Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-6
Subiect vot: Vot final
PL 576/2007 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Consiliul de Miniștri din Bosnia și Herțegovina privind cooperarea în combaterea terorismului și a crimei organizate, semnat la București la 4 iunie 2007
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:223 66 41 16 41 15 11 13 20
- voturi pentru (DA):220 65 39 16 41 15 11 13 20
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL Abținere
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Boureanu Cristian Alexandru - DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buzatu Dan Horațiu - DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PD-L DA
51. Corlățean Titus PSD DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Marin PRM DA
55. Diaconescu Renică PNL DA
56. Dida Corneliu Ioan PSD DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Dumitru PRM DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Furo Iuliu Ioan PRM DA
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Gheorghe Valeriu PNL DA
80. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
81. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
82. Ghișe Ioan PNL DA
83. Giurgiu Mircia - DA
84. Glăvan Ștefan PC DA
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gușă Cozmin Horea - DA
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
90. Hanganu Romeo Octavian - DA
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Ifrim Mircea PRM DA
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
97. Ionescu Daniel PD-L DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
100. Iustian Mircea Teodor - DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lificiu Petru - DA
105. Liga Dănuț PD-L DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PNL -
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD DA
115. Martin Eduard-Stelian PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD DA
119. Mazăre Alexandru PSD DA
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
121. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Merce Ilie PRM DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
127. Mircea Costache PRM DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Laurențiu PD-L DA
130. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
131. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
132. Mînzînă Ion PRM DA
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
136. Mohora Tudor PSD DA
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Moldovan Emil Radu PSD DA
139. Momanu Corneliu - DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Năstase Adrian PSD DA
146. Nechita Aurel PSD DA
147. Nedelcu Gabriela PSD DA
148. Nica Dan PSD DA
149. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
150. Nicolicea Eugen PSD DA
151. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
152. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
153. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
154. Niță Constantin PSD DA
155. Nițulescu Teodor PC DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oancea Viorel - DA
158. Olarean Aurel PD-L DA
159. Oltean Ioan PD-L DA
160. Olteanu Bogdan PNL DA
161. Ovidenie Costel - DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Păun Nicolae Minoritati DA
164. Petrea Constantin PD-L DA
165. Ponta Victor-Viorel PSD DA
166. Pop Claudiu Adrian PSD DA
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popa Daniela PC DA
169. Popa Nicolae PNL DA
170. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
171. Pupeză Viorel PSD DA
172. Pușcă Mircea Valer PNL DA
173. Puzdrea Dumitru PD-L DA
174. Rădulescu Cristian PD-L DA
175. Rus Ioan Aurel PRM DA
176. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
177. Sanda Victor PSD DA
178. Sandu Gabriel - DA
179. Sandu-Capră Mihai PNL DA
180. Sasu Ion PSD DA
181. Săniuță Marian-Florian PSD DA
182. Săpunaru Nini PNL DA
183. Sârb Gheorghe PD-L DA
184. Sârbu Marian PSD DA
185. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
186. Scutaru Adrian George PNL DA
187. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
190. Sóki Béla UDMR DA
191. Soporan Vasile Filip PSD DA
192. Stan Ioan PSD DA
193. Stan Ion PSD DA
194. Stanciu Anghel PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
197. Stoica Ion - DA
198. Străchinaru Petre PD-L DA
199. Strungă Emil PNL DA
200. Szekely Levente Csaba UDMR DA
201. Șandru Marcela Lavinia - DA
202. Știrbeț Cornel - DA
203. Tabără Valeriu PD-L DA
204. Tămagă Constantin PSD DA
205. Tărniceru Petru PSD DA
206. Timar Liviu PSD DA
207. Timiș Ioan PNL DA
208. Toró Tiberiu UDMR DA
209. Tudor Constantin PD-L DA
210. Țundrea Ioan PC DA
211. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
212. Ujeniuc Dragoș - DA
213. Ungureanu Petre - DA
214. Ursărescu Dorinel PNL DA
215. Vasile Aurelia PSD DA
216. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
217. Văsioiu Horia PD-L DA
218. Vlădoiu Aurel PSD DA
219. Voicu Cătălin PSD -
220. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
221. Voinea Florea PSD DA
222. Zaharia Claudius Mihail - DA
223. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 10:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro