Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:01

Poziție pe
ordinea de zi:
31
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 502/2006 privind modificarea și completarea Legii nr.514/2003 privind organizarea și exercitarea profesiei de consilier juridic
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:214 67 39 14 37 16 11 11 19
- voturi pentru (DA):201 65 39 13 37 15 11 10 11
- voturi împotrivă (NU):9 1 - - - 1 - 1 6
- abțineri:3 - - 1 - - - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PD-L DA
50. Corlățean Titus PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati NU
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Gușă Cozmin Horea - DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hanganu Romeo Octavian - DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ifrim Mircea PRM DA
93. Igaș Traian Constantin PD-L DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PD-L DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Iustian Mircea Teodor - Abținere
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lificiu Petru - DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manda Iulian Claudiu PSD DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Martin Eduard-Stelian PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Micula Cătălin PNL DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
126. Mircea Costache PRM DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mînzînă Ion PRM DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Momanu Corneliu - DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Movilă Petru PD-L DA
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Năstase Adrian PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Niță Constantin PSD DA
152. Nițulescu Teodor PC DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oancea Viorel - NU
155. Olarean Aurel PD-L DA
156. Oltean Ioan PD-L DA
157. Olteanu Bogdan PNL DA
158. Ovidenie Costel - DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD DA
161. Pop Claudiu Adrian PSD DA
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC DA
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Pupeză Viorel PSD DA
167. Pușcă Mircea Valer PNL DA
168. Rădulescu Cristian PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Sanda Victor PSD DA
172. Sandu Gabriel - NU
173. Sandu-Capră Mihai PNL DA
174. Sasu Ion PSD DA
175. Săniuță Marian-Florian PSD DA
176. Săpunaru Nini PNL DA
177. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
178. Scutaru Adrian George PNL DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
181. Sóki Béla UDMR DA
182. Soporan Vasile Filip PSD DA
183. Stan Ioan PSD DA
184. Stan Ion PSD DA
185. Stanciu Anghel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
188. Stănescu Mircea PSD DA
189. Stoica Ion - NU
190. Străchinaru Petre PD-L DA
191. Strungă Emil PNL DA
192. Szekely Levente Csaba UDMR DA
193. Șandru Marcela Lavinia - DA
194. Știrbeț Cornel - NU
195. Tabără Valeriu PD-L DA
196. Tămagă Constantin PSD DA
197. Tărniceru Petru PSD DA
198. Timar Liviu PSD DA
199. Timiș Ioan PNL DA
200. Toró Tiberiu UDMR DA
201. Țundrea Ioan PC DA
202. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
203. Ujeniuc Dragoș - Abținere
204. Ungureanu Petre - NU
205. Ursărescu Dorinel PNL DA
206. Vasile Aurelia PSD DA
207. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
208. Văsioiu Horia PD-L DA
209. Vlădoiu Aurel PSD DA
210. Voicu Cătălin PSD DA
211. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
212. Voinea Florea PSD DA
213. Zaharia Claudius Mihail - DA
214. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 21:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro