Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-4
Subiect vot: Vot final
PL 395/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 15/2007 privind unele măsuri referitoare la alegerea membrilor din România în Parlamentul European din anul 2007
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 65 40 16 40 16 10 13 19
- voturi pentru (DA):208 64 40 16 40 15 10 13 10
- voturi împotrivă (NU):10 1 - - - - - - 9
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PD-L DA
49. Corlățean Titus PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Marin PRM DA
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Gonțea Ion PD-L DA
84. Grigore Dan PD-L DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gușă Cozmin Horea - DA
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
89. Hanganu Romeo Octavian - DA
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ifrim Mircea PRM DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Ionescu Daniel PD-L DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
99. Iustian Mircea Teodor - NU
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lificiu Petru - DA
104. Liga Dănuț PD-L DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Luchian Ion PNL DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Martin Eduard-Stelian PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Micula Cătălin PNL DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
126. Mircea Costache PRM DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mînzînă Ion PRM DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Momanu Corneliu - DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Movilă Petru PD-L DA
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Năstase Adrian PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Niță Constantin PSD DA
151. Nițulescu Teodor PC DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oancea Viorel - NU
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Păun Nicolae Minoritati DA
160. Petrea Constantin PD-L DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Pop Claudiu Adrian PSD DA
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Daniela PC DA
165. Popa Nicolae PNL DA
166. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
168. Pupeză Viorel PSD DA
169. Pușcă Mircea Valer PNL DA
170. Puzdrea Dumitru PD-L DA
171. Rădulescu Cristian PD-L DA
172. Rus Ioan Aurel PRM DA
173. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
174. Sanda Victor PSD DA
175. Sandu Gabriel - NU
176. Sandu-Capră Mihai PNL DA
177. Sasu Ion PSD DA
178. Săniuță Marian-Florian PSD DA
179. Săpunaru Nini PNL DA
180. Sârb Gheorghe PD-L DA
181. Sârbu Marian PSD DA
182. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
183. Scutaru Adrian George PNL DA
184. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
187. Sóki Béla UDMR DA
188. Soporan Vasile Filip PSD DA
189. Stan Ioan PSD DA
190. Stan Ion PSD NU
191. Stanciu Anghel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
194. Stoica Ion - NU
195. Străchinaru Petre PD-L DA
196. Strungă Emil PNL DA
197. Szekely Levente Csaba UDMR DA
198. Șandru Marcela Lavinia - DA
199. Știrbeț Cornel - NU
200. Tabără Valeriu PD-L DA
201. Tămagă Constantin PSD DA
202. Timar Liviu PSD DA
203. Timiș Ioan PNL DA
204. Toró Tiberiu UDMR Abținere
205. Tudor Constantin PD-L DA
206. Țundrea Ioan PC DA
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
208. Ujeniuc Dragoș - NU
209. Ungureanu Petre - NU
210. Ursărescu Dorinel PNL DA
211. Vasile Aurelia PSD DA
212. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
213. Văsioiu Horia PD-L DA
214. Vlădoiu Aurel PSD DA
215. Voicu Cătălin PSD DA
216. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
217. Voinea Florea PSD DA
218. Zaharia Claudius Mihail - NU
219. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 0:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro