Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:47 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:47

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
PL 669/2006 pentru completarea art. 5 din Legea nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:222 65 40 16 43 16 10 13 19
- voturi pentru (DA):164 64 40 15 2 16 9 12 6
- voturi împotrivă (NU):55 1 - 1 41 - 1 1 10
- abțineri:2 - - - - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Barbu Gheorghe PD-L NU
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L NU
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L NU
36. Buzatu Dan Horațiu - NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Călian Petru PC NU
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PD-L NU
49. Corlățean Titus PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Marin PRM DA
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
59. Dumitrescu Liana Minoritati NU
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD NU
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Gonțea Ion PD-L NU
84. Grigore Dan PD-L NU
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gușă Cozmin Horea - Abținere
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
89. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ifrim Mircea PRM DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L NU
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
96. Ionescu Daniel PD-L NU
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
99. Iustian Mircea Teodor - NU
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lificiu Petru - DA
104. Liga Dănuț PD-L NU
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Luchian Ion PNL DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Man Mircea PD-L NU
110. Manda Iulian Claudiu PSD DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PNL DA
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD DA
115. Martin Eduard-Stelian PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD DA
119. Mazăre Alexandru PSD DA
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
121. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Merce Ilie PRM DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
127. Mircea Costache PRM DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Laurențiu PD-L NU
130. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
131. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
132. Mînzînă Ion PRM DA
133. Mocanu Alexandru PD-L NU
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
136. Mohora Tudor PSD DA
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Momanu Corneliu - NU
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L NU
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Năstase Adrian PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Nedelcu Gabriela PSD DA
147. Nica Dan PSD DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
152. Niță Constantin PSD DA
153. Nițulescu Teodor PC DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oancea Viorel - NU
156. Olarean Aurel PD-L NU
157. Oltean Ioan PD-L NU
158. Olteanu Bogdan PNL DA
159. Ovidenie Costel - DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Păun Nicolae Minoritati DA
162. Petrea Constantin PD-L NU
163. Ponta Victor-Viorel PSD DA
164. Pop Claudiu Adrian PSD DA
165. Popa Cornel PNL DA
166. Popa Daniela PC DA
167. Popa Nicolae PNL DA
168. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
169. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
170. Pupeză Viorel PSD DA
171. Pușcă Mircea Valer PNL DA
172. Puzdrea Dumitru PD-L NU
173. Rădulescu Cristian PD-L NU
174. Rogin Marius PD-L NU
175. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
176. Rus Ioan Aurel PRM DA
177. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
178. Sanda Victor PSD DA
179. Sandu Gabriel - NU
180. Sandu-Capră Mihai PNL DA
181. Sasu Ion PSD DA
182. Săniuță Marian-Florian PSD DA
183. Săpunaru Nini PNL DA
184. Sârbu Marian PSD DA
185. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
186. Scutaru Adrian George PNL DA
187. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
190. Sóki Béla UDMR DA
191. Soporan Vasile Filip PSD DA
192. Stan Ioan PSD DA
193. Stan Ion PSD DA
194. Stanciu Anghel PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
197. Stănescu Mircea PSD DA
198. Stoica Ion - NU
199. Străchinaru Petre PD-L NU
200. Strungă Emil PNL DA
201. Szekely Levente Csaba UDMR DA
202. Șandru Marcela Lavinia - -
203. Știrbeț Cornel - NU
204. Tabără Valeriu PD-L NU
205. Tămagă Constantin PSD DA
206. Timar Liviu PSD DA
207. Timiș Ioan PNL DA
208. Toró Tiberiu UDMR DA
209. Tudor Constantin PD-L NU
210. Țundrea Ioan PC DA
211. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
212. Ujeniuc Dragoș - NU
213. Ungureanu Petre - NU
214. Ursărescu Dorinel PNL DA
215. Vasile Aurelia PSD DA
216. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
217. Văsioiu Horia PD-L NU
218. Vlădoiu Aurel PSD DA
219. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
220. Voinea Florea PSD DA
221. Zaharia Claudius Mihail - NU
222. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 18:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro