Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-2
Subiect vot: Vot final
PL 302/2007 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.8/2007 pentru modificarea art.IV din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.1/2007 privind unele măsuri pentru organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European și a art.9² alin.(1) din Legea nr.33/2007 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 63 40 15 41 16 10 13 18
- voturi pentru (DA):208 63 40 10 40 15 10 13 17
- voturi împotrivă (NU):7 - - 5 1 - - - 1
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L NU
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PD-L DA
49. Corlățean Titus PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Marin PRM DA
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Gușă Cozmin Horea - DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hanganu Romeo Octavian - DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ifrim Mircea PRM DA
93. Igaș Traian Constantin PD-L DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PD-L DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Iustian Mircea Teodor - DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lificiu Petru - DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM NU
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PNL DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Merce Ilie PRM NU
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
125. Mircea Costache PRM NU
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
130. Mînzînă Ion PRM DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Momanu Corneliu - NU
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Năstase Adrian PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Niță Constantin PSD DA
150. Nițulescu Teodor PC DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oancea Viorel - DA
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Ovidenie Costel - DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD DA
161. Pop Claudiu Adrian PSD DA
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC DA
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Pupeză Viorel PSD DA
167. Pușcă Mircea Valer PNL DA
168. Puzdrea Dumitru PD-L DA
169. Rădulescu Cristian PD-L DA
170. Rogin Marius PD-L DA
171. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
172. Rus Ioan Aurel PRM DA
173. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
174. Sanda Victor PSD DA
175. Sandu Gabriel - DA
176. Sandu-Capră Mihai PNL DA
177. Sasu Ion PSD DA
178. Săniuță Marian-Florian PSD DA
179. Săpunaru Nini PNL DA
180. Sârbu Marian PSD DA
181. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
182. Scutaru Adrian George PNL DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
185. Sóki Béla UDMR DA
186. Soporan Vasile Filip PSD DA
187. Stan Ioan PSD DA
188. Stanciu Anghel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
191. Stoica Ion - DA
192. Străchinaru Petre PD-L DA
193. Strungă Emil PNL DA
194. Szekely Levente Csaba UDMR DA
195. Știrbeț Cornel - DA
196. Tabără Valeriu PD-L DA
197. Tămagă Constantin PSD DA
198. Tărniceru Petru PSD DA
199. Timar Liviu PSD DA
200. Timiș Ioan PNL DA
201. Toró Tiberiu UDMR Abținere
202. Tudor Constantin PD-L DA
203. Țundrea Ioan PC DA
204. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
205. Ujeniuc Dragoș - DA
206. Ungureanu Petre - DA
207. Ursărescu Dorinel PNL DA
208. Vasile Aurelia PSD DA
209. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
210. Văsioiu Horia PD-L DA
211. Vlădoiu Aurel PSD DA
212. Voicu Cătălin PSD DA
213. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
214. Voinea Florea PSD DA
215. Zaharia Claudius Mihail - DA
216. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 10:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro