Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:13

Poziție pe
ordinea de zi:
37
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 415/2007 privind înălțarea unor biserici ortodoxe și greco-catolice pentru comunitățile românești aflate în jurul granițelor României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:109 32 21 11 19 6 4 3 13
- voturi pentru (DA):90 31 11 11 18 5 4 3 7
- voturi împotrivă (NU):14 1 10 - 1 - - - 2
- abțineri:2 - - - - 1 - - 1
- nu au votat:3 - - - - - - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Andronescu Ecaterina PSD DA
4. Antal Árpád-András UDMR DA
5. Ardelean Lia PC DA
6. Avram Dumitru PRM DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
9. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
10. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
11. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
12. Boureanu Cristian Alexandru - NU
13. Buciu Angela PRM DA
14. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
15. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
16. Călian Petru PC DA
17. Călin Ion PSD DA
18. Chiș Filonaș PSD DA
19. Cliveti Minodora PSD DA
20. Cocrea Olguța - DA
21. Corlățean Titus PSD DA
22. Crăciunescu Grigore PNL NU
23. Diaconescu Renică PNL NU
24. Dragomir Gheorghe PNL NU
25. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
26. Dumitrescu Zamfir - DA
27. Dumitriu Mihai PSD DA
28. Dumitru Ion PSD DA
29. Duțu Stelian PD-L DA
30. Faina Constantin PC DA
31. Fenechiu Relu PNL NU
32. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
33. Furo Iuliu Ioan PRM DA
34. Gabor Gheorghe PNL DA
35. Găleteanu Monalisa PSD DA
36. Gerea Andrei Dominic PNL NU
37. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
38. Ghișe Ioan PNL DA
39. Gubandru Aurel PSD DA
40. Hoban Ioan PNL DA
41. Igaș Traian Constantin PD-L DA
42. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
43. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
44. Iustian Mircea Teodor - -
45. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
46. Kovacs Attila UDMR DA
47. Lari-Iorga Leonida - DA
48. Liga Dănuț PD-L DA
49. Longher Ghervazen Minoritati DA
50. Macaleți Costică PSD DA
51. Magheru Paul PRM DA
52. Manolescu Oana Minoritati DA
53. Manta Pantelimon PNL DA
54. Marian Dan Mihai PNL DA
55. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
56. Máté András-Levente UDMR DA
57. Matei Cătălin Lucian PSD DA
58. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
59. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
60. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
61. Mircea Costache PRM DA
62. Mironescu Laurențiu PD-L DA
63. Mînzînă Ion PRM DA
64. Mocanu Alexandru PD-L DA
65. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
66. Moisoiu Adrian PRM DA
67. Momanu Corneliu - -
68. Nassar Rodica PSD DA
69. Nedelcu Gabriela PSD DA
70. Nica Dan PSD DA
71. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
72. Nosa Iuliu PSD DA
73. Oancea Viorel - DA
74. Olarean Aurel PD-L DA
75. Olteanu Bogdan PNL NU
76. Ovidenie Costel - DA
77. Petrea Constantin PD-L DA
78. Pop Claudiu Adrian PSD DA
79. Popa Cornel PNL NU
80. Popa Daniela PC DA
81. Pupeză Viorel PSD DA
82. Pușcă Mircea Valer PNL NU
83. Rus Ioan Aurel PRM DA
84. Sanda Victor PSD DA
85. Sandu-Capră Mihai PNL DA
86. Sârb Gheorghe PD-L DA
87. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
88. Scutaru Adrian George PNL NU
89. Soporan Vasile Filip PSD DA
90. Stanciu Anghel PSD DA
91. Stativă Irinel Ioan PSD DA
92. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
93. Stoica Ion - DA
94. Străchinaru Petre PD-L DA
95. Strungă Emil PNL DA
96. Szekely Levente Csaba UDMR DA
97. Știucă Alecsandru PSD DA
98. Timar Liviu PSD DA
99. Timiș Ioan PNL DA
100. Tudor Constantin PD-L NU
101. Ujeniuc Dragoș - -
102. Ungureanu Petre - NU
103. Vasile Aurelia PSD DA
104. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
105. Văsioiu Horia PD-L DA
106. Vlădoiu Aurel PSD DA
107. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
108. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
109. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 8:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro