Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
43
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 296/2007 privind vânzarea de către Societatea Feroviară de Turism "S.F.T.-C.F.R." actualilor chiriași a locuințelor de serviciu
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:204 63 39 14 36 15 8 11 18
- voturi pentru (DA):120 3 39 1 35 14 5 11 12
- voturi împotrivă (NU):77 57 - 12 1 1 3 - 3
- abțineri:5 2 - 1 - - - - 2
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD NU
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD NU
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM NU
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buzatu Dan Horațiu - DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Călian Petru PC NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiș Filonaș PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD NU
44. Cocrea Olguța - NU
45. Codîrlă Liviu PD-L DA
46. Corlățean Titus PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD NU
49. Diaconescu Renică PNL DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD NU
51. Dorneanu Valer PSD NU
52. Dragomir Dumitru PRM NU
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
58. Dumitriu Mihai PSD NU
59. Dumitru Ion PSD NU
60. Dușa Mircea PSD Abținere
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC NU
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM NU
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD NU
71. Georgescu Filip PSD NU
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - NU
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD NU
83. Gușă Cozmin Horea - NU
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM NU
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD NU
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kovacs Attila UDMR DA
97. Lificiu Petru - Abținere
98. Liga Dănuț PD-L DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Macaleți Costică PSD NU
101. Magheru Paul PRM NU
102. Man Mircea PD-L DA
103. Manda Iulian Claudiu PSD NU
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon PNL DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD NU
108. Martin Eduard-Stelian PSD NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD NU
112. Mazăre Alexandru PSD NU
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Merce Ilie PRM NU
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
120. Mircea Costache PRM NU
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mînzînă Ion PRM NU
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD NU
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mohora Tudor PSD NU
130. Moisoiu Adrian PRM NU
131. Momanu Corneliu - DA
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
133. Movilă Petru PD-L NU
134. Munteanu Ioan PSD NU
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
136. Nassar Rodica PSD NU
137. Năstase Adrian PSD NU
138. Nechita Aurel PSD NU
139. Nedelcu Gabriela PSD NU
140. Nica Dan PSD NU
141. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
142. Nicolicea Eugen PSD NU
143. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
145. Nosa Iuliu PSD NU
146. Oancea Viorel - DA
147. Olarean Aurel PD-L DA
148. Oltean Ioan PD-L DA
149. Olteanu Bogdan PNL DA
150. Ovidenie Costel - DA
151. Petrea Constantin PD-L DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD DA
153. Pop Claudiu Adrian PSD DA
154. Popa Cornel PNL DA
155. Popa Daniela PC DA
156. Popa Nicolae PNL DA
157. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
158. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
159. Pupeză Viorel PSD -
160. Pușcă Mircea Valer PNL DA
161. Rădulescu Cristian PD-L DA
162. Rus Ioan Aurel PRM NU
163. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
164. Sandu Gabriel - Abținere
165. Sandu-Capră Mihai PNL DA
166. Sasu Ion PSD NU
167. Săniuță Marian-Florian PSD NU
168. Săpunaru Nini PNL DA
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
170. Scutaru Adrian George PNL DA
171. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
174. Sóki Béla UDMR DA
175. Soporan Vasile Filip PSD NU
176. Stan Ioan PSD NU
177. Stan Ion PSD NU
178. Stanciu Anghel PSD NU
179. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
180. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
181. Stănescu Mircea PSD NU
182. Stoica Ion - DA
183. Străchinaru Petre PD-L DA
184. Strungă Emil PNL DA
185. Szekely Levente Csaba UDMR DA
186. Șandru Marcela Lavinia - -
187. Știrbeț Cornel - DA
188. Tabără Valeriu PD-L DA
189. Tămagă Constantin PSD NU
190. Timar Liviu PSD NU
191. Timiș Ioan PNL DA
192. Toró Tiberiu UDMR DA
193. Țundrea Ioan PC DA
194. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
195. Ujeniuc Dragoș - DA
196. Ungureanu Petre - DA
197. Ursărescu Dorinel PNL DA
198. Vasile Aurelia PSD NU
199. Văsioiu Horia PD-L DA
200. Vlădoiu Aurel PSD NU
201. Voicu Cătălin PSD NU
202. Voinea Florea PSD NU
203. Zaharia Claudius Mihail - DA
204. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 5:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro