Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:59

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 353/2007 pentru completarea art.15 din Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.40/1999 privind protecția chiriașilor și stabilirea chiriei pentru spațiile cu destinația de locuințe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 66 40 15 39 14 12 11 18
- voturi pentru (DA):121 5 40 1 38 14 1 9 13
- voturi împotrivă (NU):88 61 - 14 1 - 8 - 4
- abțineri:6 - - - - - 3 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD NU
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călian Petru PC Abținere
39. Călin Ion PSD NU
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiș Filonaș PSD NU
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC NU
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Cocrea Olguța - NU
49. Codîrlă Liviu PD-L DA
50. Corlățean Titus PSD NU
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD NU
55. Dorneanu Valer PSD NU
56. Dragomir Dumitru PRM NU
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
62. Dumitriu Mihai PSD NU
63. Dumitru Ion PSD NU
64. Dușa Mircea PSD NU
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC NU
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
70. Florea Damian PC Abținere
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM NU
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD NU
75. Georgescu Filip PSD NU
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD NU
86. Gușă Cozmin Horea - NU
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Iancu Iulian PSD NU
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ifrim Mircea PRM DA
93. Igaș Traian Constantin PD-L DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PD-L DA
96. Iordache Florin PSD NU
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Iustian Mircea Teodor - DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Lificiu Petru - DA
102. Liga Dănuț PD-L DA
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Macaleți Costică PSD NU
106. Magheru Paul PRM NU
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manda Iulian Claudiu PSD NU
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PNL DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD NU
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD NU
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Merce Ilie PRM NU
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
125. Mircea Costache PRM NU
126. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
130. Mînzînă Ion PRM NU
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD NU
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
134. Mohora Tudor PSD NU
135. Moisoiu Adrian PRM NU
136. Momanu Corneliu - DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD NU
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
141. Nassar Rodica PSD NU
142. Năstase Adrian PSD NU
143. Nechita Aurel PSD NU
144. Nedelcu Gabriela PSD NU
145. Nica Dan PSD NU
146. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Niță Constantin PSD NU
152. Nițulescu Teodor PC Abținere
153. Nosa Iuliu PSD NU
154. Oancea Viorel - DA
155. Olarean Aurel PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Pascu Bogdan PC NU
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD NU
161. Pop Claudiu Adrian PSD NU
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC NU
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Pupeză Viorel PSD NU
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Rădulescu Cristian PD-L DA
170. Rogin Marius PD-L DA
171. Rus Ioan Aurel PRM NU
172. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
173. Sanda Victor PSD NU
174. Sandu Gabriel - DA
175. Sandu-Capră Mihai PNL DA
176. Sasu Ion PSD NU
177. Săniuță Marian-Florian PSD NU
178. Săpunaru Nini PNL DA
179. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
180. Scutaru Adrian George PNL DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
183. Sóki Béla UDMR DA
184. Soporan Vasile Filip PSD NU
185. Stan Ioan PSD NU
186. Stan Ion PSD NU
187. Stanciu Anghel PSD NU
188. Stativă Irinel Ioan PSD NU
189. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
190. Stănescu Mircea PSD NU
191. Stoica Ion - DA
192. Străchinaru Petre PD-L DA
193. Strungă Emil PNL DA
194. Szekely Levente Csaba UDMR DA
195. Șandru Marcela Lavinia - NU
196. Știrbeț Cornel - DA
197. Tabără Valeriu PD-L NU
198. Tămagă Constantin PSD NU
199. Tărniceru Petru PSD NU
200. Timar Liviu PSD NU
201. Timiș Ioan PNL DA
202. Toró Tiberiu UDMR DA
203. Țundrea Ioan PC NU
204. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
205. Ujeniuc Dragoș - DA
206. Ungureanu Petre - DA
207. Ursărescu Dorinel PNL DA
208. Vasile Aurelia PSD NU
209. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
210. Văsioiu Horia PD-L DA
211. Vlădoiu Aurel PSD DA
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Voinea Florea PSD NU
214. Zaharia Claudius Mihail - DA
215. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 20:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro