Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
47
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 451/2007 privind creșterea accelerată a pensiilor minime garantate
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:205 64 39 14 37 15 10 11 15
- voturi pentru (DA):117 - 39 2 36 15 6 9 10
- voturi împotrivă (NU):83 64 - 12 - - 2 2 3
- abțineri:5 - - - 1 - 2 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC Abținere
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM NU
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
17. Bădălău Niculae PSD NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Boureanu Cristian Alexandru - DA
30. Brînzan Ovidiu PSD NU
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM NU
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD NU
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC NU
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Cocrea Olguța - NU
48. Codîrlă Liviu PD-L DA
49. Corlățean Titus PSD NU
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD NU
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Dumitru PRM NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
61. Dumitriu Mihai PSD NU
62. Dumitru Ion PSD NU
63. Dușa Mircea PSD NU
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati NU
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD NU
74. Georgescu Filip PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - NU
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD NU
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian - DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ifrim Mircea PRM NU
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Ionescu Daniel PD-L DA
94. Iordache Florin PSD NU
95. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kovacs Attila UDMR DA
99. Lificiu Petru - DA
100. Liga Dănuț PD-L DA
101. Longher Ghervazen Minoritati DA
102. Macaleți Costică PSD NU
103. Magheru Paul PRM NU
104. Man Mircea PD-L DA
105. Manda Iulian Claudiu PSD NU
106. Manolescu Oana Minoritati DA
107. Manta Pantelimon PNL DA
108. Marian Dan Mihai PNL DA
109. Marin Constantin PSD NU
110. Martin Eduard-Stelian PSD NU
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD NU
114. Mazăre Alexandru PSD NU
115. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Merce Ilie PRM NU
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PRM NU
122. Mircovici Niculae Minoritati NU
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM NU
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD NU
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mohora Tudor PSD NU
131. Moisoiu Adrian PRM NU
132. Momanu Corneliu - DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Movilă Petru PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD NU
136. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
137. Nassar Rodica PSD NU
138. Năstase Adrian PSD NU
139. Nechita Aurel PSD NU
140. Nedelcu Gabriela PSD NU
141. Nica Dan PSD NU
142. Nicolicea Eugen PSD NU
143. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
145. Niță Constantin PSD NU
146. Nițulescu Teodor PC DA
147. Nosa Iuliu PSD NU
148. Oancea Viorel - NU
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Olteanu Bogdan PNL DA
152. Ovidenie Costel - DA
153. Petrea Constantin PD-L DA
154. Ponta Victor-Viorel PSD NU
155. Pop Claudiu Adrian PSD NU
156. Popa Cornel PNL DA
157. Popa Daniela PC NU
158. Popa Nicolae PNL DA
159. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
160. Pupeză Viorel PSD NU
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Rădulescu Cristian PD-L DA
163. Rus Ioan Aurel PRM NU
164. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
165. Sandu Gabriel - Abținere
166. Sandu-Capră Mihai PNL DA
167. Sasu Ion PSD NU
168. Săniuță Marian-Florian PSD NU
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
171. Scutaru Adrian George PNL DA
172. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
175. Sóki Béla UDMR DA
176. Soporan Vasile Filip PSD NU
177. Stan Ioan PSD NU
178. Stan Ion PSD NU
179. Stanciu Anghel PSD NU
180. Stativă Irinel Ioan PSD NU
181. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
182. Stănescu Mircea PSD NU
183. Stoica Ion - Abținere
184. Străchinaru Petre PD-L DA
185. Strungă Emil PNL DA
186. Szekely Levente Csaba UDMR DA
187. Știrbeț Cornel - DA
188. Știucă Alecsandru PSD NU
189. Tabără Valeriu PD-L DA
190. Tămagă Constantin PSD NU
191. Tărniceru Petru PSD NU
192. Timar Liviu PSD NU
193. Timiș Ioan PNL DA
194. Toró Tiberiu UDMR DA
195. Țundrea Ioan PC DA
196. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
197. Ujeniuc Dragoș - DA
198. Ursărescu Dorinel PNL DA
199. Vasile Aurelia PSD NU
200. Văsioiu Horia PD-L DA
201. Vlădoiu Aurel PSD NU
202. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
203. Voinea Florea PSD NU
204. Zaharia Claudius Mihail - DA
205. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 8:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro