. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 iulie 2019, 9:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro