Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
41
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 413/2007 privind dotarea primăriilor din comune cu autoturisme
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:209 63 40 14 37 16 10 11 18
- voturi pentru (DA):163 42 40 - 37 14 5 10 15
- voturi împotrivă (NU):40 19 - 14 - 2 1 1 3
- abțineri:6 2 - - - - 4 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC Abținere
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD NU
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC NU
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PD-L DA
49. Corlățean Titus PSD NU
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD NU
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
61. Dumitriu Mihai PSD NU
62. Dumitru Ion PSD NU
63. Dușa Mircea PSD Abținere
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC Abținere
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM NU
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - NU
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Gușă Cozmin Horea - DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hanganu Romeo Octavian - DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM NU
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR NU
100. Lificiu Petru - DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD NU
105. Magheru Paul PRM NU
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manda Iulian Claudiu PSD DA
108. Manolescu Oana Minoritati NU
109. Manta Pantelimon PNL DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD NU
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Merce Ilie PRM NU
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PRM NU
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM NU
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD DA
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM NU
135. Momanu Corneliu - DA
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Năstase Adrian PSD NU
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD NU
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Niță Constantin PSD DA
150. Nițulescu Teodor PC DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oancea Viorel - NU
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Ovidenie Costel - DA
157. Petrea Constantin PD-L DA
158. Ponta Victor-Viorel PSD NU
159. Pop Claudiu Adrian PSD NU
160. Popa Cornel PNL DA
161. Popa Daniela PC Abținere
162. Popa Nicolae PNL DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
164. Pupeză Viorel PSD NU
165. Pușcă Mircea Valer PNL DA
166. Rădulescu Cristian PD-L DA
167. Rus Ioan Aurel PRM NU
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Sandu Gabriel - DA
170. Sandu-Capră Mihai PNL DA
171. Sasu Ion PSD DA
172. Săniuță Marian-Florian PSD NU
173. Săpunaru Nini PNL DA
174. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
175. Scutaru Adrian George PNL DA
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
178. Sóki Béla UDMR DA
179. Soporan Vasile Filip PSD NU
180. Stan Ioan PSD DA
181. Stan Ion PSD NU
182. Stanciu Anghel PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
184. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
185. Stănescu Mircea PSD DA
186. Stoica Ion - DA
187. Străchinaru Petre PD-L DA
188. Strungă Emil PNL DA
189. Szekely Levente Csaba UDMR DA
190. Șandru Marcela Lavinia - DA
191. Știrbeț Cornel - DA
192. Tabără Valeriu PD-L DA
193. Tămagă Constantin PSD DA
194. Timar Liviu PSD DA
195. Timiș Ioan PNL DA
196. Toró Tiberiu UDMR DA
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ujeniuc Dragoș - DA
200. Ungureanu Petre - NU
201. Ursărescu Dorinel PNL DA
202. Vasile Aurelia PSD DA
203. Văsioiu Horia PD-L DA
204. Vlădoiu Aurel PSD DA
205. Voicu Cătălin PSD DA
206. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
207. Voinea Florea PSD DA
208. Zaharia Claudius Mihail - DA
209. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 4:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro