Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
40
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 381/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.393/2004 privind statutul aleșilor locali
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:211 64 40 14 38 16 10 11 18
- voturi pentru (DA):138 3 40 14 38 14 8 11 10
- voturi împotrivă (NU):68 60 - - - 1 - - 7
- abțineri:5 1 - - - 1 2 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD NU
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD NU
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC Abținere
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PD-L DA
49. Corlățean Titus PSD NU
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD NU
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD NU
62. Dumitru Ion PSD NU
63. Dușa Mircea PSD Abținere
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC Abținere
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD NU
74. Georgescu Filip PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD NU
86. Gușă Cozmin Horea - NU
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hanganu Romeo Octavian - DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD NU
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Kerekes Károly UDMR Abținere
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR DA
100. Lificiu Petru - DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD NU
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manda Iulian Claudiu PSD NU
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PNL DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD NU
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD NU
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PRM DA
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD NU
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mohora Tudor PSD NU
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Momanu Corneliu - DA
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD NU
139. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
140. Nassar Rodica PSD NU
141. Năstase Adrian PSD NU
142. Nechita Aurel PSD NU
143. Nedelcu Gabriela PSD NU
144. Nica Dan PSD NU
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
146. Nicolicea Eugen PSD NU
147. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD NU
151. Nițulescu Teodor PC DA
152. Nosa Iuliu PSD NU
153. Oancea Viorel - NU
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Ponta Victor-Viorel PSD NU
160. Pop Claudiu Adrian PSD NU
161. Popa Cornel PNL DA
162. Popa Daniela PC DA
163. Popa Nicolae PNL DA
164. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
165. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
166. Pupeză Viorel PSD NU
167. Pușcă Mircea Valer PNL DA
168. Rădulescu Cristian PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
171. Sandu Gabriel - Abținere
172. Sandu-Capră Mihai PNL DA
173. Sasu Ion PSD NU
174. Săniuță Marian-Florian PSD NU
175. Săpunaru Nini PNL DA
176. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
177. Scutaru Adrian George PNL DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
180. Sóki Béla UDMR DA
181. Soporan Vasile Filip PSD NU
182. Stan Ioan PSD NU
183. Stan Ion PSD NU
184. Stanciu Anghel PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD NU
186. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
187. Stănescu Mircea PSD NU
188. Stoica Ion - NU
189. Străchinaru Petre PD-L DA
190. Strungă Emil PNL DA
191. Szekely Levente Csaba UDMR DA
192. Șandru Marcela Lavinia - NU
193. Știrbeț Cornel - NU
194. Tabără Valeriu PD-L DA
195. Tămagă Constantin PSD NU
196. Timar Liviu PSD NU
197. Timiș Ioan PNL DA
198. Toró Tiberiu UDMR DA
199. Țundrea Ioan PC DA
200. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
201. Ujeniuc Dragoș - NU
202. Ungureanu Petre - DA
203. Ursărescu Dorinel PNL DA
204. Vasile Aurelia PSD NU
205. Văsioiu Horia PD-L DA
206. Vlădoiu Aurel PSD NU
207. Voicu Cătălin PSD NU
208. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
209. Voinea Florea PSD NU
210. Zaharia Claudius Mihail - DA
211. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 7:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro