Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.02.2006 > 10:05 Versiunea pentru printare
Joi, 9 februarie 2006, ora 10:05

Subiect vot: Aprobarea unor modificări în componența nominală a unor comisii permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:167 69 38 14 18 13 6 5 4
- voturi pentru (DA):153 63 35 14 17 9 6 5 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:4 1 1 - - 2 - - -
- nu au votat:10 5 2 - 1 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR -
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buda Ioan PSD DA
21. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Cantaragiu Bogdan - DA
24. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
25. Călian Petru PC DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Câmpanu Liviu PNL DA
28. Chiper Gheorghe PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciopraga Mircea PNL DA
31. Cliveti Minodora PSD DA
32. Codîrlă Liviu PRM DA
33. Constantinescu Viorel PSD DA
34. Crăciunescu Grigore PNL DA
35. Cutean Vasile Emilian PSD DA
36. Dan Iosif PSD DA
37. Diaconescu Marin PSD DA
38. Dida Corneliu Ioan PSD DA
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
41. Dumitrescu Zamfir PSD DA
42. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
43. Dumitriu Mihai PSD -
44. Dumitru Ion PSD DA
45. Dușa Mircea PSD DA
46. Duțu Stelian PD-L DA
47. Eserghep Gelil PRM DA
48. Fenechiu Relu PNL DA
49. Florea Damian PC DA
50. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
51. Furo Iuliu Ioan PRM DA
52. Gabor Gheorghe PNL DA
53. Găleteanu Monalisa PSD DA
54. Georgescu Filip PSD DA
55. Gerea Andrei Dominic PNL DA
56. Ghișe Ioan PNL DA
57. Giurescu Ion PSD Abținere
58. Grigore Dan - DA
59. Grosaru Mircea Minoritati DA
60. Hoban Ioan PNL DA
61. Hoinaru Marian PNL Abținere
62. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
63. Ibram Iusein Minoritati DA
64. Ifrim Mircea PRM DA
65. Igaș Traian Constantin PD-L DA
66. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
67. Iordache Florin PSD DA
68. Kerekes Károly UDMR DA
69. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
70. Kovacs Attila UDMR -
71. Lakatos Petru UDMR DA
72. Liga Dănuț - DA
73. Longher Ghervazen Minoritati DA
74. Macaleți Costică PSD DA
75. Magheru Paul PRM DA
76. Manda Iulian Claudiu PSD DA
77. Manolescu Oana Minoritati DA
78. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
79. Máté András-Levente UDMR DA
80. Matei Cătălin Lucian PSD DA
81. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
82. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
83. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
84. Meir Nati - DA
85. Mironescu Laurențiu PD-L -
86. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
87. Mitrea Manuela PSD DA
88. Mitrea Miron Tudor PSD DA
89. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
90. Mînzînă Ion PRM DA
91. Mocanu Alexandru PD-L DA
92. Mocanu Vasile PSD DA
93. Mocioalcă Ion PSD DA
94. Mohora Tudor PSD DA
95. Moisoiu Adrian PRM DA
96. Moldovan Emil Radu PSD DA
97. Momanu Corneliu PNL DA
98. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
99. Movilă Petru PD-L DA
100. Munteanu Ioan PSD DA
101. Nassar Rodica PSD DA
102. Năstase Adrian PSD DA
103. Nedelcu Gabriela PSD -
104. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
105. Niță Constantin PSD DA
106. Nițulescu Teodor PSD DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Oancea Viorel PNL DA
109. Olarean Aurel PD-L DA
110. Oprea Gabriel PSD DA
111. Palăr Ionel PNL DA
112. Pardău Dumitru PNL DA
113. Paveliu Marian Sorin PNL DA
114. Petrea Constantin PD-L DA
115. Plumb Rovana PSD DA
116. Podgorean Radu PSD DA
117. Pop Claudiu Adrian PSD DA
118. Preda Cezar-Florin PD-L DA
119. Preda Ion PNL DA
120. Pruteanu Vasile PNL DA
121. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
122. Pupeză Viorel PSD DA
123. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
124. Pușcă Mircea Valer PNL DA
125. Rogin Marius PD-L DA
126. Rus Ioan Aurel PRM DA
127. Rusu Mihaela Adriana PSD -
128. Rușanu Dan Radu PNL DA
129. Sanda Victor PSD -
130. Sandu Gabriel PNL -
131. Sasu Ion PSD DA
132. Săniuță Marian-Florian PSD DA
133. Sârb Gheorghe PSD DA
134. Sârbu Marian PSD DA
135. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
136. Scutaru Adrian George PNL DA
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Sirețeanu Mihail PSD -
139. Sóki Béla UDMR DA
140. Soporan Vasile Filip PSD DA
141. Stan Ioan PSD DA
142. Stan Ion PSD DA
143. Străchinaru Petre PD-L DA
144. Strungă Emil PNL DA
145. Szekely Levente Csaba UDMR DA
146. Știrbeț Cornel PNL DA
147. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
148. Tabără Valeriu PD-L DA
149. Tamás Sándor UDMR Abținere
150. Tămagă Constantin PSD DA
151. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
152. Teodorescu George Alin PSD DA
153. Tudor Constantin PC DA
154. Tudor Marcu PRM DA
155. Tudose Mihai PSD DA
156. Țundrea Ioan PC DA
157. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
158. Ujeniuc Dragoș PNL DA
159. Ungureanu Petre PNL -
160. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
161. Ursărescu Dorinel PNL DA
162. Vasile Aurelia PSD DA
163. Văsioiu Horia PD-L DA
164. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
165. Voinea Florea PSD DA
166. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
167. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 iulie 2019, 0:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro