Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
46
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 414/2007 pentru completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:208 63 39 14 38 16 10 11 17
- voturi pentru (DA):125 1 38 2 38 16 9 11 10
- voturi împotrivă (NU):75 60 - 11 - - - - 4
- abțineri:6 1 1 - - - 1 - 3
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD NU
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD -
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu PC DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PD-L DA
47. Corlățean Titus PSD NU
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD NU
52. Dorneanu Valer PSD NU
53. Dragomir Dumitru PRM NU
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD NU
60. Dumitru Ion PSD NU
61. Dușa Mircea PSD Abținere
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC Abținere
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD NU
72. Georgescu Filip PSD NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Valeriu PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD NU
84. Gușă Cozmin Horea - NU
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian - DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ifrim Mircea PRM -
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PD-L DA
93. Iordache Florin PSD NU
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Kovacs Attila UDMR DA
98. Lificiu Petru - DA
99. Liga Dănuț PD-L DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Macaleți Costică PSD NU
102. Magheru Paul PRM NU
103. Man Mircea PD-L DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PNL DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD NU
109. Martin Eduard-Stelian PSD NU
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD NU
113. Mazăre Alexandru PSD NU
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Merce Ilie PRM NU
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PRM NU
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM NU
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD NU
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
130. Mohora Tudor PSD NU
131. Moisoiu Adrian PRM NU
132. Momanu Corneliu - DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Movilă Petru PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD NU
136. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
137. Nassar Rodica PSD NU
138. Năstase Adrian PSD NU
139. Nechita Aurel PSD NU
140. Nedelcu Gabriela PSD NU
141. Nica Dan PSD NU
142. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
143. Nicolicea Eugen PSD NU
144. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
146. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
147. Niță Constantin PSD NU
148. Nițulescu Teodor PC DA
149. Nosa Iuliu PSD NU
150. Oancea Viorel - NU
151. Olarean Aurel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Petrea Constantin PD-L DA
156. Ponta Victor-Viorel PSD NU
157. Pop Claudiu Adrian PSD NU
158. Popa Cornel PNL DA
159. Popa Daniela PC DA
160. Popa Nicolae PNL DA
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
162. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
163. Pupeză Viorel PSD NU
164. Pușcă Mircea Valer PNL DA
165. Rădulescu Cristian PD-L DA
166. Rus Ioan Aurel PRM NU
167. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
168. Sanda Victor PSD NU
169. Sandu Gabriel - Abținere
170. Sandu-Capră Mihai PNL DA
171. Sasu Ion PSD NU
172. Săniuță Marian-Florian PSD NU
173. Săpunaru Nini PNL DA
174. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
175. Scutaru Adrian George PNL Abținere
176. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
179. Sóki Béla UDMR DA
180. Soporan Vasile Filip PSD NU
181. Stan Ioan PSD NU
182. Stanciu Anghel PSD NU
183. Stativă Irinel Ioan PSD NU
184. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
185. Stănescu Mircea PSD NU
186. Stoica Ion - Abținere
187. Străchinaru Petre PD-L DA
188. Strungă Emil PNL DA
189. Szekely Levente Csaba UDMR DA
190. Șandru Marcela Lavinia - NU
191. Știrbeț Cornel - DA
192. Tabără Valeriu PD-L DA
193. Tămagă Constantin PSD NU
194. Tărniceru Petru PSD NU
195. Timar Liviu PSD NU
196. Timiș Ioan PNL DA
197. Toró Tiberiu UDMR DA
198. Țundrea Ioan PC DA
199. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
200. Ujeniuc Dragoș - DA
201. Ursărescu Dorinel PNL DA
202. Vasile Aurelia PSD NU
203. Văsioiu Horia PD-L DA
204. Vlădoiu Aurel PSD NU
205. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
206. Voinea Florea PSD NU
207. Zaharia Claudius Mihail - NU
208. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 4:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro