Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:50

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
PL 137/2007 privind respingerea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 104/2006 pentru modificarea alin.(3) al art.190 din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:218 66 40 15 41 15 10 13 18
- voturi pentru (DA):213 65 40 14 41 15 10 13 15
- voturi împotrivă (NU):3 - - 1 - - - - 2
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PD-L DA
49. Corlățean Titus PSD Abținere
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Giurgiu Mircia - DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gușă Cozmin Horea - DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian - DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Iustian Mircea Teodor - NU
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lificiu Petru - DA
102. Liga Dănuț PD-L DA
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM DA
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manda Iulian Claudiu PSD DA
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PNL DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PRM DA
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD DA
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Momanu Corneliu - DA
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Năstase Adrian PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Niță Constantin PSD DA
150. Nițulescu Teodor PC DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oancea Viorel - DA
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Ovidenie Costel - DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD DA
161. Pop Claudiu Adrian PSD DA
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC DA
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Pușcă Mircea Valer PNL DA
168. Puzdrea Dumitru PD-L DA
169. Rădulescu Cristian PD-L DA
170. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
171. Rus Ioan Aurel PRM DA
172. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
173. Sanda Victor PSD DA
174. Sandu Gabriel - Abținere
175. Sandu-Capră Mihai PNL DA
176. Sasu Ion PSD DA
177. Săniuță Marian-Florian PSD DA
178. Săpunaru Nini PNL DA
179. Sârbu Marian PSD DA
180. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
181. Scutaru Adrian George PNL DA
182. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
185. Sóki Béla UDMR DA
186. Soporan Vasile Filip PSD DA
187. Stan Ioan PSD DA
188. Stan Ion PSD DA
189. Stanciu Anghel PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
192. Stănescu Mircea PSD DA
193. Stoica Ion - DA
194. Străchinaru Petre PD-L DA
195. Strungă Emil PNL DA
196. Szekely Levente Csaba UDMR DA
197. Știrbeț Cornel - DA
198. Știucă Alecsandru PSD DA
199. Tabără Valeriu PD-L DA
200. Tămagă Constantin PSD DA
201. Tărniceru Petru PSD DA
202. Timar Liviu PSD DA
203. Timiș Ioan PNL DA
204. Toró Tiberiu UDMR DA
205. Tudor Constantin PD-L DA
206. Țundrea Ioan PC DA
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
208. Ujeniuc Dragoș - NU
209. Ungureanu Petre - DA
210. Ursărescu Dorinel PNL DA
211. Vasile Aurelia PSD DA
212. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
213. Văsioiu Horia PD-L DA
214. Vlădoiu Aurel PSD DA
215. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
216. Voinea Florea PSD DA
217. Zaharia Claudius Mihail - DA
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 23:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro