Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:13 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:13

Poziție pe
ordinea de zi:
53
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 393/2007 pentru modificarea art. 286¹ și 286² din Legea nr. 297/2004 privind piața de capital
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:203 64 41 14 36 16 9 10 13
- voturi pentru (DA):200 63 41 14 36 16 9 10 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Codîrlă Liviu PD-L DA
47. Corlățean Titus PSD DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian - DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
89. Ionescu Daniel PD-L DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kovacs Attila UDMR DA
95. Lificiu Petru - DA
96. Liga Dănuț PD-L DA
97. Longher Ghervazen Minoritati DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Magheru Paul PRM DA
101. Man Mircea PD-L DA
102. Manda Iulian Claudiu PSD DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PNL DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD DA
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mazăre Alexandru PSD DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
124. Mînzînă Ion PRM DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Momanu Corneliu - DA
131. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
132. Movilă Petru PD-L DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Năstase Adrian PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nedelcu Gabriela PSD DA
139. Nica Dan PSD DA
140. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nicula Vasile Cosmin PSD Abținere
143. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
144. Niță Constantin PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oancea Viorel - NU
147. Olarean Aurel PD-L DA
148. Oltean Ioan PD-L DA
149. Olteanu Bogdan PNL DA
150. Petrea Constantin PD-L DA
151. Ponta Victor-Viorel PSD DA
152. Pop Claudiu Adrian PSD DA
153. Popa Cornel PNL DA
154. Popa Daniela PC DA
155. Popa Nicolae PNL DA
156. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
157. Pupeză Viorel PSD DA
158. Pușcă Mircea Valer PNL DA
159. Rădulescu Cristian PD-L DA
160. Rus Ioan Aurel PRM DA
161. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
162. Sanda Victor PSD DA
163. Sandu Gabriel - Abținere
164. Sandu-Capră Mihai PNL DA
165. Sasu Ion PSD DA
166. Săniuță Marian-Florian PSD DA
167. Săpunaru Nini PNL DA
168. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
169. Scutaru Adrian George PNL DA
170. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
173. Sóki Béla UDMR DA
174. Soporan Vasile Filip PSD DA
175. Stan Ioan PSD DA
176. Stan Ion PSD DA
177. Stanciu Anghel PSD DA
178. Stativă Irinel Ioan PSD DA
179. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
180. Stănescu Mircea PSD DA
181. Stoica Ion - DA
182. Străchinaru Petre PD-L DA
183. Strungă Emil PNL DA
184. Szekely Levente Csaba UDMR DA
185. Șandru Marcela Lavinia - DA
186. Știrbeț Cornel - DA
187. Tabără Valeriu PD-L DA
188. Tămagă Constantin PSD DA
189. Tărniceru Petru PSD DA
190. Timar Liviu PSD DA
191. Timiș Ioan PNL DA
192. Toró Tiberiu UDMR DA
193. Țundrea Ioan PC DA
194. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
195. Ujeniuc Dragoș - DA
196. Ursărescu Dorinel PNL DA
197. Vasile Aurelia PSD DA
198. Văsioiu Horia PD-L DA
199. Vlădoiu Aurel PSD DA
200. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
201. Voinea Florea PSD DA
202. Zaharia Claudius Mihail - DA
203. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 10:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro