Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
PL 463/2007 pentru completarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.40/1999 privind protecția chiriașilor și stabilirea chiriei pentru spațiile cu destinația de locuințe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:213 64 40 14 40 15 10 12 18
- voturi pentru (DA):89 7 40 4 1 14 8 11 4
- voturi împotrivă (NU):107 53 - - 39 - 1 1 13
- abțineri:15 4 - 10 - - - - 1
- nu au votat:2 - - - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
14. Bădălău Niculae PSD NU
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru PD-L NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
20. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru - NU
28. Brînzan Ovidiu PSD NU
29. Brînză William Gabriel PD-L NU
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
31. Buciu Angela PRM Abținere
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L NU
34. Buzatu Dan Horațiu - NU
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
38. Călian Petru PC NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiș Filonaș PSD NU
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC -
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PD-L NU
49. Corlățean Titus PSD NU
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD NU
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - NU
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD NU
62. Dumitru Ion PSD NU
63. Dușa Mircea PSD NU
64. Duțu Stelian PD-L NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD NU
74. Georgescu Filip PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Gonțea Ion PD-L NU
83. Grigore Dan PD-L NU
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian - NU
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Iancu Iulian PSD NU
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L NU
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
94. Ionescu Daniel PD-L NU
95. Iordache Florin PSD NU
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
97. Iustian Mircea Teodor - NU
98. Kerekes Károly UDMR -
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lificiu Petru - Abținere
102. Liga Dănuț PD-L NU
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Macaleți Costică PSD NU
106. Magheru Paul PRM Abținere
107. Man Mircea PD-L NU
108. Manda Iulian Claudiu PSD NU
109. Manta Pantelimon PNL DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD NU
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD NU
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PRM Abținere
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L NU
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM Abținere
130. Mocanu Alexandru PD-L NU
131. Mocanu Vasile PSD NU
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mohora Tudor PSD NU
134. Moisoiu Adrian PRM Abținere
135. Momanu Corneliu - NU
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L NU
138. Munteanu Ioan PSD NU
139. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
140. Nassar Rodica PSD NU
141. Năstase Adrian PSD NU
142. Nechita Aurel PSD NU
143. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
144. Nica Dan PSD NU
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
146. Nicolicea Eugen PSD NU
147. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Nițulescu Teodor PC DA
151. Oancea Viorel - NU
152. Olarean Aurel PD-L NU
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Păun Nicolae Minoritati NU
157. Petrea Constantin PD-L NU
158. Ponta Victor-Viorel PSD NU
159. Pop Claudiu Adrian PSD NU
160. Popa Cornel PNL DA
161. Popa Daniela PC DA
162. Popa Nicolae PNL DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
164. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
165. Pușcă Mircea Valer PNL DA
166. Puzdrea Dumitru PD-L NU
167. Rădulescu Cristian PD-L NU
168. Rogin Marius PD-L NU
169. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
170. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
171. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
172. Sandu Gabriel - NU
173. Sandu-Capră Mihai PNL DA
174. Sasu Ion PSD NU
175. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
176. Săpunaru Nini PNL DA
177. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
178. Scutaru Adrian George PNL DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
181. Sóki Béla UDMR DA
182. Soporan Vasile Filip PSD DA
183. Stan Ioan PSD NU
184. Stan Ion PSD NU
185. Stanciu Anghel PSD NU
186. Stativă Irinel Ioan PSD NU
187. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
188. Stănescu Mircea PSD NU
189. Stoica Ion - NU
190. Străchinaru Petre PD-L NU
191. Strungă Emil PNL DA
192. Szekely Levente Csaba UDMR DA
193. Știrbeț Cornel - NU
194. Tabără Valeriu PD-L NU
195. Tămagă Constantin PSD NU
196. Tărniceru Petru PSD NU
197. Timar Liviu PSD NU
198. Timiș Ioan PNL DA
199. Toró Tiberiu UDMR DA
200. Țundrea Ioan PC DA
201. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
202. Ujeniuc Dragoș - NU
203. Ungureanu Petre - NU
204. Ursărescu Dorinel PNL DA
205. Vasile Aurelia PSD DA
206. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
207. Văsioiu Horia PD-L NU
208. Vlădoiu Aurel PSD DA
209. Voicu Cătălin PSD NU
210. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
211. Voinea Florea PSD NU
212. Zaharia Claudius Mihail - NU
213. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 7:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro