Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:03 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:03

Poziție pe
ordinea de zi:
36
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 359/2007 pentru completarea art.12 din Legea nr.36/1995 a notarilor publici și a activității notariale
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:212 65 39 12 39 16 12 11 18
- voturi pentru (DA):140 4 37 11 39 14 12 10 13
- voturi împotrivă (NU):66 61 - - - - - 1 4
- abțineri:5 - 1 1 - 2 - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD NU
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buzatu Dan Horațiu - DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu PC DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cliveti Minodora PSD NU
46. Cocrea Olguța - NU
47. Codîrlă Liviu PD-L DA
48. Corlățean Titus PSD NU
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD NU
51. Diaconescu Renică PNL DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD NU
53. Dorneanu Valer PSD NU
54. Dragomir Dumitru PRM DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD NU
61. Dumitru Ion PSD NU
62. Dușa Mircea PSD NU
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD NU
73. Georgescu Filip PSD NU
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghe Valeriu PNL DA
76. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Giurgiu Mircia - NU
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati NU
84. Gubandru Aurel PSD NU
85. Gușă Cozmin Horea - NU
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian - DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Iancu Iulian PSD NU
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Kerekes Károly UDMR Abținere
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR DA
100. Lificiu Petru - DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD NU
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manda Iulian Claudiu PSD NU
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PNL DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD NU
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD NU
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
119. Mănescu Rareș Șerban PNL -
120. Merce Ilie PRM DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PRM DA
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD NU
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mohora Tudor PSD NU
134. Momanu Corneliu - DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Movilă Petru PD-L DA
137. Munteanu Ioan PSD NU
138. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Năstase Adrian PSD NU
141. Nechita Aurel PSD NU
142. Nedelcu Gabriela PSD NU
143. Nica Dan PSD NU
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
145. Nicolicea Eugen PSD NU
146. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Niță Constantin PSD NU
150. Nițulescu Teodor PC DA
151. Nosa Iuliu PSD NU
152. Oancea Viorel - NU
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Ovidenie Costel - DA
157. Pascu Bogdan PC DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Ponta Victor-Viorel PSD NU
160. Pop Claudiu Adrian PSD NU
161. Popa Cornel PNL DA
162. Popa Daniela PC DA
163. Popa Nicolae PNL DA
164. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
165. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
166. Pupeză Viorel PSD NU
167. Pușcă Mircea Valer PNL DA
168. Rădulescu Cristian PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
170. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
171. Sandu Gabriel - DA
172. Sandu-Capră Mihai PNL DA
173. Sasu Ion PSD NU
174. Săniuță Marian-Florian PSD NU
175. Săpunaru Nini PNL DA
176. Sârb Gheorghe PD-L DA
177. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
178. Scutaru Adrian George PNL DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
181. Sóki Béla UDMR DA
182. Soporan Vasile Filip PSD NU
183. Stan Ioan PSD NU
184. Stan Ion PSD NU
185. Stanciu Anghel PSD NU
186. Stativă Irinel Ioan PSD NU
187. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
188. Stănescu Mircea PSD NU
189. Stoica Ion - DA
190. Străchinaru Petre PD-L DA
191. Strungă Emil PNL DA
192. Szekely Levente Csaba UDMR DA
193. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
194. Știrbeț Cornel - DA
195. Tabără Valeriu PD-L DA
196. Tămagă Constantin PSD NU
197. Tărniceru Petru PSD NU
198. Timar Liviu PSD NU
199. Timiș Ioan PNL DA
200. Toró Tiberiu UDMR DA
201. Țundrea Ioan PC DA
202. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
203. Ujeniuc Dragoș - DA
204. Ungureanu Petre - DA
205. Ursărescu Dorinel PNL DA
206. Vasile Aurelia PSD NU
207. Văsioiu Horia PD-L DA
208. Vlădoiu Aurel PSD NU
209. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
210. Voinea Florea PSD NU
211. Zaharia Claudius Mihail - DA
212. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 20:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro