Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-19
Subiect vot: Vot final
PL 458/2007 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.33/2007 privind modificarea și completarea Legii energiei electrice nr. 13/2007 și Legii gazelor nr. 351/2004
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:218 64 38 16 42 15 11 13 19
- voturi pentru (DA):29 1 2 13 - 1 8 3 1
- voturi împotrivă (NU):178 63 35 2 42 14 1 9 12
- abțineri:10 - 1 1 - - 2 1 5
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR NU
9. Antal István UDMR NU
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC Abținere
12. Asztalos Ferenc UDMR NU
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Barbu Gheorghe PD-L NU
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Bădălău Niculae PSD NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR NU
27. Borbély László UDMR NU
28. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
29. Brînzan Ovidiu PSD NU
30. Brînză William Gabriel PD-L NU
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati NU
34. Buda Daniel PD-L NU
35. Buzatu Dan Horațiu - NU
36. Calimente Mihăiță PNL NU
37. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
38. Călian Petru PC NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Câmpanu Liviu PNL NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL NU
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Cocrea Olguța - NU
48. Codîrlă Liviu PD-L NU
49. Corlățean Titus PSD NU
50. Crăciunescu Grigore PNL NU
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Marin PRM Abținere
53. Diaconescu Renică PNL NU
54. Dida Corneliu Ioan PSD NU
55. Dorneanu Valer PSD NU
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL NU
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
59. Dumitrescu Liana Minoritati NU
60. Dumitrescu Zamfir - NU
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD NU
63. Dumitru Ion PSD NU
64. Dușa Mircea PSD NU
65. Duțu Stelian PD-L NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR NU
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL NU
69. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL NU
74. Găleteanu Monalisa PSD NU
75. Georgescu Filip PSD NU
76. Gerea Andrei Dominic PNL NU
77. Gheorghe Valeriu PNL NU
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
80. Ghișe Ioan PNL NU
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Gonțea Ion PD-L NU
84. Grigore Dan PD-L NU
85. Grosaru Mircea Minoritati NU
86. Gubandru Aurel PSD NU
87. Gușă Cozmin Horea - Abținere
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
89. Hanganu Romeo Octavian - NU
90. Hoban Ioan PNL NU
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Ibram Iusein Minoritati NU
93. Ifrim Mircea PRM DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L NU
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
96. Ionescu Daniel PD-L NU
97. Iordache Florin PSD NU
98. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
99. Iustian Mircea Teodor - NU
100. Kerekes Károly UDMR NU
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
102. Lificiu Petru - Abținere
103. Liga Dănuț PD-L NU
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL NU
106. Macaleți Costică PSD NU
107. Magheru Paul PRM DA
108. Man Mircea PD-L NU
109. Manda Iulian Claudiu PSD NU
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PNL NU
112. Marian Dan Mihai PNL NU
113. Marin Constantin PSD NU
114. Martin Eduard-Stelian PSD NU
115. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
116. Máté András-Levente UDMR NU
117. Matei Cătălin Lucian PSD NU
118. Mazăre Alexandru PSD NU
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
121. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
122. Merce Ilie PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
124. Micula Cătălin PNL NU
125. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
126. Mircea Costache PRM DA
127. Mircovici Niculae Minoritati NU
128. Mironescu Laurențiu PD-L NU
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
131. Mînzînă Ion PRM DA
132. Mocanu Alexandru PD-L NU
133. Mocanu Vasile PSD NU
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
135. Mohora Tudor PSD NU
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Momanu Corneliu - NU
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
139. Movilă Petru PD-L NU
140. Munteanu Ioan PSD NU
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
142. Nassar Rodica PSD NU
143. Năstase Adrian PSD NU
144. Nechita Aurel PSD NU
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD NU
147. Nicolicea Eugen PSD NU
148. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
151. Niță Constantin PSD NU
152. Nițulescu Teodor PC DA
153. Nosa Iuliu PSD NU
154. Oancea Viorel - NU
155. Olarean Aurel PD-L NU
156. Oltean Ioan PD-L NU
157. Olteanu Bogdan PNL Abținere
158. Ovidenie Costel - Abținere
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Păun Nicolae Minoritati NU
161. Petrea Constantin PD-L NU
162. Ponta Victor-Viorel PSD NU
163. Pop Claudiu Adrian PSD NU
164. Popa Cornel PNL NU
165. Popa Daniela PC Abținere
166. Popa Nicolae PNL NU
167. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
168. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
169. Pupeză Viorel PSD NU
170. Pușcă Mircea Valer PNL NU
171. Puzdrea Dumitru PD-L NU
172. Rădulescu Cristian PD-L NU
173. Rogin Marius PD-L NU
174. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
175. Rus Ioan Aurel PRM NU
176. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
177. Sanda Victor PSD NU
178. Sandu Gabriel - Abținere
179. Sandu-Capră Mihai PNL DA
180. Sasu Ion PSD NU
181. Săniuță Marian-Florian PSD NU
182. Săpunaru Nini PNL NU
183. Sârbu Marian PSD NU
184. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
185. Scutaru Adrian George PNL NU
186. Seres Dénes UDMR DA
187. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
188. Sóki Béla UDMR NU
189. Soporan Vasile Filip PSD NU
190. Stan Ion PSD NU
191. Stanciu Anghel PSD NU
192. Stativă Irinel Ioan PSD NU
193. Stănescu Mircea PSD NU
194. Stoica Ion - NU
195. Străchinaru Petre PD-L NU
196. Strungă Emil PNL NU
197. Szekely Levente Csaba UDMR NU
198. Șandru Marcela Lavinia - -
199. Știrbeț Cornel - NU
200. Tabără Valeriu PD-L NU
201. Tămagă Constantin PSD NU
202. Timar Liviu PSD NU
203. Toró Tiberiu UDMR NU
204. Tudor Constantin PD-L NU
205. Țundrea Ioan PC DA
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
207. Ujeniuc Dragoș - NU
208. Ungureanu Petre - NU
209. Ursărescu Dorinel PNL NU
210. Vasile Aurelia PSD NU
211. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
212. Văsioiu Horia PD-L NU
213. Vlădoiu Aurel PSD NU
214. Voicu Cătălin PSD NU
215. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
216. Voinea Florea PSD NU
217. Zaharia Claudius Mihail - NU
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 18:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro