Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 478/2007 Lege pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 196/2005 privind Fondul pentru mediu
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:220 66 40 16 42 16 10 11 19
- voturi pentru (DA):132 61 1 14 40 2 3 5 6
- voturi împotrivă (NU):71 2 39 - 1 9 6 5 9
- abțineri:13 2 - 2 1 3 1 1 3
- nu au votat:4 1 - - - 2 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD -
8. Antal Árpád-András UDMR NU
9. Antal István UDMR -
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC NU
12. Asztalos Ferenc UDMR NU
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
19. Becșenescu Dumitru PD-L Abținere
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
27. Bónis István UDMR Abținere
28. Borbély László UDMR Abținere
29. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
30. Boureanu Cristian Alexandru - NU
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buzatu Dan Horațiu - NU
38. Calimente Mihăiță PNL NU
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călian Petru PC DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL NU
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Ciopraga Mircea PNL NU
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PD-L DA
51. Corlățean Titus PSD DA
52. Crăciunescu Grigore PNL NU
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Marin PRM DA
55. Diaconescu Renică PNL NU
56. Dida Corneliu Ioan PSD DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Dumitru PRM DA
59. Dragomir Gheorghe PNL NU
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Dușa Mircea PSD Abținere
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Faina Constantin PC NU
70. Fenechiu Relu PNL NU
71. Florea Damian PC NU
72. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL NU
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL NU
78. Gheorghe Valeriu PNL NU
79. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
81. Ghișe Ioan PNL NU
82. Giurgiu Mircia - DA
83. Glăvan Ștefan PC NU
84. Gonțea Ion PD-L DA
85. Grigore Dan PD-L DA
86. Grosaru Mircea Minoritati NU
87. Gubandru Aurel PSD DA
88. Gușă Cozmin Horea - -
89. Hanganu Romeo Octavian - DA
90. Hoban Ioan PNL NU
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati NU
93. Ifrim Mircea PRM DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Ionescu Daniel PD-L DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
99. Iustian Mircea Teodor - DA
100. Kerekes Károly UDMR NU
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
102. Kovacs Attila UDMR Abținere
103. Lificiu Petru - Abținere
104. Liga Dănuț PD-L DA
105. Longher Ghervazen Minoritati NU
106. Luchian Ion PNL NU
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manda Iulian Claudiu PSD DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PNL NU
113. Marian Dan Mihai PNL NU
114. Marin Constantin PSD DA
115. Martin Eduard-Stelian PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR -
117. Máté András-Levente UDMR NU
118. Matei Cătălin Lucian PSD DA
119. Mazăre Alexandru PSD DA
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
121. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
122. Merce Ilie PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
124. Micula Cătălin PNL NU
125. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
126. Mircea Costache PRM DA
127. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
131. Mînzînă Ion PRM DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Momanu Corneliu - NU
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
141. Nassar Rodica PSD DA
142. Năstase Adrian PSD DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Nedelcu Gabriela PSD DA
145. Nica Dan PSD DA
146. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
151. Niță Constantin PSD NU
152. Nițulescu Teodor PC DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oancea Viorel - NU
155. Olarean Aurel PD-L DA
156. Oltean Ioan PD-L DA
157. Olteanu Bogdan PNL NU
158. Ovidenie Costel - Abținere
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Păun Nicolae Minoritati DA
161. Petrea Constantin PD-L DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Pop Claudiu Adrian PSD DA
164. Popa Cornel PNL NU
165. Popa Daniela PC Abținere
166. Popa Nicolae PNL NU
167. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
168. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
169. Pupeză Viorel PSD DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL NU
171. Puzdrea Dumitru PD-L DA
172. Rădulescu Cristian PD-L DA
173. Rogin Marius PD-L DA
174. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
175. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
176. Sandu Gabriel - NU
177. Sandu-Capră Mihai PNL DA
178. Sasu Ion PSD DA
179. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
180. Săpunaru Nini PNL NU
181. Sârbu Marian PSD DA
182. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
183. Scutaru Adrian George PNL NU
184. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
187. Sóki Béla UDMR NU
188. Soporan Vasile Filip PSD DA
189. Stan Ioan PSD DA
190. Stan Ion PSD DA
191. Stanciu Anghel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
194. Stănescu Mircea PSD DA
195. Stoica Ion - NU
196. Străchinaru Petre PD-L DA
197. Strungă Emil PNL NU
198. Szekely Levente Csaba UDMR NU
199. Știrbeț Cornel - NU
200. Știucă Alecsandru PSD DA
201. Tabără Valeriu PD-L DA
202. Tămagă Constantin PSD DA
203. Timar Liviu PSD DA
204. Timiș Ioan PNL NU
205. Toró Tiberiu UDMR NU
206. Tudor Constantin PD-L DA
207. Țundrea Ioan PC NU
208. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
209. Ujeniuc Dragoș - DA
210. Ungureanu Petre - NU
211. Ursărescu Dorinel PNL NU
212. Vasile Aurelia PSD DA
213. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
214. Văsioiu Horia PD-L DA
215. Vlădoiu Aurel PSD DA
216. Voicu Cătălin PSD DA
217. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
218. Voinea Florea PSD DA
219. Zaharia Claudius Mihail - NU
220. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 11:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro