Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:04

Poziție pe
ordinea de zi:
39
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 482/2007 de modificare și completare a Legii nr.343/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.571 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:204 62 40 13 34 16 10 11 18
- voturi pentru (DA):193 62 40 13 34 15 10 11 8
- voturi împotrivă (NU):8 - - - - - - - 8
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:3 - - - - 1 - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu - NU
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciontu Corneliu PC DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PD-L DA
46. Corlățean Titus PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Renică PNL DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Dumitru PRM DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - NU
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Gușă Cozmin Horea - DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kovacs Attila UDMR DA
97. Lificiu Petru - DA
98. Liga Dănuț PD-L DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Magheru Paul PRM DA
103. Man Mircea PD-L DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PNL DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Merce Ilie PRM DA
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
120. Mircea Costache PRM DA
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mînzînă Ion PRM DA
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - -
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Momanu Corneliu - DA
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
133. Movilă Petru PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
145. Niță Constantin PSD DA
146. Nițulescu Teodor PC DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oancea Viorel - NU
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Olteanu Bogdan PNL DA
152. Ovidenie Costel - DA
153. Petrea Constantin PD-L DA
154. Ponta Victor-Viorel PSD DA
155. Pop Claudiu Adrian PSD DA
156. Popa Cornel PNL DA
157. Popa Daniela PC DA
158. Popa Nicolae PNL DA
159. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
160. Pupeză Viorel PSD DA
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Rădulescu Cristian PD-L DA
163. Rus Ioan Aurel PRM DA
164. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
165. Sandu Gabriel - NU
166. Sandu-Capră Mihai PNL DA
167. Sasu Ion PSD DA
168. Săniuță Marian-Florian PSD DA
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
171. Scutaru Adrian George PNL DA
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
174. Sóki Béla UDMR DA
175. Soporan Vasile Filip PSD DA
176. Stan Ioan PSD DA
177. Stan Ion PSD DA
178. Stanciu Anghel PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
181. Stănescu Mircea PSD DA
182. Stoica Ion - -
183. Străchinaru Petre PD-L DA
184. Strungă Emil PNL DA
185. Szekely Levente Csaba UDMR DA
186. Șandru Marcela Lavinia - DA
187. Știrbeț Cornel - NU
188. Tabără Valeriu PD-L DA
189. Tămagă Constantin PSD DA
190. Timar Liviu PSD DA
191. Timiș Ioan PNL DA
192. Toró Tiberiu UDMR DA
193. Țundrea Ioan PC DA
194. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
195. Ujeniuc Dragoș - NU
196. Ungureanu Petre - NU
197. Ursărescu Dorinel PNL DA
198. Văsioiu Horia PD-L DA
199. Vlădoiu Aurel PSD DA
200. Voicu Cătălin PSD DA
201. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
202. Voinea Florea PSD DA
203. Zaharia Claudius Mihail - NU
204. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 5:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro