Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:14 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:14

Poziție pe
ordinea de zi:
55
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 511/2007 privind modificarea și completarea Legii nr. 571 din 22 decembrie 2003, cu modificările și completările ulterioare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:202 65 41 13 35 16 9 11 12
- voturi pentru (DA):196 63 41 13 35 16 9 11 8
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - - - - - 3
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Codîrlă Liviu PD-L DA
47. Corlățean Titus PSD DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Valeriu PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurgiu Mircia - NU
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Gușă Cozmin Horea - DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kovacs Attila UDMR DA
97. Lificiu Petru - DA
98. Liga Dănuț PD-L DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Magheru Paul PRM DA
103. Man Mircea PD-L DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PNL DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Martin Eduard-Stelian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mazăre Alexandru PSD DA
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PRM DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM DA
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Momanu Corneliu - DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Movilă Petru PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Năstase Adrian PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nedelcu Gabriela PSD DA
141. Nica Dan PSD DA
142. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
143. Nicolicea Eugen PSD DA
144. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
146. Niță Constantin PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oancea Viorel - NU
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Olteanu Bogdan PNL DA
151. Petrea Constantin PD-L DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD DA
153. Pop Claudiu Adrian PSD DA
154. Popa Cornel PNL DA
155. Popa Daniela PC DA
156. Popa Nicolae PNL DA
157. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
158. Pupeză Viorel PSD DA
159. Pușcă Mircea Valer PNL DA
160. Rădulescu Cristian PD-L DA
161. Rus Ioan Aurel PRM DA
162. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
163. Sanda Victor PSD DA
164. Sandu Gabriel - NU
165. Sandu-Capră Mihai PNL DA
166. Sasu Ion PSD DA
167. Săniuță Marian-Florian PSD DA
168. Săpunaru Nini PNL DA
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
170. Scutaru Adrian George PNL DA
171. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
174. Sóki Béla UDMR DA
175. Soporan Vasile Filip PSD DA
176. Stan Ioan PSD DA
177. Stan Ion PSD DA
178. Stanciu Anghel PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
181. Stănescu Mircea PSD DA
182. Stoica Ion - DA
183. Străchinaru Petre PD-L DA
184. Strungă Emil PNL DA
185. Szekely Levente Csaba UDMR DA
186. Tabără Valeriu PD-L DA
187. Tămagă Constantin PSD DA
188. Tărniceru Petru PSD DA
189. Timar Liviu PSD DA
190. Timiș Ioan PNL DA
191. Toró Tiberiu UDMR DA
192. Țundrea Ioan PC DA
193. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
194. Ujeniuc Dragoș - DA
195. Ursărescu Dorinel PNL DA
196. Vasile Aurelia PSD DA
197. Văsioiu Horia PD-L DA
198. Vlădoiu Aurel PSD DA
199. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
200. Voinea Florea PSD Abținere
201. Zaharia Claudius Mihail - DA
202. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 12:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro