Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:12

Poziție pe
ordinea de zi:
50
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 479/2007 pentru modificarea art.I din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.88/2006 pentru modificarea și completarea unor acte normative prin care se acorda drepturi sociale, precum și unele măsuri în domeniul cheltuielilor de personal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:201 64 39 14 36 14 9 10 15
- voturi pentru (DA):129 1 39 14 36 14 6 10 9
- voturi împotrivă (NU):71 63 - - - - 2 - 6
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD NU
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD NU
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu PC NU
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Codîrlă Liviu PD-L DA
46. Corlățean Titus PSD NU
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD NU
49. Diaconescu Renică PNL DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD NU
51. Dorneanu Valer PSD NU
52. Dragomir Dumitru PRM DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Dumitrescu Zamfir - DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
57. Dumitru Ion PSD NU
58. Dușa Mircea PSD NU
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC NU
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Găleteanu Monalisa PSD NU
69. Georgescu Filip PSD NU
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Gheorghe Valeriu PNL DA
72. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurgiu Mircia - NU
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD NU
80. Gușă Cozmin Horea - DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hanganu Romeo Octavian - DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Igaș Traian Constantin PD-L DA
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
88. Ionescu Daniel PD-L DA
89. Iordache Florin PSD NU
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kovacs Attila UDMR DA
94. Lificiu Petru - DA
95. Liga Dănuț PD-L DA
96. Longher Ghervazen Minoritati DA
97. Macaleți Costică PSD NU
98. Magheru Paul PRM DA
99. Man Mircea PD-L DA
100. Manda Iulian Claudiu PSD NU
101. Manolescu Oana Minoritati DA
102. Manta Pantelimon PNL DA
103. Marian Dan Mihai PNL DA
104. Marin Constantin PSD NU
105. Martin Eduard-Stelian PSD NU
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Matei Cătălin Lucian PSD NU
108. Mazăre Alexandru PSD NU
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Micula Cătălin PNL DA
115. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
116. Mircea Costache PRM DA
117. Mircovici Niculae Minoritati DA
118. Mironescu Laurențiu PD-L DA
119. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
120. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
121. Mînzînă Ion PRM DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocanu Vasile PSD NU
124. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
125. Mohora Tudor PSD NU
126. Moisoiu Adrian PRM DA
127. Momanu Corneliu - DA
128. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
129. Movilă Petru PD-L DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
132. Nassar Rodica PSD NU
133. Năstase Adrian PSD NU
134. Nechita Aurel PSD NU
135. Nedelcu Gabriela PSD NU
136. Nica Dan PSD NU
137. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
138. Nicolicea Eugen PSD NU
139. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
140. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
141. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
142. Niță Constantin PSD NU
143. Nosa Iuliu PSD NU
144. Oancea Viorel - NU
145. Olarean Aurel PD-L DA
146. Oltean Ioan PD-L DA
147. Olteanu Bogdan PNL DA
148. Ovidenie Costel - DA
149. Petrea Constantin PD-L DA
150. Ponta Victor-Viorel PSD NU
151. Pop Claudiu Adrian PSD NU
152. Popa Daniela PC Abținere
153. Popa Nicolae PNL DA
154. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
155. Pupeză Viorel PSD NU
156. Pușcă Mircea Valer PNL DA
157. Rădulescu Cristian PD-L DA
158. Rus Ioan Aurel PRM DA
159. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
160. Sanda Victor PSD NU
161. Sandu Gabriel - NU
162. Sandu-Capră Mihai PNL DA
163. Sasu Ion PSD NU
164. Săniuță Marian-Florian PSD NU
165. Săpunaru Nini PNL DA
166. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
167. Scutaru Adrian George PNL DA
168. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
171. Sóki Béla UDMR DA
172. Soporan Vasile Filip PSD NU
173. Stan Ioan PSD NU
174. Stan Ion PSD NU
175. Stanciu Anghel PSD NU
176. Stativă Irinel Ioan PSD NU
177. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
178. Stănescu Mircea PSD NU
179. Stoica Ion - NU
180. Străchinaru Petre PD-L DA
181. Strungă Emil PNL DA
182. Szekely Levente Csaba UDMR DA
183. Șandru Marcela Lavinia - DA
184. Știrbeț Cornel - NU
185. Tabără Valeriu PD-L DA
186. Tămagă Constantin PSD NU
187. Timar Liviu PSD NU
188. Timiș Ioan PNL DA
189. Toró Tiberiu UDMR DA
190. Țundrea Ioan PC DA
191. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
192. Ujeniuc Dragoș - NU
193. Ursărescu Dorinel PNL DA
194. Vasile Aurelia PSD NU
195. Văsioiu Horia PD-L DA
196. Vlădoiu Aurel PSD NU
197. Voicu Cătălin PSD NU
198. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
199. Voinea Florea PSD NU
200. Zaharia Claudius Mihail - DA
201. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 4:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro