Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:11 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:11

Poziție pe
ordinea de zi:
49
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 450/2007 pentru modificarea Legii nr.76/2002 privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:204 66 39 14 37 15 9 10 14
- voturi pentru (DA):129 - 39 13 37 14 8 9 9
- voturi împotrivă (NU):68 65 - - - - - 1 2
- abțineri:5 - - 1 - - 1 - 3
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR -
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD NU
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD NU
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC Abținere
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Codîrlă Liviu PD-L DA
48. Corlățean Titus PSD NU
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD NU
51. Diaconescu Renică PNL DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD NU
53. Dorneanu Valer PSD NU
54. Dragomir Dumitru PRM DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD NU
60. Dumitru Ion PSD NU
61. Dușa Mircea PSD NU
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati NU
67. Florea Damian PC DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD NU
72. Georgescu Filip PSD NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Valeriu PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurgiu Mircia - NU
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD NU
83. Gușă Cozmin Horea - DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PD-L DA
91. Iordache Florin PSD NU
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kovacs Attila UDMR DA
96. Lificiu Petru - Abținere
97. Liga Dănuț PD-L DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Luchian Ion PNL DA
100. Macaleți Costică PSD NU
101. Magheru Paul PRM DA
102. Man Mircea PD-L DA
103. Manda Iulian Claudiu PSD NU
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon PNL DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD NU
108. Martin Eduard-Stelian PSD NU
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD NU
111. Mazăre Alexandru PSD NU
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Merce Ilie PRM DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PRM DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L DA
121. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mînzînă Ion PRM DA
124. Mocanu Alexandru PD-L DA
125. Mocanu Vasile PSD NU
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
127. Mohora Tudor PSD NU
128. Moisoiu Adrian PRM DA
129. Momanu Corneliu - DA
130. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
131. Movilă Petru PD-L DA
132. Munteanu Ioan PSD NU
133. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
134. Nassar Rodica PSD NU
135. Năstase Adrian PSD NU
136. Nechita Aurel PSD NU
137. Nedelcu Gabriela PSD NU
138. Nica Dan PSD NU
139. Nicolicea Eugen PSD NU
140. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
141. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
142. Niță Constantin PSD NU
143. Nosa Iuliu PSD NU
144. Oancea Viorel - NU
145. Olarean Aurel PD-L DA
146. Olteanu Bogdan PNL DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Ponta Victor-Viorel PSD NU
150. Pop Claudiu Adrian PSD NU
151. Popa Cornel PNL DA
152. Popa Daniela PC DA
153. Popa Nicolae PNL DA
154. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
155. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
156. Pupeză Viorel PSD NU
157. Pușcă Mircea Valer PNL DA
158. Rădulescu Cristian PD-L DA
159. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
160. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
161. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
162. Sanda Victor PSD NU
163. Sandu Gabriel - Abținere
164. Sandu-Capră Mihai PNL DA
165. Sasu Ion PSD NU
166. Săniuță Marian-Florian PSD NU
167. Săpunaru Nini PNL DA
168. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
169. Scutaru Adrian George PNL DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Soporan Vasile Filip PSD NU
174. Stan Ioan PSD NU
175. Stan Ion PSD NU
176. Stanciu Anghel PSD NU
177. Stativă Irinel Ioan PSD NU
178. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
179. Stănescu Mircea PSD NU
180. Stoica Ion - Abținere
181. Străchinaru Petre PD-L DA
182. Strungă Emil PNL DA
183. Szekely Levente Csaba UDMR DA
184. Șandru Marcela Lavinia - DA
185. Știrbeț Cornel - DA
186. Știucă Alecsandru PSD NU
187. Tabără Valeriu PD-L DA
188. Tămagă Constantin PSD NU
189. Tărniceru Petru PSD NU
190. Timar Liviu PSD NU
191. Timiș Ioan PNL DA
192. Toró Tiberiu UDMR DA
193. Țundrea Ioan PC DA
194. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
195. Ujeniuc Dragoș - DA
196. Ursărescu Dorinel PNL DA
197. Vasile Aurelia PSD NU
198. Văsioiu Horia PD-L DA
199. Vlădoiu Aurel PSD NU
200. Voicu Cătălin PSD NU
201. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
202. Voinea Florea PSD NU
203. Zaharia Claudius Mihail - DA
204. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 iunie 2019, 2:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro