Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-17
Subiect vot: Vot final
PL 422/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.29/2007 privind stabilirea unor măsuri de reorganizare a Ministerul Economiei și Finanțelor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:206 61 38 14 41 14 9 13 16
- voturi pentru (DA):90 3 38 5 4 14 8 12 6
- voturi împotrivă (NU):112 57 - 8 36 - 1 1 9
- abțineri:4 1 - 1 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L NU
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Bădălău Niculae PSD NU
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L Abținere
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD NU
28. Brînză William Gabriel PD-L NU
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
30. Buciu Angela PRM NU
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L NU
33. Buzatu Dan Horațiu - NU
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
36. Călian Petru PC NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Cindrea Ioan PSD NU
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
41. Ciontu Corneliu PC DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD NU
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PD-L NU
46. Corlățean Titus PSD NU
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD NU
49. Diaconescu Renică PNL DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD NU
51. Dorneanu Valer PSD NU
52. Dragomir Dumitru PRM Abținere
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitrescu Zamfir - NU
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD NU
59. Dumitru Ion PSD NU
60. Dușa Mircea PSD Abținere
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM NU
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD NU
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Gonțea Ion PD-L NU
79. Grigore Dan PD-L NU
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD NU
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian - DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Iancu Iulian PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
89. Ionescu Daniel PD-L NU
90. Iordache Florin PSD NU
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
92. Iustian Mircea Teodor - NU
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kovacs Attila UDMR DA
96. Lificiu Petru - DA
97. Liga Dănuț PD-L NU
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Luchian Ion PNL DA
100. Macaleți Costică PSD NU
101. Magheru Paul PRM NU
102. Man Mircea PD-L NU
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PNL DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD NU
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD NU
111. Mazăre Alexandru PSD DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PRM NU
120. Mircovici Niculae Minoritati NU
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
124. Mînzînă Ion PRM NU
125. Mocanu Alexandru PD-L NU
126. Mocanu Vasile PSD NU
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Moisoiu Adrian PRM NU
129. Momanu Corneliu - NU
130. Movilă Petru PD-L NU
131. Munteanu Ioan PSD NU
132. Nassar Rodica PSD NU
133. Năstase Adrian PSD NU
134. Nechita Aurel PSD NU
135. Nedelcu Gabriela PSD NU
136. Nica Dan PSD NU
137. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
138. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
139. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
140. Niță Constantin PSD NU
141. Nițulescu Teodor PC DA
142. Nosa Iuliu PSD NU
143. Oancea Viorel - NU
144. Olarean Aurel PD-L NU
145. Olteanu Bogdan PNL DA
146. Ovidenie Costel - DA
147. Pambuccian Varujan Minoritati DA
148. Păun Nicolae Minoritati DA
149. Petrea Constantin PD-L NU
150. Ponta Victor-Viorel PSD NU
151. Pop Claudiu Adrian PSD NU
152. Popa Cornel PNL DA
153. Popa Daniela PC DA
154. Popa Nicolae PNL DA
155. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
156. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
157. Pupeză Viorel PSD DA
158. Pușcă Mircea Valer PNL DA
159. Puzdrea Dumitru PD-L NU
160. Rădulescu Cristian PD-L NU
161. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
162. Rus Ioan Aurel PRM NU
163. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
164. Sanda Victor PSD NU
165. Sandu Gabriel - NU
166. Sandu-Capră Mihai PNL DA
167. Sasu Ion PSD NU
168. Săniuță Marian-Florian PSD NU
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Sârb Gheorghe PD-L NU
171. Sârbu Marian PSD NU
172. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
173. Scutaru Adrian George PNL DA
174. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
177. Sóki Béla UDMR DA
178. Soporan Vasile Filip PSD NU
179. Stan Ioan PSD NU
180. Stan Ion PSD NU
181. Stanciu Anghel PSD NU
182. Stativă Irinel Ioan PSD NU
183. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
184. Stănescu Mircea PSD NU
185. Stoica Ion - Abținere
186. Străchinaru Petre PD-L NU
187. Szekely Levente Csaba UDMR DA
188. Tabără Valeriu PD-L NU
189. Tămagă Constantin PSD NU
190. Tărniceru Petru PSD NU
191. Timiș Ioan PNL DA
192. Toró Tiberiu UDMR DA
193. Tudor Constantin PD-L NU
194. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
195. Ujeniuc Dragoș - NU
196. Ungureanu Petre - NU
197. Ursărescu Dorinel PNL DA
198. Vasile Aurelia PSD NU
199. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
200. Văsioiu Horia PD-L NU
201. Vlădoiu Aurel PSD NU
202. Voicu Cătălin PSD NU
203. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
204. Voinea Florea PSD NU
205. Zaharia Claudius Mihail - NU
206. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 iunie 2019, 13:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro