Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-3
Subiect vot: Vot final
PL 303/2007 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.9/2007 privind unele măsuri pentru mai buna organizare și desfășurare a alegerilor
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 63 40 15 42 16 10 13 17
- voturi pentru (DA):215 63 40 15 42 15 10 13 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PD-L DA
48. Corlățean Titus PSD DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM DA
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gușă Cozmin Horea - DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian - DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Ionescu Daniel PD-L DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
96. Iustian Mircea Teodor - DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR DA
100. Lificiu Petru - DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manolescu Oana Minoritati DA
108. Manta Pantelimon PNL DA
109. Marian Dan Mihai PNL DA
110. Marin Constantin PSD DA
111. Martin Eduard-Stelian PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD DA
115. Mazăre Alexandru PSD DA
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
117. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
118. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
119. Merce Ilie PRM DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
123. Mircea Costache PRM DA
124. Mircovici Niculae Minoritati DA
125. Mironescu Laurențiu PD-L DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mînzînă Ion PRM DA
129. Mocanu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Momanu Corneliu - DA
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Movilă Petru PD-L DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năstase Adrian PSD DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Nedelcu Gabriela PSD DA
142. Nica Dan PSD DA
143. Nicolicea Eugen PSD DA
144. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
145. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
146. Niță Constantin PSD DA
147. Nițulescu Teodor PC DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oancea Viorel - DA
150. Olarean Aurel PD-L DA
151. Oltean Ioan PD-L DA
152. Olteanu Bogdan PNL DA
153. Ovidenie Costel - DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Păun Nicolae Minoritati DA
156. Petrea Constantin PD-L DA
157. Ponta Victor-Viorel PSD DA
158. Pop Claudiu Adrian PSD DA
159. Popa Cornel PNL DA
160. Popa Daniela PC DA
161. Popa Nicolae PNL DA
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Pupeză Viorel PSD DA
164. Pușcă Mircea Valer PNL DA
165. Puzdrea Dumitru PD-L DA
166. Rădulescu Cristian PD-L DA
167. Rogin Marius PD-L DA
168. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Sanda Victor PSD DA
172. Sandu Gabriel - DA
173. Sandu-Capră Mihai PNL DA
174. Sasu Ion PSD DA
175. Săniuță Marian-Florian PSD DA
176. Săpunaru Nini PNL DA
177. Sârb Gheorghe PD-L DA
178. Sârbu Marian PSD DA
179. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
180. Scutaru Adrian George PNL DA
181. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
184. Sóki Béla UDMR DA
185. Soporan Vasile Filip PSD DA
186. Stan Ioan PSD DA
187. Stan Ion PSD DA
188. Stanciu Anghel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
191. Stoica Ion - DA
192. Străchinaru Petre PD-L DA
193. Strungă Emil PNL DA
194. Szekely Levente Csaba UDMR DA
195. Șandru Marcela Lavinia - DA
196. Tabără Valeriu PD-L DA
197. Tămagă Constantin PSD DA
198. Tărniceru Petru PSD DA
199. Timar Liviu PSD DA
200. Timiș Ioan PNL DA
201. Toró Tiberiu UDMR Abținere
202. Tudor Constantin PD-L DA
203. Țundrea Ioan PC DA
204. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
205. Ujeniuc Dragoș - DA
206. Ungureanu Petre - DA
207. Ursărescu Dorinel PNL DA
208. Vasile Aurelia PSD DA
209. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
210. Văsioiu Horia PD-L DA
211. Vlădoiu Aurel PSD DA
212. Voicu Cătălin PSD DA
213. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
214. Voinea Florea PSD DA
215. Zaharia Claudius Mihail - DA
216. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 iunie 2019, 2:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro