Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 11:35 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 11:35

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Pct. 4
PL 507/2007 privind instituirea Zilei Învățătorului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:86 21 20 8 12 8 3 6 8
- voturi pentru (DA):19 - 3 - 2 6 - 3 5
- voturi împotrivă (NU):63 21 16 8 10 - 2 3 3
- abțineri:3 - - - - 2 1 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Aledin Minoritati NU
2. Andea Petru PSD NU
3. Bentu Dumitru PSD NU
4. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
5. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
6. Boureanu Cristian Alexandru - DA
7. Brînză William Gabriel PD-L NU
8. Buciu Angela PRM NU
9. Calimente Mihăiță PNL NU
10. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
11. Călin Ion PSD NU
12. Ciopraga Mircea PNL NU
13. Cliveti Minodora PSD NU
14. Cocrea Olguța - NU
15. Corlățean Titus PSD NU
16. Diaconescu Marin PRM NU
17. Dragomir Gheorghe PNL NU
18. Dumitrescu Zamfir - NU
19. Dumitriu Mihai PSD NU
20. Duțu Stelian PD-L DA
21. Faina Constantin PC NU
22. Fenechiu Relu PNL NU
23. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
24. Gabor Gheorghe PNL NU
25. Găleteanu Monalisa PSD NU
26. Ghișe Ioan PNL NU
27. Gonțea Ion PD-L NU
28. Grosaru Mircea Minoritati DA
29. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
30. Ibram Iusein Minoritati NU
31. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
32. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
33. Kerekes Károly UDMR DA
34. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
35. Kovacs Attila UDMR Abținere
36. Lakatos Petru UDMR DA
37. Longher Ghervazen Minoritati NU
38. Luchian Ion PNL NU
39. Magheru Paul PRM NU
40. Manolescu Oana Minoritati DA
41. Manta Pantelimon PNL NU
42. Marian Dan Mihai PNL NU
43. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
44. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
45. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
46. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
47. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
48. Mircea Costache PRM NU
49. Mironescu Laurențiu PD-L NU
50. Moisoiu Adrian PRM NU
51. Momanu Corneliu - DA
52. Niță Constantin PSD NU
53. Nosa Iuliu PSD NU
54. Oancea Viorel - DA
55. Olteanu Bogdan PNL DA
56. Ovidenie Costel - DA
57. Petrea Constantin PD-L DA
58. Popa Cornel PNL NU
59. Popa Daniela PC Abținere
60. Pupeză Viorel PSD NU
61. Pușcă Mircea Valer PNL NU
62. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
63. Rus Ioan Aurel PRM NU
64. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
65. Sanda Victor PSD NU
66. Sandu-Capră Mihai PNL -
67. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
68. Seres Dénes UDMR Abținere
69. Sóki Béla UDMR DA
70. Soporan Vasile Filip PSD NU
71. Stativă Irinel Ioan PSD NU
72. Străchinaru Petre PD-L NU
73. Strungă Emil PNL DA
74. Szekely Levente Csaba UDMR DA
75. Timar Liviu PSD NU
76. Tudor Constantin PD-L NU
77. Țundrea Ioan PC NU
78. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
79. Ungureanu Petre - NU
80. Vasile Aurelia PSD NU
81. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
82. Văsioiu Horia PD-L NU
83. Vlădoiu Aurel PSD NU
84. Voinea Florea PSD NU
85. Zaharia Claudius Mihail - DA
86. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 6:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro