Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:04

Poziție pe
ordinea de zi:
38
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 442/2007 de modificare și completarea Anexei 4.1 la Titlul VII " Accize și alte taxe speciale" din Ordonanța de Urgență nr. 110/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:200 61 38 14 36 15 9 11 16
- voturi pentru (DA):126 1 38 14 35 14 8 11 5
- voturi împotrivă (NU):69 60 - - - - - - 9
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1
- nu au votat:3 - - - 1 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD NU
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru PD-L DA
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD NU
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L -
33. Buzatu Dan Horațiu - NU
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD NU
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Cindrea Ioan PSD NU
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Cliveti Minodora PSD NU
43. Cocrea Olguța - NU
44. Codîrlă Liviu PD-L DA
45. Corlățean Titus PSD NU
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD NU
48. Diaconescu Renică PNL DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD NU
50. Dorneanu Valer PSD NU
51. Dragomir Dumitru PRM DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitrescu Zamfir - -
56. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
57. Dumitriu Mihai PSD NU
58. Dumitru Ion PSD NU
59. Dușa Mircea PSD NU
60. Duțu Stelian PD-L DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PC DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD NU
70. Georgescu Filip PSD NU
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - NU
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD NU
81. Gușă Cozmin Horea - NU
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian - DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
89. Ionescu Daniel PD-L DA
90. Iordache Florin PSD NU
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
94. Kovacs Attila UDMR DA
95. Liga Dănuț PD-L DA
96. Longher Ghervazen Minoritati DA
97. Luchian Ion PNL DA
98. Macaleți Costică PSD NU
99. Magheru Paul PRM DA
100. Man Mircea PD-L DA
101. Manda Iulian Claudiu PSD NU
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PNL DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD NU
106. Martin Eduard-Stelian PSD NU
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Matei Cătălin Lucian PSD NU
110. Mazăre Alexandru PSD NU
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Merce Ilie PRM DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PRM DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L DA
121. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mînzînă Ion PRM DA
124. Mocanu Alexandru PD-L DA
125. Mocanu Vasile PSD NU
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
127. Mohora Tudor PSD NU
128. Moisoiu Adrian PRM DA
129. Momanu Corneliu - DA
130. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
131. Movilă Petru PD-L DA
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
133. Nassar Rodica PSD NU
134. Năstase Adrian PSD NU
135. Nechita Aurel PSD NU
136. Nedelcu Gabriela PSD NU
137. Nica Dan PSD NU
138. Nicolicea Eugen PSD NU
139. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
140. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
141. Niță Constantin PSD NU
142. Nițulescu Teodor PC DA
143. Nosa Iuliu PSD NU
144. Oancea Viorel - NU
145. Olarean Aurel PD-L DA
146. Oltean Ioan PD-L DA
147. Olteanu Bogdan PNL DA
148. Ovidenie Costel - DA
149. Petrea Constantin PD-L DA
150. Ponta Victor-Viorel PSD NU
151. Pop Claudiu Adrian PSD NU
152. Popa Cornel PNL DA
153. Popa Daniela PC Abținere
154. Popa Nicolae PNL DA
155. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
156. Pupeză Viorel PSD NU
157. Pușcă Mircea Valer PNL DA
158. Rădulescu Cristian PD-L DA
159. Rus Ioan Aurel PRM DA
160. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
161. Sandu Gabriel - NU
162. Sandu-Capră Mihai PNL DA
163. Sasu Ion PSD NU
164. Săniuță Marian-Florian PSD NU
165. Săpunaru Nini PNL DA
166. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
167. Scutaru Adrian George PNL DA
168. Seres Dénes UDMR DA
169. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
170. Sóki Béla UDMR DA
171. Soporan Vasile Filip PSD NU
172. Stan Ioan PSD NU
173. Stan Ion PSD NU
174. Stanciu Anghel PSD NU
175. Stativă Irinel Ioan PSD NU
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
177. Stănescu Mircea PSD NU
178. Străchinaru Petre PD-L DA
179. Strungă Emil PNL DA
180. Szekely Levente Csaba UDMR DA
181. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
182. Știrbeț Cornel - NU
183. Tabără Valeriu PD-L DA
184. Tămagă Constantin PSD NU
185. Tărniceru Petru PSD NU
186. Timar Liviu PSD NU
187. Timiș Ioan PNL DA
188. Toró Tiberiu UDMR DA
189. Țundrea Ioan PC DA
190. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
191. Ujeniuc Dragoș - NU
192. Ungureanu Petre - NU
193. Ursărescu Dorinel PNL DA
194. Văsioiu Horia PD-L DA
195. Vlădoiu Aurel PSD NU
196. Voicu Cătălin PSD NU
197. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
198. Voinea Florea PSD NU
199. Zaharia Claudius Mihail - DA
200. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 1:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro