Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:02 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:02

Poziție pe
ordinea de zi:
35
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 96/2007 pentru modificarea anexei 1 la Legea 213/1998 privind proprietatea publică și regimul juridic al acesteia
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 67 39 14 38 16 11 11 19
- voturi pentru (DA):136 3 39 14 38 16 9 11 6
- voturi împotrivă (NU):75 63 - - - - - - 12
- abțineri:3 - - - - - 2 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD NU
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buzatu Dan Horațiu - NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD NU
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Cindrea Ioan PSD NU
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC Abținere
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cliveti Minodora PSD NU
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PD-L DA
51. Corlățean Titus PSD NU
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD NU
54. Diaconescu Renică PNL DA
55. Dida Corneliu Ioan PSD NU
56. Dorneanu Valer PSD NU
57. Dragomir Dumitru PRM DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
63. Dumitriu Mihai PSD NU
64. Dumitru Ion PSD NU
65. Dușa Mircea PSD NU
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD NU
76. Georgescu Filip PSD NU
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Gheorghe Valeriu PNL DA
79. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Giurgiu Mircia - NU
83. Glăvan Ștefan PC DA
84. Gonțea Ion PD-L DA
85. Grigore Dan PD-L DA
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gubandru Aurel PSD NU
88. Gușă Cozmin Horea - NU
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
90. Hanganu Romeo Octavian - DA
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Iancu Iulian PSD NU
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Ifrim Mircea PRM DA
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
97. Ionescu Daniel PD-L DA
98. Iordache Florin PSD NU
99. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
100. Iustian Mircea Teodor - NU
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lificiu Petru - Abținere
105. Liga Dănuț PD-L DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Macaleți Costică PSD NU
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manda Iulian Claudiu PSD NU
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Manta Pantelimon PNL DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD NU
116. Martin Eduard-Stelian PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD NU
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Merce Ilie PRM DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Micula Cătălin PNL DA
127. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
128. Mircea Costache PRM DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
133. Mînzînă Ion PRM DA
134. Mocanu Alexandru PD-L DA
135. Mocanu Vasile PSD NU
136. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
137. Mohora Tudor PSD NU
138. Moisoiu Adrian PRM DA
139. Momanu Corneliu - NU
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD NU
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
144. Nassar Rodica PSD NU
145. Năstase Adrian PSD NU
146. Nechita Aurel PSD NU
147. Nedelcu Gabriela PSD NU
148. Nica Dan PSD NU
149. Nicolicea Eugen PSD NU
150. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
151. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
152. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
153. Niță Constantin PSD NU
154. Nițulescu Teodor PC DA
155. Nosa Iuliu PSD NU
156. Oancea Viorel - NU
157. Olarean Aurel PD-L DA
158. Oltean Ioan PD-L DA
159. Olteanu Bogdan PNL DA
160. Ovidenie Costel - DA
161. Petrea Constantin PD-L DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD NU
163. Pop Claudiu Adrian PSD NU
164. Popa Cornel PNL DA
165. Popa Daniela PC Abținere
166. Popa Nicolae PNL DA
167. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
168. Pupeză Viorel PSD NU
169. Pușcă Mircea Valer PNL DA
170. Rădulescu Cristian PD-L DA
171. Rus Ioan Aurel PRM DA
172. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
173. Sanda Victor PSD NU
174. Sandu Gabriel - NU
175. Sandu-Capră Mihai PNL DA
176. Sasu Ion PSD NU
177. Săniuță Marian-Florian PSD NU
178. Săpunaru Nini PNL DA
179. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
180. Scutaru Adrian George PNL DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
183. Sóki Béla UDMR DA
184. Soporan Vasile Filip PSD NU
185. Stan Ioan PSD NU
186. Stan Ion PSD NU
187. Stanciu Anghel PSD NU
188. Stativă Irinel Ioan PSD NU
189. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
190. Stănescu Mircea PSD NU
191. Stoica Ion - NU
192. Străchinaru Petre PD-L DA
193. Strungă Emil PNL DA
194. Szekely Levente Csaba UDMR DA
195. Șandru Marcela Lavinia - NU
196. Știrbeț Cornel - NU
197. Tabără Valeriu PD-L DA
198. Tămagă Constantin PSD NU
199. Tărniceru Petru PSD NU
200. Timar Liviu PSD NU
201. Timiș Ioan PNL DA
202. Toró Tiberiu UDMR DA
203. Țundrea Ioan PC DA
204. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
205. Ujeniuc Dragoș - NU
206. Ungureanu Petre - NU
207. Ursărescu Dorinel PNL DA
208. Vasile Aurelia PSD NU
209. Văsioiu Horia PD-L DA
210. Vlădoiu Aurel PSD NU
211. Voicu Cătălin PSD NU
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Voinea Florea PSD NU
214. Zaharia Claudius Mihail - DA
215. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 22:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro