Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-18
Subiect vot: Vot final
PL 535/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 45/2007 privind completarea art.IV din Ordonanța Guvernului nr.29/2004 pentru reglementarea unor măsuri financiare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:208 63 37 15 36 16 10 12 19
- voturi pentru (DA):135 4 37 13 36 15 10 12 8
- voturi împotrivă (NU):69 57 - 2 - - - - 10
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR -
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD NU
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buzatu Dan Horațiu - NU
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD NU
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiș Filonaș PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu PC DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PD-L DA
47. Corlățean Titus PSD NU
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PNL DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD NU
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD NU
60. Dumitru Ion PSD NU
61. Dușa Mircea PSD Abținere
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD NU
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Gubandru Aurel PSD NU
81. Gușă Cozmin Horea - NU
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian - DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Iancu Iulian PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Iordache Florin PSD NU
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
92. Iustian Mircea Teodor - NU
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kovacs Attila UDMR DA
96. Lificiu Petru - DA
97. Liga Dănuț PD-L DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Luchian Ion PNL DA
100. Macaleți Costică PSD NU
101. Magheru Paul PRM DA
102. Man Mircea PD-L DA
103. Manda Iulian Claudiu PSD NU
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon PNL DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD NU
108. Martin Eduard-Stelian PSD NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD NU
112. Mazăre Alexandru PSD NU
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Merce Ilie PRM DA
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
120. Mircea Costache PRM DA
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mînzînă Ion PRM DA
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD NU
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mohora Tudor PSD NU
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Momanu Corneliu - DA
132. Movilă Petru PD-L DA
133. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
134. Nassar Rodica PSD NU
135. Năstase Adrian PSD NU
136. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
139. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
140. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
141. Niță Constantin PSD NU
142. Nițulescu Teodor PC DA
143. Nosa Iuliu PSD NU
144. Oancea Viorel - NU
145. Olarean Aurel PD-L DA
146. Oltean Ioan PD-L DA
147. Olteanu Bogdan PNL DA
148. Ovidenie Costel - DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Păun Nicolae Minoritati DA
151. Petrea Constantin PD-L DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD NU
153. Pop Claudiu Adrian PSD NU
154. Popa Cornel PNL DA
155. Popa Daniela PC DA
156. Popa Nicolae PNL DA
157. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
158. Pupeză Viorel PSD NU
159. Pușcă Mircea Valer PNL DA
160. Puzdrea Dumitru PD-L DA
161. Rădulescu Cristian PD-L DA
162. Rus Ioan Aurel PRM NU
163. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
164. Sanda Victor PSD NU
165. Sandu Gabriel - NU
166. Sandu-Capră Mihai PNL DA
167. Sasu Ion PSD NU
168. Săniuță Marian-Florian PSD NU
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Sârbu Marian PSD NU
171. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
172. Scutaru Adrian George PNL DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
175. Sóki Béla UDMR DA
176. Soporan Vasile Filip PSD NU
177. Stan Ioan PSD NU
178. Stan Ion PSD NU
179. Stativă Irinel Ioan PSD NU
180. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
181. Stănescu Mircea PSD NU
182. Stoica Ion - NU
183. Străchinaru Petre PD-L DA
184. Strungă Emil PNL DA
185. Szekely Levente Csaba UDMR DA
186. Șandru Marcela Lavinia - -
187. Știrbeț Cornel - NU
188. Tabără Valeriu PD-L DA
189. Tămagă Constantin PSD NU
190. Tărniceru Petru PSD NU
191. Timar Liviu PSD NU
192. Timiș Ioan PNL DA
193. Toró Tiberiu UDMR DA
194. Tudor Constantin PD-L DA
195. Țundrea Ioan PC DA
196. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
197. Ujeniuc Dragoș - NU
198. Ungureanu Petre - NU
199. Ursărescu Dorinel PNL DA
200. Vasile Aurelia PSD NU
201. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
202. Văsioiu Horia PD-L DA
203. Vlădoiu Aurel PSD NU
204. Voicu Cătălin PSD NU
205. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
206. Voinea Florea PSD NU
207. Zaharia Claudius Mihail - NU
208. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 13:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro